Rotoped InSPORTline inCondi UB35i - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test InSPORTline inCondi UB35i

91,2 % Celkové hodnocení
 • 16 zátěží
 • Lze nastavit sklon řídítek
 • Hmotnost stroje
 • Větší rozměry
9 500 Kč Orientační cena
 • 9,6/10
  Hodnocení základních údajů
 • 9,0/10
  Hodnocení vybavení
 • 10/10
  Hodnocení funkcí
 • 91,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

InSPORTline inCondi UB35i je od poměrně známé a oblíbené české značky. Jde o rotoped vzpřímený s pevnou konstrukcí a je napájen ze sítě. Baterie sice zajistí, že nebudete muset manipulovat s dráty a hledat zásuvku, na druhou stranu se při napájení ze sítě nestane, že by se vám rotoped vybil a znemožnil tak cvičení. Elektronické ovládání zátěže má oproti manuálnímu ovládání tu výhodu, že se nemusíte při cvičení o nic starat, počítač za vás zátěž bude měnit postupně sám podle nastaveného programu. Magnetické brzdy, které najdete u všech našich rotopedů v hodnocení (leden 2020), jsou spolehlivé, tiché a mají dlouhou životnost. Jezdec může mít maximálně 185 cm. Vyšším osobám může být cvičení nepohodlné a zkrátka nevyhovující.

Co se týče hmotnosti, je asi o 4 kg nad tehdejším průměrem, jak si můžete porovnat v tabulce níže. Pro časté přesouvání tak nebude úplně ideální. Velikostně je rozměrnější, než průměrné rotopedy v našem srovnání. Zejména délka by mohla být problém, oproti tehdejšímu průměru jde zde rozdíl asi o 10 cm.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

inSPORTline

40 % Housefit, 30 % inSPORTline, 10 % HMS, 10 % Capital Sports, 10 % Flow Fitness
Skládací konstrukce

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

100 % Vzpřímený
Napájení

Síťový adaptér

60 % Síťový adaptér, 30 % Tužkové baterie, 10 % Bez napájení
Ovládání zátěže

Elektronické

50 % Manuální, 50 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

100 % Magnetické
Maximální výška jezdce (cm)

185

190,56
Nosnost (kg)

150

132,00
Hmotnost (kg)

33,5

28,79
Šířka (cm)

50

53,35
Délka (cm)

102

91,60
Výška (cm)

145

135,05

Hodnocení vybavení

Tento rotoped má kolečka pro přepravu, ostatně stejně jako všechny ostatní tehdy hodnocené rotopedy. I přes to ale nedoporučujeme časté přesouvání. Díky systému na vyrovnání nerovností podlahy je možné postavit rotoped téměř kamkoliv v bytě či domě. Důležité je, aby podlaha byla pevná, rotoped nikdy nepodkládejte předměty. Pokud pro pevné ukotvení stroje nestačí tento systém, stroj přemístěte jinam. Počet zátěží je dostatečný, má jich 16. Hmotnost setrvačníku 7 kg je obvyklá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

100 % Ano
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

90 % Ano, 10 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

16

14,80
Hmotnost setrvačníku (kg)

7

6,63

Hodnocení funkcí

U rotopedu je výhodou 16 funkcí na computeru. Měří tak mnohem více, než jen základní parametry, tedy rychlost, kalorie a tep.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

16

8,90
Zobrazení rychlosti

Ano

100 % Ano
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

InSPORTline inCondi UB35i unese až 150 kg, což z něj dělá víceméně univerzální stroj. Pohlídat by si však měli uživatelé maximální doporučenou výšku cvičícího, která je 185 cm. Jde o rotoped napájený ze sítě s velkým počtem zátěží a funkcemi na computeru. Výhodou je nastavitelnost nejen sedátka, ale i řídítek. Má vše potřebné, aby byl pro cvičení bezpečný, třeba řemínky na pedálech. Je o něco robustnější, rozměry doporučujeme vzít v potaz před koupí. Celkově mu jinak nemáme moc co vytknout, jde o vhodný model pro začátečníky i pokročilé.

Pro ty z vás, kteří hledají co nejmenší rotoped, doporučujeme zvolit skládací konstrukci. S tou se setkáte u modelu inSPORTline Xbike. O to větší pozornost věnujte například maximální nosnosti, která je u skládací konstrukce velmi omezená.

9 500 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: InSPORTline inCondi UB35i | Hodnocení: 91,2 %
Daniel Černý je velký sportovní nadšenec a také proto se už od roku 2018 věnuje v Arecenzích srovnávání různých sportovních potřeb, rotopedy nevyjímaje. Na základě rozsáhlých rešerší a procházení různých zdrojů dokáže identifikovat ty nejdůležitější parametry, které byste měli při výběru sledovat. Jde například o volbu vhodného typu a modelu podle toho, kdo bude rotoped nejvíce používat, dále pak výběr vhodné konstrukce, materiálu, brzdového systému nebo například funkcí. Naopak také může poradit, co je při výběru tohoto domácího sportovního náčiní spíše vedlejší. Dan se dále zaměřuje také na srovnání jízdních kol, běžeckých pásů a dalšího sportovního náčiní.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze InSPORTline inCondi UB35i

InSPORTline inCondi UB35i

9 500 Kč Orientační cena