Recenze SALCO SEB-12 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test SALCO SEB-12

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Výrobníky ledu

Klady

  • Led již za 6–13 minut
  • Dvě různé velikosti
  • Zvukový signál
  • Atraktivní design
  • Lopatka na led

Zápory

  • Horší dostupnost
  • Plastové díly
3 600 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Výrobník ledu SALCO SEB-12 je ideální volbou pro uživatele, kteří hledají produkt s příznivou pořizovací cenou a dobrým výkonem. Tento model se pyšní produkcí až 11 kilogramů kostek za den, kdy se prvních kostek můžete dočkat již za 6 až 9 minut. Zaplnění zásobníku ledových kostek přitom můžete sledovat skrze průhled ve víku, který konkurenci mnohdy chybí, navíc na tuto skutečnost budete zároveň upozorněni zvukovým signálem. Ten zároveň ohlašuje i nedostatečnou hladinu vody.

Možnosti využití zde rozšiřují hned dvě volitelné velikosti kostek ledu, mezi kterými můžete vybírat například podle druhu sklenic či podávaných nápojů. Výhodou je zde nádržka na vodu o poměrně velkém objemu 2,2 litru, což v našem srovnání patří mezi ty nejlepší hodnoty. Nádržka je navíc stejně jako koš na ledové kostky odnímatelná, takže se snadno doplňuje i čistí. Z uživatelského hlediska pak jistě potěší i přibalení lopatka na led, o kterou budete u mnohé konkurence ochuzeni.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (duben 2023) se výrobník ledu SALCO pyšní vynikajícími uživatelskými recenzemi. Navzdory dobrému výkonu si uživatelé chválí zejména design a povrchovou úpravu samotné konstrukce, se kterou se dle recenzí výrobník hodí zejména do moderních domácností. Spousta uživatelů si také chválí tichý provoz. Na druhou stranu ale někteří negativně hodnotí fakt, že hotové ledové kostky ve výrobníku postupně tají, což lze ale u ledu předpokládat.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Salco

Výroba ledu (kg / 24 hod)

11

Produkce

První kostky za 6–13 minut

Objem zásobníku na vodu (l)

2,2

Vyjímatelná nádoba na led

Ano

Příkon (W)

100

Indikátor prázdného zásobníku na vodu

Ano

Indikátor plné nádoby na led

Ano

Výška (cm)

33

Šířka (cm)

24

Délka (cm)

36

Hmotnost (kg)

8

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Oproti konkurenci tento model vyniká v mnoha ohledech. Nejvýraznější rozdíl shledáváme především v designovém červeném provedení, které je v rámci tohoto zboží spíše výjimečné. Výhodou je průzor ve víku, kterým můžete sledovat aktuální zaplnění, a příznivě hodnotíme také dvě různé velikosti kostek. Nevýhodou pak může být horší dostupnost v běžných obchodech, protože se jedná o produkt ze sítě prodejen Lidl, a také fakt, že spousta součástek je vyrobena z plastu.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li vhodnou alternativu k výrobníku ledu SALCO SEB-12, pak si prohlédněte také Vivax IM-123B se srovnatelnými parametry. Nabízí také dvě různé velikosti kostek a přibližně stejnou produkci, a to 12 kilogramů ledu za den. K dostání je však v černé barvě, což má ale tu výhodu, že snáze zapadne do moderního i tradičně laděného interiéru.

Závěrečné shrnutí

Výrobník ledu SALCO SEB-12 je díky skvělému komfortu při obsluze a příznivé ceně vynikající volbou pro všechny uživatele, kteří se zaměřují na dobrý poměr ceny a výkonu a netouží po moderních technologiích. Oproti mnohé konkurenci tento model nabídne hned dvě velikosti kostek ledu nebo průzor ve víku, kterým můžete sledovat aktuální zaplnění. Co se výrobní produkce týče, dosahuje tento model 11 kilogramů ledu za den, což lze v dnešní době považovat za běžný průměr. Uživatele však navíc potěší atraktivní design v červené barvě, která je v tomto segmentu spíše výjimečná.

3 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: SALCO SEB-12 | Hodnocení: Velmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva ve svém volném čase ráda připravuje míchané nápoje a přišla tak do kontaktu i s výrobníky ledu a o své zkušenosti s těmito přístroji se rozhodla s vámi podělit. Poradí, na jaké parametry se při výběru zaměřit a prozradí také to, jak moc hluboko do kapsy budete muset při nákupu sáhnout. A jelikož ráda testuje domácí spotřebiče, setkáte se s ní i u dalších obdobných témat.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze SALCO SEB-12

SALCO SEB-12

3 600 Kč Orientační cena