Menu

Samsung RS68A884CB1 – Recenze, testy a srovnání

89,5 % Celkové hodnocení

Vítěz testu 2024 v kategorii Americké lednice

Jednotlivá hodnocení

 • 4,7/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,5/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 9,4/10
  Hodnocení mražení a akumulace
 • 8,2/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Nadstandardní prostor
 • Energetická třída C
 • 5 režimů konverze
 • Invertorový kompresor
 • Zapadne i do menšího prostoru

Zápory

 • Pouze vnitřní displej
 • Absence chytrých funkcí
 • Krátká akumulační doba
40 000 Kč Orientační cena

Samsung RS68A884CB1 je americká lednice s úctyhodným objemem v chladicí i mrazicí části, čímž se hodí zejména pro náročné uživatele a početné rodiny. I přes to se pyšní nízkou spotřebou energie, jakož i mnoha praktickými funkcemi.

Souhrnné údaje a hodnocení spotřeby

Americká lednice Samsung RS68A884CB1 v provedení Side By Side nabízí nadstandardní objem v chladicí i mrazicí části, jedná se o jeden z největších modelů v rámci našeho srovnání i na trhu amerických lednic vůbec. Nabízí celkový objem 634 litrů, takže se hodí do opravdu početné rodiny či pro náročné uživatele. Skvěle je na tom i v rámci hlučnosti, která dosahuje 35 dB, se kterými patří mezi nejtišší modely.

Výhodou je i její konstrukční provedení se speciální uretanovou izolací a tenčími stěnami. Uvnitř tak vytváří mnohem více prostoru, ale bez zvětšení vnějších rozměrů. Rozměry má proto srovnatelné i s variantami, které nabízí mnohem méně užitného objemu. I přes velký objem je tak vhodnou volbou také do menších prostorů.

Vynikajícími hodnotami parametrů však vyniká i v rámci spotřeby energie. Spadá totiž do energetické třídy C, což je jedna z nejlepších na trhu amerických lednic. V porovnání s konkurencí má velmi nízkou spotřebu energie, která se téměř rovná běžným kombinovaným lednicím. Lze tak očekávat nízké roční provozní náklady, což rozhodně potěší váš rodinný rozpočet.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Samsung

21 % Hisense, 14 % Philco, 14 % Samsung, 14 % Gorenje, 14 % LG, 7 % Whirlpool, 7 % Concept, 7 % Haier
Objem chladicí části

409

347,57
Objem mrazicí části

226

189,07
Umístění mrazáku

Vlevo

64 % Vlevo, 29 % Dole (dveře), 7 % Dole (šuplík)
Energetická třída

C

50 % E, 29 % F, 7 % C, 7 % A, 7 % D
Spotřeba (kWh za 1 rok)

225

308,57
Roční náklady na provoz v Kč 5,8 Kč/kWh (2024)

1 305

1 789,60
Hlučnost (dB)

35

38,64
Třída hlučnosti

C

50 % C, 36 % D, 14 % B
Výška (cm)

178

180,83
Šířka (cm)

91,2

87,14
Hloubka (cm)

71,6

68,59
Hmotnost (kg)

133

111,15

Hodnocení mražení a akumulace

V rámci akumulační doby si lednice moc dobře nevede. Při výpadku proudu se o potraviny uložené v lednici nemusíte starat zhruba 7 hodin, což je ve srovnání s ostatními hodnocenými modely spíše základní hodnota. Srovnatelná je však v rámci třídy mražení, která se u lednic standardně pohybuje na úrovni ****, dosahuje tedy teploty až -24 °C a je tudíž vhodná i pro dlouhodobé skladování mražených potravin.

Naopak dobré hodnocení si lednice vysloužila za výkon mražení. Mrazák totiž za 24 hodin dokáže zamrazit až 15 kg potravin, což je dostatek pro uskladnění velkého nákupu nebo třeba zmrazení sklizně ovoce. K dispozici navíc máte funkce rychlé mražení i rychlé chlazení. Pomocí těchto funkcí dokáže lednice i mrazák dočasně snížit svou teplotu ve vybraném prostoru tak, aby došlo k co nejrychlejšímu ochlazení i zmrazení potravin. Zároveň se díky tomu již uložené potraviny neohřejí.

Teplotu je zde samozřejmě možné regulovat odděleně v mrazáku či chladničce, což je dnes u amerických lednic zcela běžné. Když k tomu však připočteme nabízených 5 režimů konverze, pak se jedná o unikátní model na trhu. Tyto režimy totiž dovolují libovolně konvertovat mrazničku na lednici (a opačně) nebo chladničku či mrazničku kdykoliv vypnout. Díky tomu můžete při nevyužití některé z částí šetřit energii nebo naopak využít více prostoru chladicí či mrazicí části. Tuto variabilitu si navíc chválí i samotní uživatelé.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Akumulační doba (hod)

7

9,71
Třída mražení

**** (-24 °C)

93 % **** (-24 °C), 7 % ** (-12 °C) a **** (-24 °C)
Výkon mražení (kg/24 hod)

15

11,57
Klimatická třída

SN-T (+10 až 43 °C)

64 % SN-T (+10 až 43 °C), 14 % T (+18 až +43 °C), 7 % N-ST (+16 až +38 °C), 7 % SN (+10 až +32 °C), 7 % SN-N-ST (+10 až +38 °C)
Nenámrazový systém

Ano

100 % Ano
Extra rychlé chlazení

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Extra rychlé mrazení

Ano

100 % Ano
Výrobník ledu

Ano

50 % Ne, 36 % Ano, 14 % Manuální
Výdej pitné vody

Ano

57 % Ne, 43 % Ano
Připojení k vodovodu

Ano

86 % Ne, 14 % Ano
Nádržka na vodu

Ne

71 % Ne, 29 % Ano
Oddělená regulace teploty

Ano

100 % Ano

Hodnocení vybavení a funkcí

Výhodou této lednice je zabudovaný výdejník vody, který najdete ve dvířkách na přední straně. K natočení vody tak není potřeba otevírat lednici (což jinak zvyšuje spotřebu energie). Nechybí zde ani výrobník ledových kostek, který je umístěný uvnitř ve dveřích lednice. Oproti modelům, které jej mají umístěný v prostoru polic, tak poskytuje další úložný prostor v mrazničce. Navíc má výrobník průhledný plastový kryt, takže můžete kdykoliv snadno zjistit, kolik ledu ještě zbývá.

Aby mohlo toto vybavení správně fungovat, je nezbytné mít lednici připojenou k vodovodu. Uvnitř totiž nenajdete nádržku, kterou byste jinak museli doplňovat. Pokud však nemáte možnost připojení k vodě, ale chcete lednici s výdejník vody, doporučujeme vám model LG GSX961NSAZ.

V rámci další výbavy má tato lednice opravdu co nabídnout, na druhou stranu zde ale najdeme i několik mezer oproti konkurenci, a to například absenci chytrých funkcí. V útrobách ledničky se nachází invertorový kompresor, na který výrobce nabízí i prodlouženou záruku 20 let, což je jedna z nejdelších. Výhodou je také funkce Twin Cooling Plus pro až 2krát delší trvanlivost potravin či velmi přesné chlazení s odchylkami max. 5 °C, které zajišťují nezávislé chladiče v každém rohu.

Vnitřní uspořádání

Na rozdíl od běžných vývodů v lednicích má tento model tenký chladicí průduch v zadní stěně zcela plochý, což minimalizuje nevyužitý prostor a vytváří tak více místa na uskladnění potravin. Nechybí zde také multifunkční police na víno, kterou mnohdy u konkurence nenajdete. Police má širší design, takže do ní uložíte nejen standardní, ale i tlustší láhve vína, jako jsou ty na šampaňské. Navíc je police díky plochému provedení všestrannější, protože se do ní vejdou i jiná jídla, například pizza nebo kartony vajec.

Některé poličky jsou navíc výškově nastavitelné, což vám dává větší variabilitu při uskladňování potravin či nápojů. Skrze provedení Side By Side zde ale musíte oželet možnost vkládání širokých plechů a pekáčů, na to jsou lepší americké lednice v provedení French Door.

Ovládání

K ovládání ledničky i mrazáku slouží displej, který je zde umístěný diskrétně uvnitř. Pro některé uživatele by to mohla být nevýhoda, protože je nutné k regulaci teploty lednici otevřít. Na druhou stranu si lednice díky tomu udržuje svj minimalistický vzhled předních dvířek. Displej a ovládací prvky se však uvnitř lednice nachází poměrně nízko, takže je panel na dosah ruky dokonce i pro osoby na invalidním vozíku či seniory. Prvky jsou použitelné jednou rukou, což zajišťuje lepší přístup pro zdravotně postižené.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ventilátor

Ano

79 % Ano, 21 % Neuvedeno
Nulová zóna

Ano

86 % Ne, 7 % Ano, 7 % Neuvedeno
Zóna s regulovatelnou vlhkostí

Ano

50 % Ne, 36 % Ano, 14 % Neuvedeno
Antibakteriální úprava

Ano

50 % Ne, 36 % Ano, 14 % Neuvedeno
Minibar

Ne

100 % Ne
Nastavitelná výška poliček

Ano

79 % Ano, 7 % Ne, 14 % Neuvedeno
Varovný signál při vyšší teplotě

Ano

43 % Ne, 43 % Ano, 14 % Neuvedeno
Alarm otevřených dveří

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Displej

Ano

100 % Ano
Dětský zámek

Ne

50 % Ne, 50 % Ano
Mobilní aplikace

Ne

79 % Ne, 14 % Ano, 7 % Neuvedeno
Invertorový kompresor

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Prodloužená záruka na kompresor

20 let

43 % 10 let, 29 % 20 let, 14 % 15 let, 7 % Ne, 7 % Neuvedeno

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V rámci uživatelského hodnocení si tato americká lednice vede opravdu výborně. O tom svědčí například hodnocení na oficiálním webu značky, kde si od uživatelů vysloužila 5 hvězdiček z 5. Stejně tak dobře si vede i na jiných portálech, kde získává 4,8 hvězdiček z 5. Uživatelé si přitom nejvíce pochvalují její nízkou spotřebu v kombinaci s opravdu obrovským užitným prostorem. Velmi si chválí také 5režimový systém konverze, což mnoho lednic na trhu nenabízí.

Kladné hodnocení si lednička získává i za svůj atraktivní design a povrch, na kterém nejdou vidět otisky prstů, stejně jako za své rozměry, které jsou i přes její velikost poměrně kompaktní. Na druhou stranu se ale najde i několik negativních hodnocení. Některým uživatelům se nelíbí nutnost připojení na vodu, které zajišťuje provoz výdejníku vody a výrobníku ledu. Z našeho pohledu je připojení na vodu velice praktické a lepší, než kdyby byl uvnitř lednice umístěn zásobník na vodu, který by jednak zabíral místo, a hlavně byste jej museli neustále doplňovat.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi hlavní přednosti patří nadstandardní objem, a to jak v chladicí, tak i v mrazicí části. S oběma hodnotami se lednice řadí mezi největší modely, a to nejen v rámci našeho srovnání. Je proto ideální pro náročné či početnější rodiny, kde o využití užitného objemu nebude nouze. Zajímavostí je 5 režimů konverze, které lednička nabízí jako jedna z mála na trhu. Díky této funkci lze konvertovat mrazničku na chladničku nebo různě měnit a vypínat jednotlivé sektory, a uskladnit tak mnohem více čerstvých či mražených potravin.

Za velkou výhodu považujeme také nízkou spotřebu, o čemž vypovídá i to, že lednice spadá do energetické třídy C, což je nejlepší hodnota v našem srovnání i na trhu amerických lednic obecně. V porovnání s konkurencí má díky tomu nízké provozní náklady, což rozhodně potěší váš rodinný rozpočet. Plusové body si od nás lednička získává také za překvapivě nízkou hlučnost, se kterou se řadí k nejtišším modelům vůbec. Navíc si i přes svou nadstandardní objem udržuje poměrně kompaktní rozměry, a tak se vejde i do menších prostorů.

K nevýhodám americké lednice Samsung patří z našeho pohledu především absence chytrých funkcí, které se čím dál častěji dostávají do povědomí uživatelů. Spolu s tím souvisí také umístění displeje, který je zde spíše základní a umístěný uvnitř, na druhou stranu jej díky výšce umístění mohou ovládat i senioři či osoby na invalidním vozíku. Za nevýhodu považujeme také horší hodnotu akumulační doby, která patří k základním.

 

Porovnání s alternativami

Pokud vás zajímá ještě o něco prostornější alternativa k americké lednici Samsung RS68A884CB1, pak si prohlédněte například model Samsung RF23R62E3SR, což je lednice, která nabízí o 17 litrů více užitného objemu v rámci chladicí části. Na druhou stranu je ale dražší a má menší mrazák, takže je vhodná spíše v případě, že obvykle skladujete více chlazených potravin namísto mražených. Navíc má model RF23R62E3SR odlišné provedení Frech Door, což nemusí vyhovovat každému.

Další alternativou může být americká lednice Samsung RS66A8100SL/EF stejného rozložení Side By Side, která nabízí stejně velký chladicí prostor, zato má ale o 17 litrů větší mrazák. Je tak ideální pro ty uživatele, kteří skladují primárně mražené potraviny. Vychází sice o zhruba 10 000 Kč levněji, avšak má vyšší spotřebu než recenzovaný model a zaostává také v některých jiných parametrech a výbavě.

Závěrečné shrnutí

Americká lednice Samsung RS68A884CB1 zaujme především svým nadstandardním objemem v kombinaci s nízkou spotřebou. Jedná se totiž o jednu z nejúspornějších amerických lednic v našem srovnání, takže v porovnání s konkurencí nemá příliš vysoké provozní náklady. I přes její velký objem je však její konstrukce poměrně kompaktní, takže se vejde i do menších prostorů. Má sice jen vnitřní displej, který je ale snadno přístupný a umístěný tak, aby na něj dosáhli i osoby na invalidním vozíku či senioři.

Kromě atraktivního designu zde jako výhodu považujeme vnější výdejník vody a ledu, což je skvělé řešení pro výrobu drinků. Lednice má navíc připojení na vodu, takže se nemusíte starat o její doplňování. V našem srovnání lednice navíc vyniká svou nízkou hlučností, tudíž o jejím provozu takřka nebudete vědět. Hůře je na tom v rámci krátké akumulační doby, jejíž hodnota je spíše základní. Bohužel zde nelze očekávat ani chytré funkce, což je ale s ohledem na pořizovací cenu standardní.

40 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung RS68A884CB1 | Hodnocení: 89,5 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka ráda věnuje tématům do hloubky a své zkušenosti zúročuje také ve srovnání amerických lednic. Díky tomu, že si v rámci dané kategorie udržuje aktuální přehled, vás může seznámit s novinkami na trhu a poradí, do jakých vychytávek či konkrétních modelů se vyplatí investovat. Mimo americké lednice spadají do jejího repertoáru také klasické kombinované lednice a mnoho dalších témat.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Samsung RS68A884CB1

Samsung RS68A884CB1

40 000 Kč Orientační cena