Rychlovarná konvice Philco PHWK 2002 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Philco PHWK 2002

96,6 % Celkové hodnocení
 • Vysoký výkon
 • Hodně funkcí včetně regulace teploty
 • Vyšší cena
 • Mírně vyšší hmotnost
1 600 Kč Orientační cena
 • 9,4/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 10/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 96,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Rychlovarnou konvici Philco PHWK 2002 hodnotíme jako velmi dobrou. Je vyrobená z nerezu a její objem je 1,7 litru, čímž v době psaní recenze mírně převyšovala průměr našeho testu konvic (září 2019). Nadprůměrný je také příkon, který činí 2 400 wattů. Pro daný objem konvice jde o velmi dobrou hodnotu a můžete si být jistí, že na zahřátí vody nebudete čekat moc dlouho. Topné těleso je skryté ve dně konvice, to je ale už běžný standard na trhu. Za negativum můžeme považovat mírně vyšší hmotnost, která dosahuje 1,3 kilogramu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philco

23 % Sencor, 15 % ETA, 8 % DeLonghi, 8 % Bosch, 8 % Gallet, 8 % Concept, 8 % Tefal, 8 % Electrolux, 8 % Tescoma, 8 % Gorenje
Materiál

Nerez

54 % Nerez, 15 % Sklo, 15 % Nerez a sklo, 8 % Plast, 8 % Keramika
Objem (l)

1,7

1,58
Příkon (W)

2 400

2 165,38
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá
Hmotnost (kg)

1,3

1,16

Vybavení a funkce

V ohledu funkcí a bezpečnosti nemáme rychlovarné konvici Philco co vyčíst. Ze sledovaných atributů splňuje vše. Nechybí filtr pro zachycení vodního kamene a dalších pevných částic v kapalině, regulace teploty ohřevu ani ukazatel hladiny vody. Základna pro konvici má konstrukci se středovým konektorem, do podstavce jde schovat kabel. Rychlovarná konvice má bezpečnostní prvky v podobě automatického vypnutí při dosažení bodu varu, ochrany proti přehřátí, ochrany proti spuštění bez vody.

Pozitivní je také přítomnost displeje, který ukazuje aktuální teplotu a zvolený program. Zvolit si můžete například tříminutové převaření vody, udržování zadané teploty a podobně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

Ano

100 % Ano
Automatické vypnutí

Ano

100 % Ano
Ochrana proti přehřátí

Ano

100 % Ano
Regulace teploty

Ano

69 % Ne, 31 % Ano
Prostor na kabel

Ano

85 % Ano, 15 % Ne
Středový konektor

Ano

100 % Ano
Ukazatel hladiny

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Bezpečnostní pojistka

Ano

100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé si na této konvici pochvalují velké množství funkcí, kvalitní zpracování i zmiňovaný displej s ukazatelem teplotou. Naopak jim občas vadí trochu vyšší cena a zahřívání vnějšího pláště s rizikem popálení. Za nepraktické pak někteří lidé považují umístění ukazatele hladiny vody přímo k rukojeti.

Naše hodnocení a závěr

Konvice Philco PHWK 2002 považujeme za kvalitní díky slušnému objemu 1,7 litru a hlavně nadprůměrnému příkonu 2 400 wattů. Ten zajistí velmi rychlý ohřev vody i při úplném naplnění. Konvice je vyrobená z nerezu, váží 1,3 kilogramu, hmotnost je tedy vyšší než testový průměr. Topné těleso je zabudované do dna. Ze sledovaných funkcí má tento model vše – filtr pevných částic, regulaci teploty, prostor pro kabel, ukazatel hladiny a středový konektor. Užitečný je také displej s teploměrem a výběr různých režimů ohřevu. O bezpečnost se stará automatické vypnutí při bodu varu a pojistky proti přehřátí a spuštění bez vody.

Cena modelu je poměrně vysoká, pokud hledáte naopak konvici z nižší cenové kategorie, doporučujeme například Sencor SWK 1785.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Philco PHWK 2002 | Hodnocení: 96,6 %
Iveta Polášková je redaktorkou, kterou baví zkoumat věci do hloubky a zjištěné informace v utříděné podobě předávat dál. Reklamní popisky jí moc nevoní, zato si dává záležet na tom, aby zdůraznila výhody i nevýhody různých variant. Může tak vysvětlit klady a zápory různých materiálů nebo poradit s údržbou a odstraňováním vodního kamene. Ke kuchyňským tématům má blízko, kromě konvic píše také o pomalých hrncích nebo mikrovlnkách.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philco PHWK 2002

Philco PHWK 2002

1 600 Kč Orientační cena