Rychlovarná konvice Catler KE 8010 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Catler KE 8010

11,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Rychlovarné konvice

Klady a zápory

  • Regulace teploty
  • Cena
3 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Catler KE 8010 je nerezová rychlovarná konvice. Nerez je materiál, z něhož je vyrobena většina námi recenzovaných konvic. Takové konvice jsou nenáročné na údržbu, jsou odolné a jejich vzhled se hodí i k jiným moderním spotřebičům. Objemem se řadí tato konvice k těm, které využije více početná rodina, uvaří totiž až 1,7 l vody najednou. To je nejčastější hodnota u hodnocených konvic ze srpna 2017. Příkon konvice je sice vyšší, značí to tedy i vyšší spotřebu energií, nicméně s vyšším příkonem jde obvykle ruku v ruce i výkon, ten lze očekávat vyšší. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Catler

21 % Sencor, 14 % ETA, 7 % Tefal, 7 % Xiaomi, 7 % ECG, 7 % Philco, 7 % De'Longhi, 7 % Domo, 7 % Tescoma, 14 % Další
Materiál konvice

Nerez

21 % Nerez/plast, 21 % Nerez, 21 % Sklo/nerez, 21 % Plast, 7 % Sklo, 7 % Plast a nerez
Příkon (W)

2 200

2 128,57
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá

Vybavení a funkce

U kategorie vybavení a funkce jsme se zaměřili na řadu důležitých prvků. Mezi standardní patří filtr, prostor na kabel v podstavci konvice, ukazatel hladiny, abyste nevařili zbytečně málo nebo moc vody, ale také bezpečnostní pojistka, ochrana proti přehřátí a funkce automatického vypnutí. Všechny tyto funkce měly všechny recenzované konvice.

Při podrobnějším hodnocení jsme ale zjistili, že například možnost regulace teploty zatím tak standardní není, přesto jde o vcelku zajímavou funkci, díky níž si nastavíte potřebnou teplotu, které má voda dosáhnout. Ne všechny nápoje totiž vyžadují 100 °C teplou vodu. Tuto funkci najdete právě u této konvice, Catler KE 8010, celkově je ve srovnávacím testu v srpnu 2017 měly tři z deseti námi vybraných modelů. U tohoto konkrétního modelu si lze přednastavit pět různých stupňů. Díky další funkci je možné udržovat vodu teplou po dobu až 20 minut. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Regulace teploty (termoregulace)

Ano

50 % Ano, 50 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Podle několika desítek uživatelských recenzí je konvice oblíbená hlavně pro rychlý ohřev vody, pěkný design, jednoduché ovládání a pohodlné držení. Jednoznačné plus je regulace teploty, i když některým přijde nedostatečné rozmezí teplot, tedy té nejnižší a nejvyšší. Zatímco jiné konvice s možností regulovat teplotu ohřejí vodu jen na 60 °C, Catler KE 8010 má jako nejnižší bod 80 °C a dále pak ohřeje vodu na každý další pátý stupeň, tedy na 85 °C, 90 °C atd.

Naše hodnocení a závěr

Vzhledem k vysoké ceně konvice Catler KE 8010 doporučujeme investici zvážit. Pokud se vám vyloženě líbí, máte dobré zkušenosti s touto značkou, nebo vám zkrátka vyhovuje, co nabízí, určitě nešlápnete vedle. Konvice poslouží v moderní kuchyni, zvládne připravit vodu na zalití nápoje pro několik osob najednou. Vodu dle uživatelských recenzí ohřívá rychle, spolehlivě. Má jednoduché ovládání. Na druhou stranu neumí nic tak zázračného, co by nezvládla například konvice Concept RK 4060, jejíž cena je trojnásobně nižší. 

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Catler KE 8010 | Hodnocení: 11,6 %
Eliška je jednou se služebně nejstarších redaktorek. Téma rychlovarných konvic už zná od A do Z a všechny modely zařazené v testu pečlivě vyzkoušela a zhodnotila. Díky tomu vám například poradí, za jakých okolností se vyplatí investovat do dražšího modelu nebo jaké hodnoty máte u konvic požadovat. Kromě rychlovarných konvic má na starosti také srovnání velkých i menších domácích spotřebičů, například sporáků nebo kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Catler KE 8010

Catler KE 8010

3 000 Kč Orientační cena