Menu

Recenze a test Housefit TIRO 20

70,5 % Celkové hodnocení

Top 20 v kategorii Rotopedy

Jednotlivá hodnocení

 • 6,9/10
  Hodnocení základních údajů
 • 7,7/10
  Hodnocení vybavení
 • 7,7/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Přijatelná cena
 • Nastavitelné sedlo
 • Provoz na baterie

Zápory

 • Nemá žádný program
 • Spíše lehčí odpor
 • Nosnost jen 110 kg
5 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Housefit TIRO 20 je rotoped ze stejnojmenné řady TIRO výrobce Housefit. Zde vždy vyšší číslo označující daný model znamená kvalitnější a zejména robustnější stroj  s více možnostmi uživatelského nastavení. Model s číslem 20 se tedy řadí k jednodušším strojům této řady, proto bude vyhovovat spíše méně náročným uživatelům.

Jedná se o vzpřímený rotoped, který sice není skládací, dle rozměrů je ale poměrně drobný, takže ušetří místo sám o sobě. Je poháněn tužkovými bateriemi, což je v době srovnání (leden 2022) vůbec nejčastější pohon rotopedu. Je sice důležité kontrolovat stav baterek a případně je měnit, nicméně provoz stroje není vázán na zásuvku, tudíž ho můžete umístit přesně tam, kam potřebujete. Ovládání je řešeno manuálně otočením kolečka na jednu z osmi pozic. Nosnost rotopedu 110 kg je potřeba brát v potaz a stroj zbytečně nepřetěžovat. Je vhodný pro jezdce do 180 cm výšky.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Housefit

24 % Housefit, 20 % inSPORTline, 12 % Trinfit, 8 % Flow Fitness, 8 % Tunturi, 8 % HMS, 4 % Spartan, 4 % Master, 4 % Acra, 8 % Další
Skládací konstrukce

Ne

88 % Ne, 12 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

92 % Vzpřímený, 8 % Mini rotoped
Napájení

Tužkové baterie

56 % Tužkové baterie, 36 % Síťový adaptér, 4 % Bez napájení, 4 % Baterie
Ovládání zátěže

Manuální

68 % Manuální, 32 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

96 % Magnetické, 4 % Mechanické
Maximální výška jezdce (cm)

180

20 % 190, 16 % 200, 16 % 180, 16 % 185, 8 % Nerelevantní, 24 % Neuvedeno
Nosnost (kg)

110

124,60
Hmotnost (kg)

25

26,10
Šířka (cm)

48

50,56
Délka (cm)

85

87,30
Výška (cm)

138

125,40

Hodnocení vybavení

Z hlediska vybavení zde nechybí nic standardního. Housefit TIRO 20 má kolečka usnadňující přepravu i systém pro vyrovnání nerovností podlahy, takže se při jízdě nebude nebezpečně a nepohodlně kývat. Je u něj možné nastavit sedlo, a to jak do různé horizontální, tak i vertikální polohy, řídítka však možnost nastavení nemají.

Jak jsme již zmínili výše, stroj je spíše méně robustní, čemuž odpovídá i nižší hmotnost setrvačníku, ta je rovna pěti kilogramům. Rozdíly mezi osmi stupni zátěže proto nemusejí být příliš znatelné a budou poskytovat obecně spíše lehčí odpor. Proto se rotoped hodí zejména ženám, osobám po úrazech nebo starším lidem pro udržení kondice a nikoli pro silový trénink.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

92 % Ano, 4 % Ne, 4 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

92 % Ano, 4 % Ne, 4 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ne

56 % Ano, 36 % Ne, 8 % Nerelevantní
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

8

11,00
Hmotnost setrvačníku (kg)

5

6,31

Hodnocení funkcí

Slabší stránkou tohoto rotopedu jsou funkce, které jsou opravdu jen základní. Housefit TIRO 20 nenabídne žádný program, podle kterého byste mohli jezdit, slouží prostě a jednoduše k jízdě dle zvolené zátěže. Pokud svůj trénink však chcete nějak ozvláštnit, můžete do praktického stojanu na řídítkách umístit tablet nebo mobilní telefon.

Displej na computeru zobrazí aktuální rychlost, ujetou vzdálenost, spálené kalorie a podobně důležité hodnoty. Nechybí zde ani měření tepové frekvence, které je prováděno dotykovými senzory na řídítkách.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

0

5,84
Zobrazení rychlosti

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

92 % Ano, 8 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří se rozhodli tento rotoped zakoupit, jej hodnotí převážně kladně a doporučují jej dál. Podle recenzí stroj nejlépe poslouží na udržení kondice v domácím prostředí, a to spíše nenáročným jedincům. Chválí si jej rekreační sportovci a také osoby v důchodovém věku. Má základní funkce a intuitivní ovládání, široké možnosti v přizpůsobení sedla a také se s ním dobře manipuluje. Ačkoli je podle výrobce stroj vhodný pro osoby do 180 cm výšky, takto vysocí jedinci jej hodnotí jako méně stabilní a spíše by sáhli po robustnějším rotopedu. Nesmíme opomenout ani tichost provozu, tu si uživatelé velmi pochvalují.

Klady a zápory

Za hlavní benefity tohoto rotopedu značky Housefit považujeme zejména přijatelnou cenu, které však odpovídají základní vlastnosti stroje. Celý je poměrně jednoduchý, nenabízí například žádný program. Zpracováním je spíše lehčí a méně robustní, což se odráží v nižší nosnosti pouze 110 kg. I odpor je spíše lehčí, na výběr máte z osmi stupňů zátěže. Pozitivem je nastavitelné sedlo v horizontální i vertikální poloze, řídítka ale uzpůsobit nemůžete. Rotoped je poháněn bateriemi, díky kterým jej můžete umístit kamkoli, nezávisle na blízkosti elektrické zásuvky.

Naše hodnocení a závěr

Housefit TIRO 20 doporučujeme méně náročným uživatelům, kteří shánějí rotoped na udržení kondice v domácím prostředí a nemají v úmyslu pořizovat stroj vyloženě na silové tréninky. Tento rotoped je celkově spíše menší a lehčí, stále je však stabilní, osobám vyšším než 180 cm by ale nemusel dostačovat, také co se pohodlí týče. Můžete si zde nastavit sedlo do délky i výšky, na výběr máte také z osmi stupňů zátěže. Odpor je ale celkově slabší, protože má rotoped hmotnost setrvačníku pouze 5 kg.

Je poháněn bateriemi a uživatelsky se těší velké oblibě, především pro jednoduchost ovládání a tichý provoz. Sháníte-li robustnější stroj s vyšší nosností, za zvážení stojí například Housefit TIRO 50 od stejného výrobce.

5 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Housefit TIRO 20 | Hodnocení: 70,5 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Housefit TIRO 20

Housefit TIRO 20

5 500 Kč Orientační cena