Rotoped inSPORTline Xbike Lite - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test inSPORTline Xbike Lite

62,9 % Celkové hodnocení

v kategorii Rotopedy

Jednotlivá hodnocení

 • 6,4/10
  Hodnocení základních údajů
 • 5,2/10
  Hodnocení vybavení
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí

Klady a zápory

 • Skládací konstrukce
 • Cena
 • Nízká hmotnost setrvačníku
2 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

​Rotoped inSPORTline Xbike Lite je vzpřímený rotoped, který je možné složit. Skládací konstrukci mělo v době hodnocení (listopad 2017) v našem srovnání jen málo modelů. Díky tomu je možné rotoped během nepoužívání schovat za skříň nebo pod postel. Zatímco se některé rotopedy napájí ze sítě nebo vůbec, téměř polovina hodnocených, včetně modelu Xbike Lite, využívá jako zdroj energie tužkové baterie. Manuální ovládání zátěže je typické pro většinu hodnocených rotopedů, ale je pochopitelné, že někdo může upřednostňovat elektronické ovládání. Magnetické brzdy potom najdete u většiny rotopedů, jde o ideální brzdový systém, který stojí přiměřené peníze a přitom je tichý a kvalitní.

Stroj s celkovou váhou 13,7 kg patří k nejlehčím modelům ze srovnávacího testu, díky tomu je velmi mobilní. Rotoped patří pochopitelně k rozměrově menším vzhledem ke složitelnosti a mobilnosti, na výšku má 111 cm, na šířku 42 cm a do délky činí 80 cm. Kvůli menším rozměrům je ale vhodný pro osoby maximálně 180 cm vysoké, což je maximální výška jezdce, kterou výrobci doporučují pro většinu rotopedů. Nosnost 100 kg už je ale nižší, to zejména kvůli lehké konstrukci stroje. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

inSPORTline

26 % Housefit, 13 % inSPORTline, 9 % HMS, 9 % Flow Fitness, 9 % Tunturi, 9 % Hop-Sport, 4 % Acra, 4 % Master, 4 % Capital Sports, 13 % Další
Skládací konstrukce

Ano

83 % Ne, 17 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

87 % Vzpřímený, 13 % Mini rotoped
Napájení

Tužkové baterie

57 % Tužkové baterie, 35 % Síťový adaptér, 4 % Bez napájení, 4 % Baterie
Ovládání zátěže

Manuální

70 % Manuální, 30 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

91 % Magnetické, 4 % Mechanické, 4 % Neuvedeno
Maximální výška jezdce (cm)

180

17 % 180, 17 % 190, 17 % 200, 13 % 185, 13 % Nerelevantní, 22 % Neuvedeno
Nosnost (kg)

100

121,74
Hmotnost (kg)

13,7

23,44
Šířka (cm)

42

49,98
Délka (cm)

80

84,83
Výška (cm)

111

117,91

Hodnocení vybavení

Protože je inSPORTline Xbike Lite opravdu lehký a mobilní, není potřeba přídavných koleček usnadňující přepravu. Většina podstatně těžších a robustnějších modelů je má, takže pokud budete chtít zvolit jiný model, s případným přemisťováním stroje nemusíte mít obavy. Díky možnosti nastavení vyrovnání nerovností podlahy můžete rotoped postavit kamkoliv, i přes to, že nemáte úplně stoprocentně rovnou podlahu. Co může být nevýhoda je absence řemínků na pedálech, které zajišťují stabilitu nohy při cvičení. 

Model má optimálních 8 zátěží. Ty dovolují cvičícímu, aby si korigoval obtížnost šlapání. V případě hmotnosti setrvačníku ale narážíme na nedostatek, 1,6 kg je nedostatečnou hodnotou pro plynulý chod rotopedu i při vyšší rychlosti. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ne

87 % Ano, 4 % Ne, 9 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

83 % Ano, 4 % Ne, 13 % Neuvedeno
Řemínky na pedálech

Ne

100 % Ano
Počet zátěží

8

10,73
Hmotnost setrvačníku (kg)

1,6

6,26

Hodnocení funkcí

V případě funkcí je na tom rotoped značky inSPORTline velmi dobře, splňuje ideální počet funkcí na computeru a má i tři hlavní, na které jsme se zaměřili: měří rychlost, tepovou frekvenci i spálené kalorie. Kromě toho ukazuje i celkový čas cvičení nebo ujetou vzdálenost.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

6

5,13
Zobrazení rychlosti

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

87 % Ano, 13 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Za cenu okolo 2 700 Kč nabízí rotoped inSPORTline Xbike Lite poměrně obstojné parametry. Jde o ideální rotoped pro menší postavu o nižší hmotnosti, vzhledem k růžovému provedení stroje se hodí pro ženy. Díky skládací konstrukci rotoped jednoduše složíte a schováte tak, aby v menších prostorách nepřekážel. Pozitivně hodnotíme počet zátěží, kterých je osm, méně optimální je ale hmotnost setrvačníku. Může se stát, že při zběsilém šlapání stroj nebude úplně plynulý. Funkcí má model dostatek. Pokud vás rotoped zaujal, ale potřebovali byste spíše model s pevnější konstrukcí, aby jej mohl využívat téměř kdokoliv, doporučujeme inSPORTline inCondi UB60i.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: inSPORTline Xbike Lite | Hodnocení: 62,9 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze inSPORTline Xbike Lite

inSPORTline Xbike Lite

2 700 Kč Orientační cena