Menu

Recenze a test Capital Sports Azura X2

10. místo
66,5 % Celkové hodnocení
 • Přijatelná cena
 • Skládací konstrukce
 • Měření kalorií i tepu
 • Nemá žádné programy
 • Nižší hmotnost setrvačníku
 • Řídítka nelze nastavit
5 500 Kč Orientační cena
 • 7,8/10
  Hodnocení základních údajů
 • 6,5/10
  Hodnocení vybavení
 • 7,7/10
  Hodnocení funkcí
 • 66,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Tento vzpřímený rotoped od značky Capital Sports představuje prostorově úspornou variantu. Se svou skládací konstrukcí tedy bude vhodný pro ty z vás, kteří jezdí jen občasně nebo prostě nechtějí mít rotoped neustále na očích. Azura X2 by měl být poměrně pohodlný při manipulaci, váží 20 kg, což je výrazně pod průměrem v době srovnání (leden 2021). Rozměry přístroje najdete níže v tabulce.

Rotoped je poháněn dvěma bateriemi AAA. Některé modely jsou napájeny přímo za provozu ze sítě, v tomto případě vás nebudou obtěžovat kabely, na druhou stranu je nutné baterie čas od času vyměnit. Ovládání zátěže je řešeno manuálně, brzdy jsou magnetické, jako je tomu u většiny rotopedů. Azura X2 unese cvičence až o hmotnosti 120 kg, aby se mu navíc cvičilo pohodlně, neměl by být vyšší než 190 cm.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Capital Sports 40 % Housefit, 30 % inSPORTline, 10 % HMS, 10 % Capital Sports, 10 % Flow Fitness
Skládací konstrukce Ano 80 % Ne, 20 % Ano
Typ rotopedu Vzpřímený 100 % Vzpřímený
Napájení Tužkové baterie 60 % Síťový adaptér, 30 % Tužkové baterie, 10 % Bez napájení
Ovládání zátěže Manuální 50 % Manuální, 50 % Elektronické
Brzdy Magnetické 100 % Magnetické
Maximální výška jezdce (cm) 190 190,56
Nosnost (kg) 120 132,00
Hmotnost (kg) 20 28,79
Šířka (cm) 51 53,35
Délka (cm) 108 91,60
Výška (cm) 102 135,05

Hodnocení vybavení

Z hlediska vybavení je patrné, že se jedná o cenově dostupnější model v našem testu. Sice mu nechybí kolečka pro snadnější přepravu ani řemínky na pedálech pro ukotvení nohou, ty jsou však běžné u většiny rotopedů. Nastavit ale můžete jen výšku sedla, sklon řídítek přizpůsobitelný není. Dočkáte se navíc jen podprůměrné hmotnosti setrvačníku, který váží 4 kilogramy, rozdíl mezi zátěžemi tedy nemusí být příliš zřetelný. Azura X2 nabízí osm stupňů zátěže, což považujeme za takový nutný standard.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu Ano 100 % Ano
Nastavitelný sklon řídítek Ne 60 % Ano, 40 % Ne
Řemínky na pedálech Ano 100 % Ano
Počet zátěží 8 14,80
Hmotnost setrvačníku (kg) 4 6,63

Hodnocení funkcí

Rotoped značky Capital Sports bude vhodný pro nenáročné uživatele, nenabízí totiž žádné doprovodné programy. Slouží jednoduše pouze k jízdě s jednou z osmi zátěží. Při tom však dokáže měřit čas, rychlost, ujetou vzdálenost, spálené kalorie i tepovou frekvenci, takže na tom v tomto ohledu není nejhůře. Poslední zmiňovaná hodnota je sledována přes senzory na madlech, což poskytne alespoň orientační představu, přesnější hodnoty lze naměřit hrudním pásem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů 0 8,90
Zobrazení rychlosti Ano 100 % Ano
Měřič kalorií Ano 100 % Ano
Měření tepové frekvence Ano 100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Recenzí rotoped Capital Sports Azura X2 nemá mnoho. I přesto nejsou uživatelé s ničím vyloženě nespokojeni a pochvalují si, že za svou cenu rotoped splnil očekávání a účel.

Naše hodnocení a závěr

Tento rotoped bychom zhodnotili jako vhodný pro nenáročné uživatele, kterým stačí prostě jezdit a u toho měřit několik základních hodnot. Mezi ně se řadí ujetá vzdálenost, spálené kalorie či puls. Není zde ale k dispozici žádný přednastavený program. Azura X2 naopak potěší skládací konstrukcí, nižší hmotností 20 kg a kolečky, častá manipulace by tedy neměla být problémem. Rotoped funguje pomocí tužkových baterií, má magnetické brzdy a osm manuálně nastavitelných stupňů zátěže.

Uživatel tohoto modelu by neměl vážit více než 120 kg a být vyšší než 190 cm, aby byla jízda pohodlná. K tomu dopomůže i výškově přizpůsobitelné sedlo, řídítka však nastavitelná nejsou. Pokud to po rotopedu požadujete, mohl by se vám hodit podobně cenově přijatelný model Acra BC51, který navíc nabídne 9 programů.

5 500 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Capital Sports Azura X2 | Hodnocení: 66,5 %
Daniel Černý je velký sportovní nadšenec a také proto se už od roku 2018 věnuje v Arecenzích srovnávání různých sportovních potřeb, rotopedy nevyjímaje. Na základě rozsáhlých rešerší a procházení různých zdrojů dokáže identifikovat ty nejdůležitější parametry, které byste měli při výběru sledovat. Jde například o volbu vhodného typu a modelu podle toho, kdo bude rotoped nejvíce používat, dále pak výběr vhodné konstrukce, materiálu, brzdového systému nebo například funkcí. Naopak také může poradit, co je při výběru tohoto domácího sportovního náčiní spíše vedlejší. Dan se dále zaměřuje také na srovnání jízdních kol, běžeckých pásů a dalšího sportovního náčiní.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Capital Sports Azura X2

Capital Sports Azura X2

10. místo  v porovnání
5 500 Kč Orientační cena