Recenze a test HS-060H Exige | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test HS-060H Exige

94,2 % Celkové hodnocení
 • Vysoká nosnost
 • Vysoká hmotnost setrvačníku
 • Síťový adaptér může omezit mobilitu stroje
 • Vyšší hmotnost přístroje
8 200 Kč Orientační cena
 • 9,5/10
  Hodnocení základních údajů
 • 10/10
  Hodnocení vybavení
 • 9,5/10
  Hodnocení funkcí
 • 94,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Rotoped HS-060H Exige je velmi bytelný rotoped, který má nosnost až 150 kg. Tato kvalita je vykoupena však vyšší hmotností samostatného přístroje, ta činí 32,5 kilogramu. Jde také o model, který je nutné mít při používání zapojený do elektřiny. S ohledem na všechny tyto parametry bude manipulace s rotopedem trochu náročnější. Usnadnit ji však mohou pomocná kolečka v jeho přední části.

Výškově je uživatel tohoto modelu omezen 180 centimetry. Doporučujeme tuto hodnotu nepřekračovat, celý přístroj se rázem stane méně stabilním. Jako většina rotopedů v našem srovnávacím testu (z října 2018) má i tento magnetické brzdy, díky kterým bude provoz plynulý a tichý. A ovládání rotopedu je elektronické a dle uživatelských recenzí velmi intuitivní a neměli byste s ním tudíž mít žádný problém. To připisujeme jako znatelnou výhodu pro tento produkt, protože většina modelů, které jsme srovnávali, měla tehdy ovládání stále manuální.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Housefit

40 % Housefit, 30 % inSPORTline, 10 % HMS, 10 % Capital Sports, 10 % Flow Fitness
Skládací konstrukce

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

100 % Vzpřímený
Napájení

Síťový adaptér

60 % Síťový adaptér, 30 % Tužkové baterie, 10 % Bez napájení
Ovládání zátěže

Elektronické

50 % Manuální, 50 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

100 % Magnetické
Maximální výška jezdce (cm)

180

190,56
Nosnost (kg)

150

132,00
Hmotnost (kg)

32,5

28,79
Šířka (cm)

59

53,35
Délka (cm)

100

91,60
Výška (cm)

140

135,05

Hodnocení vybavení

Kromě koleček, která jsme zmiňovali již v odstavcích výše, tento model disponuje také nastavitelnými nožičkami, které jej pomohou umístit i na ne zcela rovné povrchy. Počet zátěží, na které si můžete rotoped nastavit, je dvanáct. Hmotnost setrvačníku má dokonce 11 kg, což bylo v době napsání recenze (říjen 2018) vůbec nejvíc z celého našeho srovnávacího testu.

Rotoped také nabízí spoustu způsobů, jak si jej můžete přizpůsobit právě sobě. Můžete nastavit sklon řídítek i sedla, vzdálenost sedadla od řídítek a samozřejmě také výšku sedla. S tou můžete pohybovat v rozmezí od 85 do 103 centimetrů.​

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

100 % Ano
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

90 % Ano, 10 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

12

14,80
Hmotnost setrvačníku (kg)

11

6,63

Hodnocení funkcí

HS-060H má 8 funkcí, což byla v době psaní této recenze hodnota lehce nad testovým průměrem. Je tedy pochopitelné, že obsahuje i ty tři funkce, které jsme v našem testu chápali jako nejdůležitější – tedy zobrazení rychlosti, měřič kalorií a měřič tepové frekvence. Tep se v případě tohoto modelu měří díky senzorům na řídítkách.

Z předinstalovaných programů stojí za zmínku program Watt, který vám ukáže, jak velké úsilí musíte vyvinout ke spálení vámi zvoleného množství energie. Případně režim HRC, který bude zátěž průběžně upravovat podle toho, aby se vaše tepová frekvence držela v optimálních mezích.​

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

8

8,90
Zobrazení rychlosti

Ano

100 % Ano
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Rotoped HS-060H je model, který určitě doporučujeme. Zejména pro jeho vysokou nosnost, stabilitu a širokou nabídku funkcí a programů. Má magnetické brzdy, tudíž jeho provoz je plynulý a příjemně tichý. Je nutné přístroj umístit v dosahu elektrické zásuvky, protože je napájen síťovým kabelem. Ještě k tomu má rotoped vysokou hmotnost. Pro kvalitnější modely je to v podstatě pravidlem, tak mu to nelze vyloženě vyčíst, avšak je potřeba počítat s tím, že manipulace bude o něco náročnější. Pokud si toto úsilí chcete ušetřit a víte, že s rotopedem budete často manipulovat, doporučujeme zvážit některý lehčí model, například inSPORTline Kalistic. Ten váží zhruba o 15 kg méně.

8 200 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: HS-060H Exige | Hodnocení: 94,2 %
Daniel Černý je velký sportovní nadšenec a také proto se už od roku 2018 věnuje v Arecenzích srovnávání různých sportovních potřeb, rotopedy nevyjímaje. Na základě rozsáhlých rešerší a procházení různých zdrojů dokáže identifikovat ty nejdůležitější parametry, které byste měli při výběru sledovat. Jde například o volbu vhodného typu a modelu podle toho, kdo bude rotoped nejvíce používat, dále pak výběr vhodné konstrukce, materiálu, brzdového systému nebo například funkcí. Naopak také může poradit, co je při výběru tohoto domácího sportovního náčiní spíše vedlejší. Dan se dále zaměřuje také na srovnání jízdních kol, běžeckých pásů a dalšího sportovního náčiní.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze HS-060H Exige

HS-060H Exige

8 200 Kč Orientační cena