Menu

Recenze a srovnání ETA Carsha 1424

69,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Ruční vysavače nad 1 000 Kč

Klady

  • HEPA filtr
  • Slušná výdrž
  • Pěkný design

Zápory

  • Pouze suché sání
  • Vysoká hmotnost
  • Dlouho se nabíjí
1 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a vybavení

Vysavač ETA Carsha 1424 je variantou ručního přístroje, který je vybaven omyvatelným HEPA filtrem. Tento filtr je schopný zachytit i ty nejmenší částice prachu a jeho přítomnost lze tedy jistě považovat za výhodu. Díky tomu je vhodný i do domácností alergiků nebo lidí citlivých na prach. Objem sběrné nádoby činí 400 ml, což je nižší hodnota. Obvykle mají ruční vysavače zásobník o 100 ml větší. Pokud vám nevadí častější nutnost vyprázdnění, pak nebudete mít problém. Tímto modelem můžete vysávat pouze suché nečistoty, což je v rámci ručních vysavačů nevýhoda. Obvykle totiž zvládají i vysávání tekutin.

Celková hmotnost vysavače pak činí 1,46 kg, to ho řadí spíše k těžším, ale při běžné manipulaci by neměla nadělat příliš problémů. Při delším úklidu už by ale mohla být na škodu. Z pohledu rozměrů je naopak vysavač velmi kompaktní.

Parametr Tento produkt
Výrobce

ETA

Hmotnost (kg)

1,46

Typ vysávání

Suché

Omyvatelné filtry

Ano

Objem nádoby na prach (ml)

400

Šířka (cm)

43

Výška (cm)

15,5

Hloubka (cm)

10,5

HEPA filtr

Ano

Hlučnost (dB)

78

Typ baterie

Ni-Mh

Doba nabíjení (hod)

12

Výdrž baterie (min)

20

Hodnocení energetických údajů a hlučnosti

O napájení se stará starší typ baterie – Ni-Mh akumulátor. Ten má oproti modernějším Li-Ion delší dobu nabíjení a kratší životnost. Doba plného nabití se pohybuje okolo 12 hodin a výdrž v provozu dosahuje hodnoty až 20 minut. Na první pohled se jedná možná o poněkud nelichotivý poměr, ale na ruční vysavače jsou tato čísla celkem běžná. Hladina hluku je poměrně vysokých 80 dB, ta je pro vaši představu srovnatelná například s hlasitostí auta v městské dopravě nebo běžným křikem.

Naše hodnocení a závěr

Ruční vysavač ETA Carsha 1424 přináší jako svou největší výhodu HEPA filtr, který ocení alergici a astmatici. Pozitivem je podle uživatelů také design. Ovladatelnost je ale složitější kvůli vyšší hmotnosti. Nevýhodou je také pouze suché vysávání, neporadí si tedy například s rozlitou vodou.

Pokud jsou to pro vás důležité parametry a nevadí vám investovat pár stokorun navíc, přečtěte si také recenzi vysavače Electrolux ZB 6106 WDT, budete u něj ale muset oželet HEPA filtr.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ETA Carsha 1424 | Hodnocení: 69,5 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která se ráda noří do hlubin internetu, aby získala nejnovější fakta. Neváhá navštívit ani diskuzní fóra a pečlivě pročítá komentáře na e-shopech. Získává tak přehled o reálných zkušenostech uživatelů s produkty. Téma vysavačů ručních i klasických je jí blízké, jelikož skoro celý život sdílí domácnost s kočkami a nyní i s dvouletou dcerou. Vlastnictví výkonného stroje je pro ni nutností. Dokáže tak říct, co by kvalitnímu vysavači nemělo chybět.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ETA Carsha 1424

ETA Carsha 1424

1 800 Kč Orientační cena