Recenze a test HS-060H Exige | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test HS-060H Exige

94,2 % Celkové hodnocení

Vítěz cena/výkon v kategorii Rotopedy

Jednotlivá hodnocení

 • 9,5/10
  Hodnocení základních údajů
 • 10/10
  Hodnocení vybavení
 • 9,5/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Vysoká nosnost
 • Vysoká hmotnost setrvačníku

Zápory

 • Síťový adaptér může omezit mobilitu stroje
 • Vyšší hmotnost přístroje
8 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Rotoped HS-060H Exige je velmi bytelný rotoped, který má nosnost až 150 kg. Tato kvalita je vykoupena však vyšší hmotností samostatného přístroje, ta činí 32,5 kilogramu. Jde také o model, který je nutné mít při používání zapojený do elektřiny. S ohledem na všechny tyto parametry bude manipulace s rotopedem trochu náročnější. Usnadnit ji však mohou pomocná kolečka v jeho přední části.

Výškově je uživatel tohoto modelu omezen 180 centimetry. Doporučujeme tuto hodnotu nepřekračovat, celý přístroj se rázem stane méně stabilním. Jako většina rotopedů v našem srovnávacím testu (z října 2018) má i tento magnetické brzdy, díky kterým bude provoz plynulý a tichý. A ovládání rotopedu je elektronické a dle uživatelských recenzí velmi intuitivní a neměli byste s ním tudíž mít žádný problém. To připisujeme jako znatelnou výhodu pro tento produkt, protože většina modelů, které jsme srovnávali, měla tehdy ovládání stále manuální.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Housefit

26 % Housefit, 13 % inSPORTline, 9 % HMS, 9 % Flow Fitness, 9 % Tunturi, 9 % Hop-Sport, 4 % Acra, 4 % Master, 4 % Capital Sports, 13 % Další
Skládací konstrukce

Ne

83 % Ne, 17 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

87 % Vzpřímený, 13 % Mini rotoped
Napájení

Síťový adaptér

57 % Tužkové baterie, 35 % Síťový adaptér, 4 % Bez napájení, 4 % Baterie
Ovládání zátěže

Elektronické

70 % Manuální, 30 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

91 % Magnetické, 4 % Mechanické, 4 % Neuvedeno
Maximální výška jezdce (cm)

180

17 % 180, 17 % 190, 17 % 200, 13 % 185, 13 % Nerelevantní, 22 % Neuvedeno
Nosnost (kg)

150

121,74
Hmotnost (kg)

32,5

23,44
Šířka (cm)

59

49,98
Délka (cm)

100

84,83
Výška (cm)

140

117,91

Hodnocení vybavení

Kromě koleček, která jsme zmiňovali již v odstavcích výše, tento model disponuje také nastavitelnými nožičkami, které jej pomohou umístit i na ne zcela rovné povrchy. Počet zátěží, na které si můžete rotoped nastavit, je dvanáct. Hmotnost setrvačníku má dokonce 11 kg, což bylo v době napsání recenze (říjen 2018) vůbec nejvíc z celého našeho srovnávacího testu.

Rotoped také nabízí spoustu způsobů, jak si jej můžete přizpůsobit právě sobě. Můžete nastavit sklon řídítek i sedla, vzdálenost sedadla od řídítek a samozřejmě také výšku sedla. S tou můžete pohybovat v rozmezí od 85 do 103 centimetrů.​

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

87 % Ano, 4 % Ne, 9 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

83 % Ano, 4 % Ne, 13 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ano

52 % Ano, 35 % Ne, 13 % Nerelevantní
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

12

10,73
Hmotnost setrvačníku (kg)

11

6,26

Hodnocení funkcí

HS-060H má 8 funkcí, což byla v době psaní této recenze hodnota lehce nad testovým průměrem. Je tedy pochopitelné, že obsahuje i ty tři funkce, které jsme v našem testu chápali jako nejdůležitější – tedy zobrazení rychlosti, měřič kalorií a měřič tepové frekvence. Tep se v případě tohoto modelu měří díky senzorům na řídítkách.

Z předinstalovaných programů stojí za zmínku program Watt, který vám ukáže, jak velké úsilí musíte vyvinout ke spálení vámi zvoleného množství energie. Případně režim HRC, který bude zátěž průběžně upravovat podle toho, aby se vaše tepová frekvence držela v optimálních mezích.​

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

8

5,13
Zobrazení rychlosti

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

87 % Ano, 13 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Rotoped HS-060H je model, který určitě doporučujeme. Zejména pro jeho vysokou nosnost, stabilitu a širokou nabídku funkcí a programů. Má magnetické brzdy, tudíž jeho provoz je plynulý a příjemně tichý. Je nutné přístroj umístit v dosahu elektrické zásuvky, protože je napájen síťovým kabelem. Ještě k tomu má rotoped vysokou hmotnost. Pro kvalitnější modely je to v podstatě pravidlem, tak mu to nelze vyloženě vyčíst, avšak je potřeba počítat s tím, že manipulace bude o něco náročnější. Pokud si toto úsilí chcete ušetřit a víte, že s rotopedem budete často manipulovat, doporučujeme zvážit některý lehčí model, například inSPORTline Kalistic. Ten váží zhruba o 15 kg méně.

8 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: HS-060H Exige | Hodnocení: 94,2 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze HS-060H Exige

HS-060H Exige

8 500 Kč Orientační cena