Menu

Recenze a test inSPORTline Xbike Lite

62,9 % Celkové hodnocení
 • Skládací konstrukce
 • Cena
 • Nízká hmotnost setrvačníku
2 700 Kč Orientační cena
 • 6,4/10
  Hodnocení základních údajů
 • 5,2/10
  Hodnocení vybavení
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 62,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

​Rotoped inSPORTline Xbike Lite je vzpřímený rotoped, který je možné složit. Skládací konstrukci mělo v době hodnocení (listopad 2017) v našem srovnání jen málo modelů. Díky tomu je možné rotoped během nepoužívání schovat za skříň nebo pod postel. Zatímco se některé rotopedy napájí ze sítě nebo vůbec, téměř polovina hodnocených, včetně modelu Xbike Lite, využívá jako zdroj energie tužkové baterie. Manuální ovládání zátěže je typické pro většinu hodnocených rotopedů, ale je pochopitelné, že někdo může upřednostňovat elektronické ovládání. Magnetické brzdy potom najdete u většiny rotopedů, jde o ideální brzdový systém, který stojí přiměřené peníze a přitom je tichý a kvalitní.

Stroj s celkovou váhou 13,7 kg patří k nejlehčím modelům ze srovnávacího testu, díky tomu je velmi mobilní. Rotoped patří pochopitelně k rozměrově menším vzhledem ke složitelnosti a mobilnosti, na výšku má 111 cm, na šířku 42 cm a do délky činí 80 cm. Kvůli menším rozměrům je ale vhodný pro osoby maximálně 180 cm vysoké, což je maximální výška jezdce, kterou výrobci doporučují pro většinu rotopedů. Nosnost 100 kg už je ale nižší, to zejména kvůli lehké konstrukci stroje. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce inSPORTline 30 % inSPORTline, 30 % Housefit, 10 % Acra, 10 % Capital Sports, 10 % Flow Fitness, 10 % Spartan
Skládací konstrukce Ano 80 % Ne, 20 % Ano
Typ rotopedu Vzpřímený 100 % Vzpřímený
Napájení Tužkové baterie 50 % Síťový adaptér, 40 % Tužkové baterie, 10 % Bez napájení
Ovládání zátěže Manuální 60 % Manuální, 40 % Elektronické
Brzdy Magnetické 100 % Magnetické
Maximální výška jezdce (cm) 180 192,00
Nosnost (kg) 100 130,00
Hmotnost (kg) 13,7 27,50
Šířka (cm) 42 53,00
Délka (cm) 80 92,00
Výška (cm) 111 134,35

Hodnocení vybavení

Protože je inSPORTline Xbike Lite opravdu lehký a mobilní, není potřeba přídavných koleček usnadňující přepravu. Většina podstatně těžších a robustnějších modelů je má, takže pokud budete chtít zvolit jiný model, s případným přemisťováním stroje nemusíte mít obavy. Díky možnosti nastavení vyrovnání nerovností podlahy můžete rotoped postavit kamkoliv, i přes to, že nemáte úplně stoprocentně rovnou podlahu. Co může být nevýhoda je absence řemínků na pedálech, které zajišťují stabilitu nohy při cvičení. 

Model má optimálních 8 zátěží. Ty dovolují cvičícímu, aby si korigoval obtížnost šlapání. V případě hmotnosti setrvačníku ale narážíme na nedostatek, 1,6 kg je nedostatečnou hodnotou pro plynulý chod rotopedu i při vyšší rychlosti. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu Ne 100 % Ano
Vyrovnání nerovností podlahy Ano 90 % Ano, 10 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek Neuvedeno 60 % Ano, 40 % Ne
Řemínky na pedálech Ne 100 % Ano
Počet zátěží 8 16,00
Hmotnost setrvačníku (kg) 1,6 6,48

Hodnocení funkcí

V případě funkcí je na tom rotoped značky inSPORTline velmi dobře, splňuje ideální počet funkcí na computeru a má i tři hlavní, na které jsme se zaměřili: měří rychlost, tepovou frekvenci i spálené kalorie. Kromě toho ukazuje i celkový čas cvičení nebo ujetou vzdálenost.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů 6 8,30
Zobrazení rychlosti Ano 100 % Ano
Měřič kalorií Ano 100 % Ano
Měření tepové frekvence Ano 100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Za cenu okolo 2 700 Kč nabízí rotoped inSPORTline Xbike Lite poměrně obstojné parametry. Jde o ideální rotoped pro menší postavu o nižší hmotnosti, vzhledem k růžovému provedení stroje se hodí pro ženy. Díky skládací konstrukci rotoped jednoduše složíte a schováte tak, aby v menších prostorách nepřekážel. Pozitivně hodnotíme počet zátěží, kterých je osm, méně optimální je ale hmotnost setrvačníku. Může se stát, že při zběsilém šlapání stroj nebude úplně plynulý. Funkcí má model dostatek. Pokud vás rotoped zaujal, ale potřebovali byste spíše model s pevnější konstrukcí, aby jej mohl využívat téměř kdokoliv, doporučujeme inSPORTline inCondi UB60i.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: inSPORTline Xbike Lite | Hodnocení: 62,9 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze inSPORTline Xbike Lite

inSPORTline Xbike Lite

2 700 Kč Orientační cena