Rotoped inSPORTline Rapid SE - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test inSPORTline Rapid SE

81,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Rotopedy

Jednotlivá hodnocení

 • 8,1/10
  Hodnocení základních údajů
 • 7,7/10
  Hodnocení vybavení
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí

Klady a zápory

 • Cena/výkon odpovídají
 • Nelze nastavit sklon řidítek
5 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Rotoped inSPORTline Rapid SE patří stejně jako všechny rotopedy z našeho srovnávacího testu z července 2017 k vzpřímeným. Stejně jako většina hodnocených je i tento napájen tužkovými bateriemi, takže si nemusíte lámat hlavu s tím, kde hledat zásuvku a kudy vést šňůry. Individuální záležitostí je ovládání zátěže, u inSPORTline Rapid SE si ji musíte volit manuálně. To je pro někoho výhoda, pro nováčky může být ale více atraktivní elektronické ovládání, které je intuitivní a mění se samo během jízdy. Co ocení jak nováčci tak pokročilí jsou magnetické brzdy. V cenové kategorii, ve které se rotoped nachází, jde o nejlepší možné řešení, které zaručuje tiché brzdění a dlouhou životnost.

Pro rotoped je nejlepším cvičícím osoba do 180 cm, i když tuto hranici není téměř žádný problém překročit. Kde byste ale měli hlídat maximální hranici, to je nosnost. Rotoped inSPORTline Rapid SE unese až 130 kg, což určitě není malá hodnota a většině lidí bude stačit. Pokud s touto hranicí ale hraničíte, doporučujeme modely s vyšší nosností, aby se vám rotoped příliš neopotřebovával a déle vydržel. Samotný rotoped potom váží 25 kg. Velikostně jde o průměrný stroj, není to žádný obr ale ani se v pokoji neztratí. Na šířku má 54 cm, v délce měří 94 cm a ční do výšky 131,5 cm.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

inSPORTline

26 % Housefit, 13 % inSPORTline, 9 % HMS, 9 % Flow Fitness, 9 % Tunturi, 9 % Hop-Sport, 4 % Acra, 4 % Master, 4 % Capital Sports, 13 % Další
Skládací konstrukce

Ne

83 % Ne, 17 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

87 % Vzpřímený, 13 % Mini rotoped
Napájení

Tužkové baterie

57 % Tužkové baterie, 35 % Síťový adaptér, 4 % Bez napájení, 4 % Baterie
Ovládání zátěže

Manuální

70 % Manuální, 30 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

91 % Magnetické, 4 % Mechanické, 4 % Neuvedeno
Maximální výška jezdce (cm)

180

17 % 180, 17 % 190, 17 % 200, 13 % 185, 13 % Nerelevantní, 22 % Neuvedeno
Nosnost (kg)

130

121,74
Hmotnost (kg)

25

23,44
Šířka (cm)

54

49,98
Délka (cm)

94

84,83
Výška (cm)

131,5

117,91

Hodnocení vybavení

Pokud jste se zprvu lekli, že 25 kg je docela dost a neumíte si představit, jak se strojem budete manipulovat, nebojte, rotoped má pro tyto případy kolečka. Přidal k němu navíc systém pro vyrovnání nerovností podlah a má i standardní řemínky na pedálech. Chybí mu však možnost nastavit sklon řidítek, to ale nelze považovat za standard a u většiny, kde to možné je, jde stejně jen o malé vychýlení.

​Počet zátěží, ze kterých si můžete při cvičení vybrat, je osm a to je velmi přijatelná hodnota. Dostačující je i hmotnost setrvačníku 6 kg. Ta zajišťuje plynulost při jízdě a větší rozdíl v obtížnostech jednotlivých zátěží.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

87 % Ano, 4 % Ne, 9 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

83 % Ano, 4 % Ne, 13 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ne

52 % Ano, 35 % Ne, 13 % Nerelevantní
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

8

10,73
Hmotnost setrvačníku (kg)

6

6,26

Hodnocení funkcí

V rámci funkcí jsme se zaměřili zejména na tři hlavní funkce, kterými by měl správný rotoped disponovat. Jsou to zobrazení rychlosti, měřič kalorií a měřič tepové frekvence. Všechny tyto parametry rotoped inSPORTline Rapid SE má. Celkově má jeho vnitřní počítač 6 funkcí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

6

5,13
Zobrazení rychlosti

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

87 % Ano, 13 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Rotoped inSPORTline Rapid SE se zdá být jako jeden z nejvyužívanějších u uživatelů, kteří potřebují rehabilitovat po úrazu či operaci. K tomu jim slouží perfektně. Ohlasy získává stroj i pro svoji hmotnost, která není tak horentní. Na co však mnozí uživatelé upozorňují, že rotoped má relativně nízko sedlo a tak nebude zřejmě úplně ideální pro vyšší osoby, dokonce by se na něm zbytečně hrbily i osoby s doporučenými 180 cm. To doporučujeme vzít v úvahu a v případě, že jste vyšší, se raději podívejte po jiném modelu.

Naše hodnocení a závěr

Cenově přijatelný rotoped inSPORTline Rapid SE nabízí spoustu kvalitních parametrů, kterými disponují i dražší modely. Nabízí 6 funkcí computeru, vybaveností je dostatečný, ocenit lze zejména kolečka pro přepravu, která poslouží při manipulaci se strojem vážícím 25 kg. Doporučujeme, abyste si dali pozor na maximální výšku jezdce. Zatímco výrobce ji určil na 180 cm, dle uživatelů je hraničních už 175 cm. Pokud tedy tuto mez převyšujete, neváhejte se podívat i po jiném rotopedu z našeho srovnávacího testu. S rotopedem Acra BC51 se maximální výšky jezdce nemusíte téměř omezovat, výrobcem doporučená maximální výška je až 200 cm.

5 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: inSPORTline Rapid SE | Hodnocení: 81,2 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze inSPORTline Rapid SE

inSPORTline Rapid SE

5 400 Kč Orientační cena