Menu

Duvlan Keaton Ergo – Recenze, testy a srovnání

91,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Rotopedy

Jednotlivá hodnocení

 • 9,7/10
  Hodnocení základních údajů
 • 9,4/10
  Hodnocení vybavení
 • 9,5/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Počet funkcí
 • Hmotnost setrvačníku
 • Pro jezdce až do 190 cm

Zápory

 • Hmotnost stroje
 • Nemá skládací konstrukci
9 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Rotoped DUVLAN Keaton Ergo je vzpřímený rotoped, u nějž je napájení zařízeno přes síťový adaptér, musíte tedy mít v dosahu zásuvku. V tomto případě adaptér napájí mimo jiné elektronický ovladač, na kterém si můžete navolit trasu s různými zátěžemi, které se budou během jízdy automaticky měnit. Toto ovládání jde zpravidla přepnout na manuální ovládání, což je výhoda. Mnoho výrobců rotopedů z našeho testu, vlastně valná většina, se soustředila na manuální ovládání, které už nijak přepnout nejde a vám nezbývá, než si během jízdy korigovat zátěž. Co se týče brzd, 90 % všech testovaných rotopedů má magnetické brzdy. Ty jsou zpravidla tiché a jejich životnost je delší než například u brzd pásových. Více o brzdovém systému se můžete dozvědět v našem manuálu Jak vybrat rotoped.

Mezi další parametry je potřeba zařadit i nějakou tu hmotnost a velikost. Nejdříve uvedeme váhu a velikost stroje. Stroj váží 40 kg, je tak nejtěžším v našem testu. O jeho manipulaci ale nemusíte mít strach, více se dozvíte v odstavci níže u Hodnocení vybavení. Dále tu máme velikost, která je také nadprůměrná. Šířka 64 cm i délka 100 cm patří k nejvyšším hodnotám vzhledem k ostatním modelům v testu. Výška 146 cm je také nadprůměrná, tomu je ovšem úměrná i předpokládaná výška jezdce. Výrobce doporučuje, aby na stroji cvičili lidé do výšky 190 cm. Pokud na něm bude cvičit někdo vyšší, nejde samozřejmě o takový problém, mnohem důležitější je hlídat si nosnost rotopedu. Doporučená maximální hmotnost cvičícího je 130 kg, přičemž průměrně unesou stroje 122 kg. Nosnost doporučujeme dodržovat. Stroj má sice nějakou rezervu, už i ta hraniční nejvyšší možná nosnost zatěžuje stroj natolik, že se může při častém zatížení rapidně snížit jeho životnost.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Duvlan

19 % Housefit, 19 % inSPORTline, 11 % Trinfit, 7 % Flow Fitness, 7 % Tunturi, 7 % HMS, 7 % Hop-Sport, 4 % Spartan, 4 % Master, 15 % Další
Skládací konstrukce

Ne

85 % Ne, 15 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

89 % Vzpřímený, 11 % Mini rotoped
Napájení

Síťový adaptér

63 % Tužkové baterie, 30 % Síťový adaptér, 4 % Bez napájení, 4 % Baterie
Ovládání zátěže

Elektronické

74 % Manuální, 26 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

93 % Magnetické, 7 % Mechanické
Maximální výška jezdce (cm)

190

19 % 190, 15 % 200, 15 % 180, 11 % 185, 11 % Nerelevantní, 30 % Neuvedeno
Nosnost (kg)

130

121,67
Hmotnost (kg)

40

24,56
Šířka (cm)

64

49,81
Délka (cm)

100

85,22
Výška (cm)

146

120,56

Hodnocení vybavení

DUVLAN Keaton Ergo je poměrně slušně vybaven. Očekávat můžete kolečka pro přepravu, která usnadní manipulaci s rotopedem, například ve chvíli, kdy je pod ním potřeba uklidit. Určitě je oceníte, 40 kg těžký rotoped by vám při ledabylém přesouvání mohl poničit podlahu. Je u něj navíc možné vyrovnat nerovnosti podlahy, což je systém, který usnadní hledání toho správného místa tak, aby nebyl rotoped nakloněn nebo se při cvičení nekymácel. Velké procento rotopedů umožňuje nastavit si do určité míry sklon řídítek, takže pro vás ježdění může být opravdu velmi pohodlné, můžete si jej maximálně přizpůsobit. Nakonec, rotoped má i řemínky na pedálech. Ty zajišťují stabilitu nohou.

Na rotopedu je možné navolit si různé zátěže, čímž se stává cvičení efektivnější, není monotónní. DUVLAN Keaton Ergo má možnost volit mezi osmi zátěžemi, což je naprosto slušný průměr. Hmotnost setrvačníku, kterou můžete vidět v tabulce níže potom znamená, jak plynulý rotoped při cvičení bude. Také, čím těžší setrvačník, tím vyšší je možnost zátěže. V tomto případě je hmotnost setrvačníku 10 kg, což je nejvyšší hodnota z našeho testu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

89 % Ano, 7 % Ne, 4 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

89 % Ano, 7 % Ne, 4 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ano

48 % Ano, 37 % Ne, 11 % Nerelevantní, 4 % Neuvedeno
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

8

11,20
Hmotnost setrvačníku (kg)

10

6,12

Hodnocení funkcí

U funkcí nás zajímal nejen počet, ale také jsme otestovali, zda mají rotopedy tři funkce, které považujeme za nejvíce důležité. Celkově má tedy rotoped DUVLAN Keaton Ergo funkcí 8, s čímž si určitě vystačí i náročný cvičící, průměr v době testování nedosahoval ani čísla sedm. Mezi ty nejdůležitější funkce potom patří zobrazení rychlosti, měřič kalorií a měření tepové frekvence. Všechny tyto funkce rotoped má. Zejména měření tepové frekvence hodnotíme kladně, stále to totiž není naprostý standard u všech rotopedů, při tom jde o prvek, díky kterému se cvičení stává efektivnější.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

8

4,59
Zobrazení rychlosti

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

85 % Ano, 15 % Ne

Naše hodnocení a závěr

S rotopedem DUVLAN Keaton Ergo si vystačí i ti nejnáročnější. Nabízí velký počet funkcí, z nichž má 3 podle nás nejdůležitější funkce: měřič tepové frekvence, měřič rychlosti a měřič kalorií. Rotoped bude určen pro širokou škálu lidí nejen díky funkcím, ale i díky vysoké nosnosti 130 kg. Počítejte s tím, že rotoped potřebuje dostatek prostoru. Pokud máte nerovnou podlahu, poradí si s ní díky systému pro vyrovnání těchto nerovností. Napájení z tužkových baterií zde není možné, takže bude nutné postavit rotoped k zásuvce.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Duvlan Keaton Ergo | Hodnocení: 91,5 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Duvlan Keaton Ergo

Duvlan Keaton Ergo

9 000 Kč Orientační cena