Menu

Recenze a srovnání Electrolux ZB 6106 WDT

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Ruční vysavače nad 1 000 Kč

Datum doporučení: Prosinec 2019

  • Dlouhá výdrž baterie
  • Rychlé nabíjení
  • Suché i mokré vysávání
  • Vysoká cena
  • Nemá HEPA filtr
  • Podle uživatelů hlučný
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a vybavení

Electrolux ZB 6106 WDT je ruční vysavač vyšší cenové kategorie. Vysávat s ním můžete nejen suché, ale i mokré nečistoty. Dobře si tak poradí například s vylitým džusem. Objem nádoby na nečistoty je 500 ml, tedy jako u většiny těchto přístrojů. Stejně jako ostatní ruční vysavače, je i model značky Elektrolux bezsáčkový. Jeho filtraci tvoří omyvatelný permanentní filtr. Právě možnost omývání prodlužuje jeho životnost. Filtr s označením HEPA ale bohužel nemá. Ten je užitečný zejména pro alergiky a astmatiky, kteří jsou citliví na prach, u ručních vysavačů se s ním ale běžně nesetkáte. Hmotnost těla je 0,93 kg, což je poměrně běžná hodnota, která by neměla nijak znesnadňovat manipulaci. Rozměry jsou na škále ručních vysavačů spíše větší, stále se ale jedná o kompaktní přístroj. Výhodou jsou kolečka na konci sací hubice, která umožňují pohodlné vysávání.

Parametr Tento produkt
Výrobce Electrolux
Hmotnost (kg) 0,94
Typ vysávání Suché a mokré
Omyvatelné filtry Ano
Objem nádoby na prach (ml) 500
Šířka (cm) 13,6
Výška (cm) 17,1
Hloubka (cm) 41,9
HEPA filtr Ne
Hlučnost (dB) Neuvedeno
Typ baterie Li-Ion
Doba nabíjení (hod) 4
Výdrž baterie (min) 20

Hodnocení energetických údajů a hlučnosti

Chod vysavače zajišťuje Li-Ion akumulátor. Ten má narozdíl od staršího typu Ni-Mh delší životnost a také výdrž. Plného stavu baterie dosáhne po 4 hodinách, pracovat pak vydrží až 20 minut, což byla v době psaní této recenze (prosinec 2019) nejlepší hodnota v rámci našeho srovnání. Nabíjecí stojánek je možné připevnit na zeď. Hlučnost vysavače výrobce bohužel neudává. Obvykle se u ručních vysavačů jedná o hodnoty mezi 70 a 80 dB.

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří si vysavač Electrolux ZB 6106 WDT již zakoupili, chválí zejména dobrý sací výkon, výdrž baterie a možnost vysávat i tekutiny. Slabinou je podle nich vyšší hlučnost a obtížnější čištění filtru.

Naše hodnocení a závěr

Electrolux ZB 6106 WDT je kvalitní ruční vysavač, který uspokojí požadavky i náročnějších zákazníků. Umožňuje suché i mokré vysávání, má omyvatelný filtr a praktická kolečka na konci sací hubice. Tělo je středně těžké a mírně větších rozměrů, manipulace je ale stále jednoduchá. Výhodou je dobrý akumulátor, který se poměrně rychle nabije a dlouho vydrží. Prakticky jedinou výraznější slabinou je chybějící HEPA filtr. Ten nahradil pouze omyvatelný permanentní filtr.

Jestli je pro vás právě HEPA filtr tím klíčovým parametrem a slevíte z nároků na akumulátor, doporučujeme vám přečtení recenze vysavače ETA Verto 2442 90000.

2 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Electrolux ZB 6106 WDT

Electrolux ZB 6106 WDT

2 000 Kč Orientační cena