Menu

Tefal KI730D30 – Recenze, testy a srovnání

9,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Rychlovarné konvice

Klady a zápory

  • Velký objem
  • Spíše průměrná
1 100 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Tefal KI730D30 je rychlovarná konvice, u níž výrobce zvolil jako výrobní materiál primárně sklo a nerez. To je nadčasová kombinace, která se hodí nejen do moderní domácnosti. Modré podsvícení navíc vypadá hezky v přítmí. U skla, které v konstrukci převládá, se může jevit jako nevýhoda viditelnost kapek či vodního kamene. Pravidelná údržba by proto měla být samozřejmostí. Konvice má objem 1,7 l, což znamená, že při obvyklém objemu hrnku 250 ml skvěle poslouží i vícečlenné rodině. Ideální příkon 2 200 W zaručí rychlý ohřev vody.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Tefal

21 % Sencor, 14 % ETA, 7 % Niceboy, 7 % Xiaomi, 7 % Tefal, 7 % Philco, 7 % ECG, 7 % Domo, 7 % De'Longhi, 14 % Další
Materiál konvice

Nerez a sklo

21 % Nerez/plast, 21 % Sklo/nerez, 21 % Plast, 21 % Nerez, 7 % Sklo, 7 % Plast a nerez
Příkon (W)

2 200

2 128,57
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá

Vybavení a funkce

V době psaní recenze (září 2018) patřil model značky Tefal k nadprůměru. Vlastně mu nechybí nic podstatného – disponuje středovým konektorem, díky kterému můžete konvici pohodlně otáčet kolem své osy podle potřeby, má ochranu proti přehřátí, bezpečnostní pojistku a automatické vypnutí při dosažení bodu varu. Ukazatel hladiny je samozřejmost, v případě skleněné konvice uvidíte množství vody ale i tak opravdu snadno. Absence prostoru na kabel nemusí znamenat velkou nevýhodu, řada uživatelů kabel stejně neschovává.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Regulace teploty (termoregulace)

Ne

50 % Ano, 50 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Tefal KI730D30 patří do víceméně střední cenové kategorie, ve které svými schopnosti neoslní, ale ani neurazí. Nabízí vše, co by měla standardní konvice mít, odpovídá zcela požadavkům. Jako jedna z mála nabízí kombinaci skla a nerezu, což je nadčasové, pro někoho ovšem může jít o variantu nepraktickou vzhledem k údržbě. V případě příkonu či objemu hovoříme spíše o průměrných hodnotách. Nemá úplně všechny funkce a vybavení, není ale ani nejhorší – nabízí řadu bezpečnostních prvků, středový konektor usnadní manipulaci a filtr zachytí případný kámen. Pokud hledáte něco navíc, doporučit vám můžeme model, který disponuje regulací teploty. To je prvek, který najdete zejména u dražších modelů, jako je například Bosch TWK8611P.

1 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tefal KI730D30 | Hodnocení: 9,3 %
Eliška je jednou se služebně nejstarších redaktorek. Téma rychlovarných konvic už zná od A do Z a všechny modely zařazené v testu pečlivě vyzkoušela a zhodnotila. Díky tomu vám například poradí, za jakých okolností se vyplatí investovat do dražšího modelu nebo jaké hodnoty máte u konvic požadovat. Kromě rychlovarných konvic má na starosti také srovnání velkých i menších domácích spotřebičů, například sporáků nebo kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Tefal KI730D30

Tefal KI730D30

1 100 Kč Orientační cena