Menu

Philco PHWK 2002 – Recenze, testy a srovnání

12,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Rychlovarné konvice

Klady

  • Vysoký výkon
  • Hodně funkcí včetně regulace teploty

Zápory

  • Vyšší cena
  • Mírně vyšší hmotnost
1 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Rychlovarnou konvici Philco PHWK 2002 hodnotíme jako velmi dobrou. Je vyrobená z nerezu a její objem je 1,7 litru, čímž v době psaní recenze mírně převyšovala průměr našeho testu konvic (září 2019). Nadprůměrný je také příkon, který činí 2 400 wattů. Pro daný objem konvice jde o velmi dobrou hodnotu a můžete si být jistí, že na zahřátí vody nebudete čekat moc dlouho. Topné těleso je skryté ve dně konvice, to je ale už běžný standard na trhu. Za negativum můžeme považovat mírně vyšší hmotnost, která dosahuje 1,3 kilogramu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philco

21 % Sencor, 14 % ETA, 7 % Niceboy, 7 % Xiaomi, 7 % Tefal, 7 % Philco, 7 % ECG, 7 % Domo, 7 % De'Longhi, 14 % Další
Materiál konvice

Nerez

21 % Nerez/plast, 21 % Sklo/nerez, 21 % Plast, 21 % Nerez, 7 % Sklo, 7 % Plast a nerez
Příkon (W)

2 400

2 128,57
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá

Vybavení a funkce

V ohledu funkcí a bezpečnosti nemáme rychlovarné konvici Philco co vyčíst. Ze sledovaných atributů splňuje vše. Nechybí filtr pro zachycení vodního kamene a dalších pevných částic v kapalině, regulace teploty ohřevu ani ukazatel hladiny vody. Základna pro konvici má konstrukci se středovým konektorem, do podstavce jde schovat kabel. Rychlovarná konvice má bezpečnostní prvky v podobě automatického vypnutí při dosažení bodu varu, ochrany proti přehřátí, ochrany proti spuštění bez vody.

Pozitivní je také přítomnost displeje, který ukazuje aktuální teplotu a zvolený program. Zvolit si můžete například tříminutové převaření vody, udržování zadané teploty a podobně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Regulace teploty (termoregulace)

Ano

50 % Ano, 50 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé si na této konvici pochvalují velké množství funkcí, kvalitní zpracování i zmiňovaný displej s ukazatelem teplotou. Naopak jim občas vadí trochu vyšší cena a zahřívání vnějšího pláště s rizikem popálení. Za nepraktické pak někteří lidé považují umístění ukazatele hladiny vody přímo k rukojeti.

Naše hodnocení a závěr

Konvice Philco PHWK 2002 považujeme za kvalitní díky slušnému objemu 1,7 litru a hlavně nadprůměrnému příkonu 2 400 wattů. Ten zajistí velmi rychlý ohřev vody i při úplném naplnění. Konvice je vyrobená z nerezu, váží 1,3 kilogramu, hmotnost je tedy vyšší než testový průměr. Topné těleso je zabudované do dna. Ze sledovaných funkcí má tento model vše – filtr pevných částic, regulaci teploty, prostor pro kabel, ukazatel hladiny a středový konektor. Užitečný je také displej s teploměrem a výběr různých režimů ohřevu. O bezpečnost se stará automatické vypnutí při bodu varu a pojistky proti přehřátí a spuštění bez vody.

Cena modelu je poměrně vysoká, pokud hledáte naopak konvici z nižší cenové kategorie, doporučujeme například Sencor SWK 1785.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philco PHWK 2002 | Hodnocení: 12,4 %
Eliška je jednou se služebně nejstarších redaktorek. Téma rychlovarných konvic už zná od A do Z a všechny modely zařazené v testu pečlivě vyzkoušela a zhodnotila. Díky tomu vám například poradí, za jakých okolností se vyplatí investovat do dražšího modelu nebo jaké hodnoty máte u konvic požadovat. Kromě rychlovarných konvic má na starosti také srovnání velkých i menších domácích spotřebičů, například sporáků nebo kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philco PHWK 2002

Philco PHWK 2002

1 600 Kč Orientační cena