Menu

Capital Sports Azura X2 – Recenze, testy a srovnání

66,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Rotopedy

Jednotlivá hodnocení

 • 7,8/10
  Hodnocení základních údajů
 • 6,5/10
  Hodnocení vybavení
 • 7,7/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Přijatelná cena
 • Skládací konstrukce
 • Měření kalorií i tepu

Zápory

 • Nemá žádné programy
 • Nižší hmotnost setrvačníku
 • Řídítka nelze nastavit
4 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Tento vzpřímený rotoped od značky Capital Sports představuje prostorově úspornou variantu. Se svou skládací konstrukcí tedy bude vhodný pro ty z vás, kteří jezdí jen občasně nebo prostě nechtějí mít rotoped neustále na očích. Azura X2 by měl být poměrně pohodlný při manipulaci, váží 20 kg, což je výrazně pod průměrem v době srovnání (leden 2021). Rozměry přístroje najdete níže v tabulce.

Rotoped je poháněn dvěma bateriemi AAA. Některé modely jsou napájeny přímo za provozu ze sítě, v tomto případě vás nebudou obtěžovat kabely, na druhou stranu je nutné baterie čas od času vyměnit. Ovládání zátěže je řešeno manuálně, brzdy jsou magnetické, jako je tomu u většiny rotopedů. Azura X2 unese cvičence až o hmotnosti 120 kg, aby se mu navíc cvičilo pohodlně, neměl by být vyšší než 190 cm.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Capital Sports

24 % Housefit, 20 % inSPORTline, 12 % Trinfit, 8 % Flow Fitness, 8 % Tunturi, 8 % HMS, 4 % Spartan, 4 % Master, 4 % Acra, 8 % Další
Skládací konstrukce

Ano

88 % Ne, 12 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

92 % Vzpřímený, 8 % Mini rotoped
Napájení

Tužkové baterie

56 % Tužkové baterie, 36 % Síťový adaptér, 4 % Bez napájení, 4 % Baterie
Ovládání zátěže

Manuální

68 % Manuální, 32 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

96 % Magnetické, 4 % Mechanické
Maximální výška jezdce (cm)

190

20 % 190, 16 % 200, 16 % 180, 16 % 185, 8 % Nerelevantní, 24 % Neuvedeno
Nosnost (kg)

120

124,60
Hmotnost (kg)

20

26,10
Šířka (cm)

51

50,56
Délka (cm)

108

87,30
Výška (cm)

102

125,40

Hodnocení vybavení

Z hlediska vybavení je patrné, že se jedná o cenově dostupnější model v našem testu. Sice mu nechybí kolečka pro snadnější přepravu ani řemínky na pedálech pro ukotvení nohou, ty jsou však běžné u většiny rotopedů. Nastavit ale můžete jen výšku sedla, sklon řídítek přizpůsobitelný není. Dočkáte se navíc jen podprůměrné hmotnosti setrvačníku, který váží 4 kilogramy, rozdíl mezi zátěžemi tedy nemusí být příliš zřetelný. Azura X2 nabízí osm stupňů zátěže, což považujeme za takový nutný standard.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

92 % Ano, 4 % Ne, 4 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ne

56 % Ano, 36 % Ne, 8 % Nerelevantní
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

8

11,00
Hmotnost setrvačníku (kg)

4

6,31

Hodnocení funkcí

Rotoped značky Capital Sports bude vhodný pro nenáročné uživatele, nenabízí totiž žádné doprovodné programy. Slouží jednoduše pouze k jízdě s jednou z osmi zátěží. Při tom však dokáže měřit čas, rychlost, ujetou vzdálenost, spálené kalorie i tepovou frekvenci, takže na tom v tomto ohledu není nejhůře. Poslední zmiňovaná hodnota je sledována přes senzory na madlech, což poskytne alespoň orientační představu, přesnější hodnoty lze naměřit hrudním pásem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

0

5,84
Zobrazení rychlosti

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

92 % Ano, 8 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Recenzí rotoped Capital Sports Azura X2 nemá mnoho. I přesto nejsou uživatelé s ničím vyloženě nespokojeni a pochvalují si, že za svou cenu rotoped splnil očekávání a účel.

Naše hodnocení a závěr

Tento rotoped bychom zhodnotili jako vhodný pro nenáročné uživatele, kterým stačí prostě jezdit a u toho měřit několik základních hodnot. Mezi ně se řadí ujetá vzdálenost, spálené kalorie či puls. Není zde ale k dispozici žádný přednastavený program. Azura X2 naopak potěší skládací konstrukcí, nižší hmotností 20 kg a kolečky, častá manipulace by tedy neměla být problémem. Rotoped funguje pomocí tužkových baterií, má magnetické brzdy a osm manuálně nastavitelných stupňů zátěže.

Uživatel tohoto modelu by neměl vážit více než 120 kg a být vyšší než 190 cm, aby byla jízda pohodlná. K tomu dopomůže i výškově přizpůsobitelné sedlo, řídítka však nastavitelná nejsou. Pokud to po rotopedu požadujete, mohl by se vám hodit podobně cenově přijatelný model Acra BC51, který navíc nabídne 9 programů.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Capital Sports Azura X2 | Hodnocení: 66,5 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Capital Sports Azura X2

Capital Sports Azura X2

4 000 Kč Orientační cena