Recenze a test Professor CZ 107

Hodnocení:

68,3 %

Klady:

Velmi dostupný model

Zápory:

Chybí středový konektor

200 Kč
orientační cena

Hodnocení základních parametrů
(max. 10)
Hodnocení funkcí a vybavení
(max. 10)
Celkové
hodnocení
6,2 7,4 68,3 %

Souhrnné údaje 

Rychlovarná konvice z plastu Proffesor CZ 107 je z našeho srovnávacího testu cenově nejdostupnější. V srpnu 2017 jsme hodnotili konvice různých cenových kategorií, kterým odpovídají i jiné standardy. Pro ty nejlevnější konvice je typické, že jsou právě z plastu. Plast není technologicky nic špatného, z hlediska údržby je uživatelsky přívětivý, nicméně uživatelé mohou z plastové konvice v připraveném nápoji nebo pokrmu cítit typický plastový zápach. To je jediný problém, který lze ovšem zmírnit, a dokonce také odbourat hned po koupi konvice tak, že v ní uvaříte několikrát vodu jen tak, ne za účelem ji použít. 

Příkon 900 W byl v době recenzování nejmenší hodnotou. To vypovídá nejen o spotřebě elektrické energie, která bude v tomto případě nízká, na druhou stranu z toho lze vyvodit i to, že nebude konvice příliš výkonná a bude vařit vodu rozhodně déle, než dražší modely. Ve výsledku tedy spotřeba bude obdobná, jako u konvic s vyšším příkonem, pozor na to.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Profesor 25 % Sencor, 17 % ETA, 8 % DeLonghi, 8 % Bosch, 8 % Gallet, 8 % Concept, 8 % Tefal, 8 % Philco, 8 % Electrolux
Materiál  Plast 58 % Nerez, 17 % Sklo, 17 % Nerez a sklo, 8 % Plast
Objem (l)  1 1,63
Příkon (W)  900 2 191,67
Umístění topné spirály  Skrytá 100 % Skrytá
Hmotnost (kg)  0,599 1,08

Vybavení a funkce

Professor CZ 107 je sice nejlevnějším modelem z doby recenzování rychlovarných konvic, rozhodně jí ale nechybí zásadní prvky jako filtr, ukazatel hladiny, anebo třeba prostor pro uschování přívodního kabelu do podstavce konvice. Má i řadu funkcí, které jsou standardem dle našeho srovnávacího testu. Patří mezi ně nejen automatické vypnutí, ale také ochrana proti přehřátí a bezpečnostní pojistka.

Konvici chybí regulace teploty, to jí nelze ale příliš vyčítat. Tuto funkci měly v době hodnocení jen tři konvice z deseti, a byly to konvice cenově výše postavené. Konvice nemá ani středový konektor, nelze ji tedy na podstavci protáčet ani ji usadit tak, jak je vám to pohodlné. Je oválného tvaru, je tedy logické, že by protáčet ani nešla. Z hlediska funkčnosti to není zásadní nedostatek, je to spíše jen o pohodlí uživatele.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr  Ano 100 % Ano
Automatické vypnutí  Ano 100 % Ano
Ochrana proti přehřátí  Ano 100 % Ano
Regulace teploty  Ne 67 % Ne, 33 % Ano
Prostor na kabel  Ano 83 % Ano, 17 % Ne
Středový konektor  Ne 100 % Ano
Ukazatel hladniny  Ano 100 % Ano
Bezpečnostní pojistka  Ano 100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Pokud nehledáte nic složitého, drahého a stačí vám základní funkce konvice – vaření vody, je potom Professor CZ 107 dobrý adept na koupi. Vodu uvaří, i když to může zabrat o něco delší chvíli. Takové nedostatky vůči jiným konkurenčním modelům jí nelze vzhledem k nízké ceně vyčítat. S objemem 1 l bude konvice ideální pro jednotlivce, případně pro dvoučlennou domácnost. Může být ideálním řešením na chatu, kde ji nebudete využívat příliš často, nebo pro starší osoby, které nejsou náročné na moderní technologie. 

Datum:
Produkt: Professor CZ 107
Hodnocení: 68,3 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test