Recenze a test Tefal KI730D30 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Tefal KI730D30

12. místo
76,1 % Celkové hodnocení
 • Velký objem
 • Spíše průměrná
1 100 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

 • 8,1/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 7,4/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 76,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Tefal KI730D30 je rychlovarná konvice, u níž výrobce zvolil jako výrobní materiál primárně sklo a nerez. To je nadčasová kombinace, která se hodí nejen do moderní domácnosti. Modré podsvícení navíc vypadá hezky v přítmí. U skla, které v konstrukci převládá, se může jevit jako nevýhoda viditelnost kapek či vodního kamene. Pravidelná údržba by proto měla být samozřejmostí. Konvice má objem 1,7 l, což znamená, že při obvyklém objemu hrnku 250 ml skvěle poslouží i vícečlenné rodině. Ideální příkon 2 200 W zaručí rychlý ohřev vody.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Tefal

23 % Sencor, 15 % ETA, 8 % DeLonghi, 8 % Bosch, 8 % Gallet, 8 % Concept, 8 % Tefal, 8 % Electrolux, 8 % Tescoma, 8 % Gorenje
Materiál

Nerez a sklo

54 % Nerez, 15 % Sklo, 15 % Nerez a sklo, 8 % Plast, 8 % Keramika
Objem (l)

1,7

1,58
Příkon (W)

2 200

2 165,38
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá

Vybavení a funkce

V době psaní recenze (září 2018) patřil model značky Tefal k nadprůměru. Vlastně mu nechybí nic podstatného – disponuje středovým konektorem, díky kterému můžete konvici pohodlně otáčet kolem své osy podle potřeby, má ochranu proti přehřátí, bezpečnostní pojistku a automatické vypnutí při dosažení bodu varu. Ukazatel hladiny je samozřejmost, v případě skleněné konvice uvidíte množství vody ale i tak opravdu snadno. Absence prostoru na kabel nemusí znamenat velkou nevýhodu, řada uživatelů kabel stejně neschovává.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

Ano

100 % Ano
Automatické vypnutí

Ano

100 % Ano
Ochrana proti přehřátí

Ano

100 % Ano
Regulace teploty

Ne

69 % Ne, 31 % Ano
Prostor na kabel

Ne

85 % Ano, 15 % Ne
Středový konektor

Ano

100 % Ano
Ukazatel hladiny

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Bezpečnostní pojistka

Ano

100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Tefal KI730D30 patří do víceméně střední cenové kategorie, ve které svými schopnosti neoslní, ale ani neurazí. Nabízí vše, co by měla standardní konvice mít, odpovídá zcela požadavkům. Jako jedna z mála nabízí kombinaci skla a nerezu, což je nadčasové, pro někoho ovšem může jít o variantu nepraktickou vzhledem k údržbě. V případě příkonu či objemu hovoříme spíše o průměrných hodnotách. Nemá úplně všechny funkce a vybavení, není ale ani nejhorší – nabízí řadu bezpečnostních prvků, středový konektor usnadní manipulaci a filtr zachytí případný kámen. Pokud hledáte něco navíc, doporučit vám můžeme model, který disponuje regulací teploty. To je prvek, který najdete zejména u dražších modelů, jako je například Bosch TWK8611P.

1 100 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Tefal KI730D30 | Hodnocení: 76,1 %
Iveta Polášková je redaktorkou, kterou baví zkoumat věci do hloubky a zjištěné informace v utříděné podobě předávat dál. Reklamní popisky jí moc nevoní, zato si dává záležet na tom, aby zdůraznila výhody i nevýhody různých variant. Může tak vysvětlit klady a zápory různých materiálů nebo poradit s údržbou a odstraňováním vodního kamene. Ke kuchyňským tématům má blízko, kromě konvic píše také o pomalých hrncích nebo mikrovlnkách.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tefal KI730D30

Tefal KI730D30

12. místo  v porovnání
1 100 Kč Orientační cena