Menu

Recenze a test Professor CZ 107

68,3 % Celkové hodnocení
 • Velmi dostupný model
 • Chybí středový konektor
200 Kč Orientační cena
 • 6,2/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 7,4/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 68,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Rychlovarná konvice z plastu Proffesor CZ 107 je z našeho srovnávacího testu cenově nejdostupnější. V srpnu 2017 jsme hodnotili konvice různých cenových kategorií, kterým odpovídají i jiné standardy. Pro ty nejlevnější konvice je typické, že jsou právě z plastu. Plast není technologicky nic špatného, z hlediska údržby je uživatelsky přívětivý, nicméně uživatelé mohou z plastové konvice v připraveném nápoji nebo pokrmu cítit typický plastový zápach. To je jediný problém, který lze ovšem zmírnit, a dokonce také odbourat hned po koupi konvice tak, že v ní uvaříte několikrát vodu jen tak, ne za účelem ji použít. 

Příkon 900 W byl v době recenzování nejmenší hodnotou. To vypovídá nejen o spotřebě elektrické energie, která bude v tomto případě nízká, na druhou stranu z toho lze vyvodit i to, že nebude konvice příliš výkonná a bude vařit vodu rozhodně déle, než dražší modely. Ve výsledku tedy spotřeba bude obdobná, jako u konvic s vyšším příkonem, pozor na to.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Profesor 25 % Sencor, 17 % ETA, 8 % DeLonghi, 8 % Bosch, 8 % Gallet, 8 % Concept, 8 % Tefal, 8 % Electrolux, 8 % Tescoma
Materiál Plast 58 % Nerez, 17 % Sklo, 17 % Nerez a sklo, 8 % Plast
Objem (l) 1 1,63
Příkon (W) 900 2 191,67
Umístění topné spirály Skrytá 100 % Skrytá
Hmotnost (kg) 0,599 137,32

Vybavení a funkce

Professor CZ 107 je sice nejlevnějším modelem z doby recenzování rychlovarných konvic, rozhodně jí ale nechybí zásadní prvky jako filtr, ukazatel hladiny, anebo třeba prostor pro uschování přívodního kabelu do podstavce konvice. Má i řadu funkcí, které jsou standardem dle našeho srovnávacího testu. Patří mezi ně nejen automatické vypnutí, ale také ochrana proti přehřátí a bezpečnostní pojistka.

Konvici chybí regulace teploty, to jí nelze ale příliš vyčítat. Tuto funkci měly v době hodnocení jen tři konvice z deseti, a byly to konvice cenově výše postavené. Konvice nemá ani středový konektor, nelze ji tedy na podstavci protáčet ani ji usadit tak, jak je vám to pohodlné. Je oválného tvaru, je tedy logické, že by protáčet ani nešla. Z hlediska funkčnosti to není zásadní nedostatek, je to spíše jen o pohodlí uživatele.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr Ano 100 % Ano
Automatické vypnutí Ano 100 % Ano
Ochrana proti přehřátí Ano 100 % Ano
Regulace teploty Ne 67 % Ne, 33 % Ano
Prostor na kabel Ano 83 % Ano, 17 % Ne
Středový konektor Ne 100 % Ano
Ukazatel hladniny Ano 100 % Ano
Bezpečnostní pojistka Ano 100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Pokud nehledáte nic složitého, drahého a stačí vám základní funkce konvice – vaření vody, je potom Professor CZ 107 dobrý adept na koupi. Vodu uvaří, i když to může zabrat o něco delší chvíli. Takové nedostatky vůči jiným konkurenčním modelům jí nelze vzhledem k nízké ceně vyčítat. S objemem 1 l bude konvice ideální pro jednotlivce, případně pro dvoučlennou domácnost. Může být ideálním řešením na chatu, kde ji nebudete využívat příliš často, nebo pro starší osoby, které nejsou náročné na moderní technologie. 

200 Kč Orientační cena
| Datum: | Produkt: Professor CZ 107 | Hodnocení: 68,3 % 100 % 0 %

Další recenze

Již se neprodává

Recenze Professor CZ 107

Professor CZ 107

200 Kč Orientační cena