Rotoped Tunturi FitCycle 50i - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Tunturi FitCycle 50i

4. místo
93,2 % Celkové hodnocení
 • Pro osoby až do 200 cm
 • Nosnost až 150 kg
 • 20 funkcí computeru
 • Těžký stroj
 • Nemožnost nastavit sklon řídítek
 • Vyšší cena
14 000 Kč Orientační cena
 • 9,8/10
  Hodnocení základních údajů
 • 9,4/10
  Hodnocení vybavení
 • 10/10
  Hodnocení funkcí
 • 93,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Vzpřímený rotoped Tunturi FitCycle 50i má pevnou konstrukci. K jeho fungování je zapotřebí napájení ze sítě, je tedy nutné pamatovat na řešení připojení do zásuvky. Elektronické ovládání zátěže upravuje zátěž na základě přednastavených režimů cvičení automaticky a cvičící osobu tak neobtěžuje pamatování na měnění zátěže. Tento způsob nastavení zátěže nelze jednoznačně označit za lepší nebo horší variantu oproti manuálnímu ovládání, i v našem srovnání (leden 2020) se tyto způsoby objevily půl na půl u hodnocených rotopedů. Jde především o subjektivní posouzení, zda chcete během cvičení kontrolovat zátěž podle sebe a svého pocitu, nebo své cvičení vložíte do rukou počítače rotopedu. Magnetické brzy jsou tiché, spolehlivé a mají dlouhou životnost.

Cvičící osoba může mít až 200 cm aniž by pociťoval nevýhodu v podobě malé výšky mezi sedátkem a šlapkami. Nosnost do 150 kg je jedna z vyšších, tehdy jsme se setkávali průměrně s nosností do 136 kg. Jde tedy v podstatě o univerzální rotoped, který poslouží široké škále různých typů osob. Co se hmotnosti tohoto stroje týče, 33 kg není úplně nejmenší hodnotou, na druhou stranu jde o pevné zařízení, které není třeba často přesouvat, není k tomu určené. Velikostí není určitě nijak abnormální oproti jiným modelům. Hodnoty si můžete porovnat níže v tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Tunturi

28 % inSPORTline, 22 % Housefit, 11 % HMS, 6 % Duvlan, 6 % Acra, 6 % Tunturi, 6 % Master, 6 % Capital Sports, 6 % Flow Fitness, 6 % Spartan
Skládací konstrukce

Ne

89 % Ne, 11 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

100 % Vzpřímený
Napájení

Síťový adaptér

50 % Síťový adaptér, 44 % Tužkové baterie, 6 % Bez napájení
Ovládání zátěže

Elektronické

56 % Manuální, 44 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

100 % Magnetické
Maximální výška jezdce (cm)

200

190,94
Nosnost (kg)

150

130,00
Hmotnost (kg)

33

28,04
Šířka (cm)

52

53,03
Délka (cm)

101

91,72
Výška (cm)

132

133,33

Hodnocení vybavení

Tento rotoped je sice jeden z těžších, má ale, stejně jako všechny hodnocené, kolečka pro přepravu. V případě nutnosti, třeba při úklidu, můžete stroj pohodlněji přesunout. Díky vyrovnání nerovností podlahy budete mít vždy jistotu pevně ukotveného stroje, nebude se naklánět a bude tedy maximálně bezpečný. Nemá možnost nastavit sklon řidítek, což může znamenat nevýhodu pro zkušenější jezdce, kteří už znají svoji nejlepší polohu pro cvičení na rotopedu. Řemínky na pedálech jsou samozřejmostí.

Dvanáct zátěží je nad obecným průměrem (8), v našem srovnání jde ovšem lehce o podprůměrnou hodnotu, jak si můžete všimnout v tabulce níže. To, že průměrně stroje měly asi 14 zátěží ale neznamená, že 12 u tohoto modelu nebude dostačující. Minimálně pro nezkušené jezdce to je naprosto optimální. Hmotnost setrvačníku určuje rozdíl mezi jednotlivými zátěžemi. Čím větší jeho hmotnost je, tím je přechod mezi zátěžemi plynulejší. Díky tomu, že hmotnost setrvačníku je u tohoto modelu 14 kg a průměr se tehdy pohyboval na polovině, jde o vysoký nadstandard.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

100 % Ano
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

94 % Ano, 6 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ne

50 % Ne, 50 % Ano
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

12

13,33
Hmotnost setrvačníku (kg)

14

6,76

Hodnocení funkcí

V případě této kategorie nemáme co vytknout. Kromě klasických hodnot, které si můžete zobrazit, jako je rychlost, kalorie nebo tep, měří rotoped dalších několik parametrů. Celkem jich hlídá 20.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

20

7,89
Zobrazení rychlosti

Ano

100 % Ano
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Tunturi FitCycle 50i je rotoped určený k trvalému umístění. Jeho váha vás možná dostatečně odradí od častého přesouvání. Doporučujeme umístit rotoped blízko zásuvky, je totiž napájen ze sítě, což může mít oproti bateriím tu výhodu, že vám computer tohoto zařízení bude vždy spolehlivě ukazovat všechny hodnoty správně. Jde o model vhodný pro vysoké osoby do 150 kg, je tedy poměrně univerzální. Rozdíl mezi zátěžemi, kterých má 12, bude naprosto plynulý a znatelný, a to díky setrvačníku, který má 14 kg. Jde o model, se kterým si rozhodně poradí nezkušení i zkušení jednotlivci, pozitivem je 20 funkcí computeru. Nevýhodou je jen nemožnost nastavit si sklon řidítek.

Tuto funkci vám nabízí jiné modely, třeba Housefit TIRO 100 iTrain.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Tunturi FitCycle 50i | Hodnocení: 93,2 %
Karolína Šerá nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tunturi FitCycle 50i

Tunturi FitCycle 50i

4. místo  v porovnání
14 000 Kč Orientační cena