Menu

Samsung HW-Q60C – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Nejlevnější soundbary do 6 tisíc korun

Klady

  • Velmi dobrý zvuk
  • Jednoduché připojení
  • Bezpracná instalace
  • Funkce jako Q-symphony
  • Stále poměrně nízká cena

Zápory

  • Provedení subwooferu
  • Menší displej
  • Žádní chytří asistenti
6 000 Kč Orientační cena

Samsung HW-Q60C patří mezi nejlepší soundbary mezi produkty, které seženete za cenu do 6 000 Kč. Jedná se tedy ještě o poměrně levná zařízení. Přesto v tomto případě získáte kvalitní zvukovou lištu se subwooferem, která zaručuje velmi dobrý zvuk při sledování filmů, poslechu hudby či hraní videoher.

Základní charakteristiky

Soundbar Samsung HW-Q60C má 3.1 kanály, takže zaručuje prostorový zvuk, a to s kvalitními basy, na nichž se podílí bezdrátový subwoofer, který je součástí balení. Na kvalitním prostorovém zvuku se podílejí i technologie Dolby Atmos a DTS Virtual:X, které jsou dnes u soundbarů standardem. Potěší rovněž technologie adaptivního zvuku Lite, jenž se přizpůsobuje tomu, co uživatel právě sleduje nebo poslouchá.

Tento model zaujme rovněž funkcí Tap Sound, která umožňuje rychlou synchronizaci s chytrým telefonem. Funkce Q-symphony zase dává možnost synchronizace zvuku ze soundbaru a televizorů (určitých značek). Využít naopak nelze chytré asistenty, to však u soundbarů v této cenové kategorii není úplně běžné. Součástí balení je naopak dálkový ovladač, ale třeba také nástěnná držák, takže Samsung HW-Q60C lze instalovat i na stěnu.

Parametr Tento produkt
Počet kanálů

3.1

Počet fyzických kusů

2 (lišta + subwoofer)

Subwoofer

Ano

Dolby Atmos/DTS:X

Ano (Dolby Atmos a DTS Virtual:X)

HDMI (ARC/CEC)

Ano (eARC)

Bluetooth

Ano

Výkon

340

Další konektory

Digitální optický audio výstup, USB

Chytrý asistent

Ne

Další funkce

Q-symphony, adaptivní zvuk Lite, Tap Sound

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Uživatelé hodnotí soundbar Samsung HW-Q60C velmi kladně. Zaujalo je přitom nejen pěkné zpracování, ale také velmi dobrý zvuk nebo jednoduché připojení s televizory Samsung. Kvitována je rovněž bezpracná instalace, neboť vše probíhá automaticky, stejně jako různé funkce a režimy jako Q-symphony. Za negativa je naopak považováno lacinější provedení subwooferu či menší displej, který nedokáže zobrazit více jak čtyři velká písmena.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Soundbar Samsung HW-Q60C přináší velmi dobrý prostorový zvuk, a to za stále ještě poměrně příznivou cenu. Disponuje moderními technologiemi a funkcemi jako Dolby Atmos,  Q-symphony či Tap Sound. Kromě toho se jednoduše připojuje a potěší rovněž bezpracná instalace. Záporem je naopak lacinější provedení subwooferu, což však nemá negativní vliv na jeho zvuk, menší displej a pro někoho i absence chytrých asistentů.

Porovnání s alternativami

V cenové kategorii do 6 000 Kč si již můžete pořídit spoustu prvotřídních subwooferů, byť většinou na horní hranici této ceny. Kromě recenzovaného produktu lze doporučit rovněž zařízení jako Samsung HW-B550, které je o něco levnější, má ovšem např. jen 2.1 kanály a méně funkcí. Zabrousíme-li mezi produkty jiných značek, za zmínku stojí i TCL TS8211, což je ovšem rovněž 2.1 kanálová sestava. Přesto se v obou případech jedná o kvalitní modely.

Závěrečné shrnutí

Samsung HW-Q60C je soundbar, který zaručuje prostorový zvuk s kvalitními basy. Snadno se připojuje a instaluje, přičemž následně budete moci využít různé praktické funkce. I přes určité nedostatky (menší displej, lacinější provedení subwooferu) se jedná o velmi kvalitní zařízení, které navíc nezruinuje rodinný rozpočet. Jde tedy o velmi dobré řešení pro sledování filmů, poslech hudby nebo hraní videoher.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung HW-Q60C | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor

Petr pracuje jako externí copywriter a redaktor již 14 let, takže má se psaním článků opravdu bohaté zkušenosti. Na Arecenzích se věnuje zejména outdoorovým a sportovním tématům. Ve volném čase se věnuje literatuře, historii, psychologii, kinematografii, sportu a zdravému životnímu stylu.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Samsung HW-Q60C

Samsung HW-Q60C

6 000 Kč Orientační cena