Menu

Recenze a test inSPORTline Rapid SE

81,2 % Celkové hodnocení
 • Cena/výkon odpovídají
 • Nelze nastavit sklon řidítek
5 400 Kč Orientační cena
 • 8,1/10
  Hodnocení základních údajů
 • 7,7/10
  Hodnocení vybavení
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 81,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Rotoped inSPORTline Rapid SE patří stejně jako všechny rotopedy z našeho srovnávacího testu z července 2017 k vzpřímeným. Stejně jako většina hodnocených je i tento napájen tužkovými bateriemi, takže si nemusíte lámat hlavu s tím, kde hledat zásuvku a kudy vést šňůry. Individuální záležitostí je ovládání zátěže, u inSPORTline Rapid SE si ji musíte volit manuálně. To je pro někoho výhoda, pro nováčky může být ale více atraktivní elektronické ovládání, které je intuitivní a mění se samo během jízdy. Co ocení jak nováčci tak pokročilí jsou magnetické brzdy. V cenové kategorii, ve které se rotoped nachází, jde o nejlepší možné řešení, které zaručuje tiché brzdění a dlouhou životnost.

Pro rotoped je nejlepším cvičícím osoba do 180 cm, i když tuto hranici není téměř žádný problém překročit. Kde byste ale měli hlídat maximální hranici, to je nosnost. Rotoped inSPORTline Rapid SE unese až 130 kg, což určitě není malá hodnota a většině lidí bude stačit. Pokud s touto hranicí ale hraničíte, doporučujeme modely s vyšší nosností, aby se vám rotoped příliš neopotřebovával a déle vydržel. Samotný rotoped potom váží 25 kg. Velikostně jde o průměrný stroj, není to žádný obr ale ani se v pokoji neztratí. Na šířku má 54 cm, v délce měří 94 cm a ční do výšky 131,5 cm.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce inSPORTline 36 % inSPORTline, 36 % Housefit, 18 % HMS, 9 % Master
Skládací konstrukce Ne 91 % Ne, 9 % Ano
Typ rotopedu Vzpřímený 100 % Vzpřímený
Napájení Tužkové baterie 55 % Síťový adaptér, 36 % Tužkové baterie, 9 % Bez napájení
Ovládání zátěže Manuální 55 % Manuální, 45 % Elektronické
Brzdy Magnetické 100 % Magnetické
Maximální výška jezdce (cm) 180 190,00
Nosnost (kg) 130 133,64
Hmotnost (kg) 25 27,61
Šířka (cm) 54 52,82
Délka (cm) 94 90,18
Výška (cm) 131,5 135,55

Hodnocení vybavení

Pokud jste se zprvu lekli, že 25 kg je docela dost a neumíte si představit, jak se strojem budete manipulovat, nebojte, rotoped má pro tyto případy kolečka. Přidal k němu navíc systém pro vyrovnání nerovností podlah a má i standardní řemínky na pedálech. Chybí mu však možnost nastavit sklon řidítek, to ale nelze považovat za standard a u většiny, kde to možné je, jde stejně jen o malé vychýlení.

​Počet zátěží, ze kterých si můžete při cvičení vybrat, je osm a to je velmi přijatelná hodnota. Dostačující je i hmotnost setrvačníku 6 kg. Ta zajišťuje plynulost při jízdě a větší rozdíl v obtížnostech jednotlivých zátěží.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu Ano 100 % Ano
Vyrovnání nerovností podlahy Ano 100 % Ano
Nastavitelný sklon řídítek Ne 55 % Ne, 45 % Ano
Řemínky na pedálech Ano 100 % Ano
Počet zátěží 8 14,18
Hmotnost setrvačníku (kg) 6 6,30

Hodnocení funkcí

V rámci funkcí jsme se zaměřili zejména na tři hlavní funkce, kterými by měl správný rotoped disponovat. Jsou to zobrazení rychlosti, měřič kalorií a měřič tepové frekvence. Všechny tyto parametry rotoped inSPORTline Rapid SE má. Celkově má jeho vnitřní počítač 6 funkcí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů 6 7,36
Zobrazení rychlosti Ano 100 % Ano
Měřič kalorií Ano 100 % Ano
Měření tepové frekvence Ano 100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Rotoped inSPORTline Rapid SE se zdá být jako jeden z nejvyužívanějších u uživatelů, kteří potřebují rehabilitovat po úrazu či operaci. K tomu jim slouží perfektně. Ohlasy získává stroj i pro svoji hmotnost, která není tak horentní. Na co však mnozí uživatelé upozorňují, že rotoped má relativně nízko sedlo a tak nebude zřejmě úplně ideální pro vyšší osoby, dokonce by se na něm zbytečně hrbily i osoby s doporučenými 180 cm. To doporučujeme vzít v úvahu a v případě, že jste vyšší, se raději podívejte po jiném modelu.

Naše hodnocení a závěr

Cenově přijatelný rotoped inSPORTline Rapid SE nabízí spoustu kvalitních parametrů, kterými disponují i dražší modely. Nabízí 6 funkcí computeru, vybaveností je dostatečný, ocenit lze zejména kolečka pro přepravu, která poslouží při manipulaci se strojem vážícím 25 kg. Doporučujeme, abyste si dali pozor na maximální výšku jezdce. Zatímco výrobce ji určil na 180 cm, dle uživatelů je hraničních už 175 cm. Pokud tedy tuto mez převyšujete, neváhejte se podívat i po jiném rotopedu z našeho srovnávacího testu. S rotopedem Acra BC51 se maximální výšky jezdce nemusíte téměř omezovat, výrobcem doporučená maximální výška je až 200 cm.

5 400 Kč Orientační cena
| Datum: | Produkt: inSPORTline Rapid SE | Hodnocení: 81,2 % 100 % 0 %

Další recenze

Již se neprodává

Recenze inSPORTline Rapid SE

inSPORTline Rapid SE

5 400 Kč Orientační cena