Recenze a porovnání Electrolux ZB 6106 WDT | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Electrolux ZB 6106 WDT

91,9 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Dlouhá výdrž baterie
  • Rychlé nabíjení
  • Suché i mokré vysávání

Zápory

  • Vysoká cena
  • Nemá HEPA filtr
  • Podle uživatelů hlučný
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a vybavení

Electrolux ZB 6106 WDT je ruční vysavač vyšší cenové kategorie. Vysávat s ním můžete nejen suché, ale i mokré nečistoty. Dobře si tak poradí například s vylitým nápojem. Objem nádoby na nečistoty je 500 ml, tedy jako u většiny těchto přístrojů. Stejně jako ostatní ruční vysavače, je i model značky Electrolux bezsáčkový. Jeho filtraci tvoří omyvatelný permanentní filtr. Právě možnost omývání prodlužuje jeho životnost.

Filtr s označením HEPA ale bohužel nemá. Ten je užitečný zejména pro alergiky a astmatiky, kteří jsou citliví na prach, u ručních vysavačů se s ním ale běžně nesetkáte. Hmotnost těla je 0,93 kg, což je poměrně běžná hodnota, která by neměla nijak znesnadňovat manipulaci. Rozměry jsou na škále ručních vysavačů spíše větší, stále se ale jedná o kompaktní přístroj. Výhodou jsou kolečka na konci sací hubice, která umožňují pohodlné vysávání.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Electrolux

Hmotnost (kg)

0,94

Typ vysávání

Suché a mokré

Omyvatelné filtry

Ano

Objem nádoby na prach (ml)

500

Šířka (cm)

13,6

Výška (cm)

17,1

Hloubka (cm)

41,9

HEPA filtr

Ne

Typ baterie

Li-Ion

Doba nabíjení (hod)

4

Výdrž baterie (min)

20

Hodnocení energetických údajů a hlučnosti

Chod vysavače zajišťuje Li-Ion akumulátor. Ten má na rozdíl od staršího typu Ni-Mh delší životnost a také výdrž. Plného stavu baterie dosáhne po 4 hodinách, pracovat pak vydrží až 20 minut, což byla v době psaní této recenze (prosinec 2019) nejlepší hodnota v rámci našeho srovnání. Nabíjecí stojánek je možné připevnit na zeď. Hlučnost vysavače výrobce bohužel neudává. Obvykle se u ručních vysavačů jedná o hodnoty mezi 70 a 80 dB.

Názory uživatelů

Uživatelé, kteří si vysavač Electrolux ZB 6106 WDT již zakoupili, chválí zejména dobrý sací výkon, výdrž baterie a možnost vysávat i tekutiny. Slabinou je podle nich vyšší hlučnost a obtížnější čištění filtru.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Zvláštností vysavače Electrolux jsou kolečka u ústí sací části, která zjednodušují manipulaci a usnadňují vysávání. Výhodou je dostatečný sací výkon, rychlé nabíjení a dobrá výdrž baterie. Slabinou pak vyšší hmotnost a absence HEPA filtru, který ale není u ručních vysavačů standardem.

Naše hodnocení a závěr

Electrolux ZB 6106 WDT je kvalitní ruční vysavač, který uspokojí požadavky i náročnějších zákazníků. Umožňuje suché i mokré vysávání, má omyvatelný filtr a praktická kolečka na konci sací hubice. Tělo je středně těžké a mírně větších rozměrů, manipulace je ale stále jednoduchá. Výhodou je dobrý akumulátor, který se poměrně rychle nabije a dlouho vydrží. Prakticky jedinou výraznější slabinou je chybějící HEPA filtr. Ten nahradil pouze omyvatelný permanentní filtr.

Jestli je pro vás právě HEPA filtr tím klíčovým parametrem a slevíte z nároků na akumulátor, doporučujeme vám přečtení recenze vysavače ETA Verto 2442 90000.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Electrolux ZB 6106 WDT | Hodnocení: 91,9 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci už několik let věnuje porovnávání a hodnocení kuchyňských a domácích pomocníků. Přístroje na úklid tak tvoří velkou část jejího zaměření. Na této stránce pro vás vybrala ruční vysavače, o kterých se více dozvíte v jejím článku. Poradí vám, co vše můžete ručním vysavačem uklízet a kdy využijete speciální nástavce. Jako autorku ji najdete například také u čističů koberců, tyčových aku vysavačů a parních mopů.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, sací výkon bohužel výrobci u ručních vysavačů neudávají.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux ZB 6106 WDT

Electrolux ZB 6106 WDT

2 000 Kč Orientační cena