Rychlovarná konvice Catler KE 8010 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Catler KE 8010

94,1 % Celkové hodnocení
 • Regulace teploty
 • Cena
3 000 Kč Orientační cena
 • 8,9/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 10/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 94,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Catler KE 8010 je nerezová rychlovarná konvice. Nerez je materiál, z něhož je vyrobena většina námi recenzovaných konvic. Takové konvice jsou nenáročné na údržbu, jsou odolné a jejich vzhled se hodí i k jiným moderním spotřebičům. Objemem se řadí tato konvice k těm, které využije více početná rodina, uvaří totiž až 1,7 l vody najednou. To je nejčastější hodnota u hodnocených konvic ze srpna 2017. Příkon konvice je sice vyšší, značí to tedy i vyšší spotřebu energií, nicméně s vyšším příkonem jde obvykle ruku v ruce i výkon, ten lze očekávat vyšší. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Catler

23 % Sencor, 15 % ETA, 8 % DeLonghi, 8 % Bosch, 8 % Gallet, 8 % Concept, 8 % Tefal, 8 % Electrolux, 8 % Tescoma, 8 % Gorenje
Materiál

Nerez

54 % Nerez, 15 % Sklo, 15 % Nerez a sklo, 8 % Plast, 8 % Keramika
Objem (l)

1,7

1,58
Příkon (W)

2 200

2 165,38
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá
Hmotnost (kg)

1,6

1,16

Vybavení a funkce

U kategorie vybavení a funkce jsme se zaměřili na řadu důležitých prvků. Mezi standardní patří filtr, prostor na kabel v podstavci konvice, ukazatel hladiny, abyste nevařili zbytečně málo nebo moc vody, ale také bezpečnostní pojistka, ochrana proti přehřátí a funkce automatického vypnutí. Všechny tyto funkce měly všechny recenzované konvice.

Při podrobnějším hodnocení jsme ale zjistili, že například možnost regulace teploty zatím tak standardní není, přesto jde o vcelku zajímavou funkci, díky níž si nastavíte potřebnou teplotu, které má voda dosáhnout. Ne všechny nápoje totiž vyžadují 100 °C teplou vodu. Tuto funkci najdete právě u této konvice, Catler KE 8010, celkově je ve srovnávacím testu v srpnu 2017 měly tři z deseti námi vybraných modelů. U tohoto konkrétního modelu si lze přednastavit pět různých stupňů. Díky další funkci je možné udržovat vodu teplou po dobu až 20 minut. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

Ano

100 % Ano
Automatické vypnutí

Ano

100 % Ano
Ochrana proti přehřátí

Ano

100 % Ano
Regulace teploty

Ano

69 % Ne, 31 % Ano
Prostor na kabel

Ano

85 % Ano, 15 % Ne
Středový konektor

Ano

100 % Ano
Ukazatel hladiny

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Bezpečnostní pojistka

Ano

100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Podle několika desítek uživatelských recenzí je konvice oblíbená hlavně pro rychlý ohřev vody, pěkný design, jednoduché ovládání a pohodlné držení. Jednoznačné plus je regulace teploty, i když některým přijde nedostatečné rozmezí teplot, tedy té nejnižší a nejvyšší. Zatímco jiné konvice s možností regulovat teplotu ohřejí vodu jen na 60 °C, Catler KE 8010 má jako nejnižší bod 80 °C a dále pak ohřeje vodu na každý další pátý stupeň, tedy na 85 °C, 90 °C atd.

Naše hodnocení a závěr

Vzhledem k vysoké ceně konvice Catler KE 8010 doporučujeme investici zvážit. Pokud se vám vyloženě líbí, máte dobré zkušenosti s touto značkou, nebo vám zkrátka vyhovuje, co nabízí, určitě nešlápnete vedle. Konvice poslouží v moderní kuchyni, zvládne připravit vodu na zalití nápoje pro několik osob najednou. Vodu dle uživatelských recenzí ohřívá rychle, spolehlivě. Má jednoduché ovládání. Na druhou stranu neumí nic tak zázračného, co by nezvládla například konvice Concept RK 4060, jejíž cena je trojnásobně nižší. 

3 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Catler KE 8010 | Hodnocení: 94,1 %
Iveta Polášková je redaktorkou, kterou baví zkoumat věci do hloubky a zjištěné informace v utříděné podobě předávat dál. Reklamní popisky jí moc nevoní, zato si dává záležet na tom, aby zdůraznila výhody i nevýhody různých variant. Může tak vysvětlit klady a zápory různých materiálů nebo poradit s údržbou a odstraňováním vodního kamene. Ke kuchyňským tématům má blízko, kromě konvic píše také o pomalých hrncích nebo mikrovlnkách.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Catler KE 8010

Catler KE 8010

3 000 Kč Orientační cena