Menu

Spartan 700 – Recenze, testy a srovnání

73,7 % Celkové hodnocení

Top 18 v kategorii Rotopedy

Jednotlivá hodnocení

 • 7,0/10
  Hodnocení základních údajů
 • 8,4/10
  Hodnocení vybavení
 • 7,7/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Nastavitelné sedlo i řídítka
 • Měření tepu i vydaných kalorií
 • Přijatelná cena

Zápory

 • Nemá žádný program
 • Nižší nosnost
 • Není skládací
5 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Tento rotoped značky Spartan spadá do kategorie spíše levnějších modelů, a proto bude vhodný pro méně náročné uživatele. Nosnost 110 kg či maximální možná výška jezdce 185 cm nepatří k nejvyšším v našem srovnání v lednu 2021. Také nižší hmotnost 22 kg značí, že je rotoped méně robustní, a nemusí být tedy příliš stabilní. Rozměry stroje najdete níže v tabulce, obecně se dá říci, že je spíše kompaktnější.

Nemá ale skládací konstrukci, takže bude potřeba mu vyhradit stálé místo. Při tom se ale nemusíte omezovat blízkostí zásuvky, protože je Spartan 700 dobíjen tužkovými bateriemi. Ovládání zátěže je jako u většiny modelů manuální, standard představují kvalitnější a tišší magnetické brzdy.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Spartan

24 % Housefit, 20 % inSPORTline, 12 % Trinfit, 8 % Flow Fitness, 8 % Tunturi, 8 % HMS, 4 % Spartan, 4 % Master, 4 % Acra, 8 % Další
Skládací konstrukce

Ne

88 % Ne, 12 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

92 % Vzpřímený, 8 % Mini rotoped
Napájení

Tužkové baterie

56 % Tužkové baterie, 36 % Síťový adaptér, 4 % Bez napájení, 4 % Baterie
Ovládání zátěže

Manuální

68 % Manuální, 32 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

96 % Magnetické, 4 % Mechanické
Maximální výška jezdce (cm)

185

20 % 190, 16 % 200, 16 % 180, 16 % 185, 8 % Nerelevantní, 24 % Neuvedeno
Nosnost (kg)

110

124,60
Hmotnost (kg)

22

26,10
Šířka (cm)

45

50,56
Délka (cm)

82

87,30
Výška (cm)

124,5

125,40

Hodnocení vybavení

Vybavení rotopedu je sice slabší, nechybí mu ale žádný zásadní parametr. Disponuje kolečky pro usnadnění přepravy, řemínky na pedálech a také systémem pro vyrovnání podlahy. Můžete si nastavit horizontální i vertikální polohu sedla, a dokonce i sklon řídítek, což není především u levnějších modelů běžné. Počet zátěží dosahuje standardních osmi, hmotnost setrvačníku je ale spíše pod průměrem. Kvůli lehčímu, pětikilovému setrvačníku nemusí být šlapání tolik plynulé a rozdíl mezi zátěžemi příliš znatelný.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

92 % Ano, 4 % Ne, 4 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

92 % Ano, 4 % Ne, 4 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ano

56 % Ano, 36 % Ne, 8 % Nerelevantní
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

8

11,00
Hmotnost setrvačníku (kg)

5

6,31

Hodnocení funkcí

Rotoped má na řídítkách computer, který dokáže zobrazit čas, rychlost, ujetou vzdálenost, spálené kalorie i pulz. Měření tepové frekvence probíhá pomocí senzorů na madlech, přičemž hodnotově přesnější službu by poskytl hrudní pás. Jak jsme již zmínili, nenáročným uživatelům bude tento přístroj dostačovat. Pro pokročilejší sportovce se příliš nehodí, nemá totiž žádný program v nabídce. Spartan 700 slouží prostě a jednoduše ke šlapání a měření doprovodných údajů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

0

5,84
Zobrazení rychlosti

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

92 % Ano, 8 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé si u modelu Spartan 700 pochvalují především poměr ceny ku výkonu. Oceňují možnost přizpůsobení polohy sedla i řídítek či pevnou kovovou konstrukci s minimem plastových dílů, rotoped je přitom lehký a snadno manipulovatelný. Pro nenáročné uživatele je rotoped podle recenzí naprosto vyhovující, nejvyšší stupeň zátěže ale není vhodný pro pokročilé sportovce, spíše pro rekreační jízdu. Uživatelé také zmínili nedostatečný návod, samotná montáž stroje ale byla poměrně snadná.

Naše hodnocení a závěr

Rotopedu Spartan 700 nemáme v podstatě co vytknout, zaměříme-li se na požadavky spíše nenáročného rekreačního uživatele. Stroj nabízí kvalitnější magnetické brzdy, možnost nastavit si sedlo horizontálně i vertikálně a také sklon řídítek či řemínky na pedálech. Dobíjení je řešeno tužkovými bateriemi, díky kterým nejste při umístění rotopedu omezeni blízkostí zásuvky, na druhou stranu bude nutné měnit baterie. Rotoped sice není skládací, je ale poměrně lehký a dle uživatelů i dobře manipulovatelný.

Computer dokáže kromě běžných údajů měřit i spálené kalorie či tep. Nemá však žádný program, proto jej příliš nedoporučujeme pokročilým sportovcům. Na výběr máte pouze z osmi stupňů zátěže, nosnost rotopedu je navíc nižší, dosahuje pouze 110 kg. Pokud hledáte bytelnější, ale stále cenově dostupný model, který unese i uživatele s vyšší hmotností, doporučujeme například Acra BC51.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Spartan 700 | Hodnocení: 73,7 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Spartan 700

Spartan 700

5 000 Kč Orientační cena