Recenze Samsung RS6HA8891SL - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Samsung RS6HA8891SL

92,0 % Hodnocení
redakce

1. místo

Vítěz srovnání

Americké lednice

Klady a zápory

Klady

 • Prémiová SMART americká lednice
 • Velká obrazovka a vnitřní kamery
 • Hlídá expiraci potravin
 • Možné ovládat hlasem
 • Propojení přes chytrý telefon

Zápory

 • Vysoká cena
 • Nemá minibar
 • Nemá nulovou zónu
81 000 Kč Orientační cena
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,5/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 9,5/10
  Hodnocení mražení a akumulace
 • 8,3/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 92,0 %
  Celkové
  hodnocení

Základní charakteristika, objem a spotřeba

Samsung RS6HA8891SL je prémiová americká lednice side-by-side, která díky moderním technologiím skvěle zapadne do chytré domácnosti. V našem srovnání patří k nejdražším modelům, a je tudíž určena zejména pro náročnější uživatele, kterým nevadí investovat vysokou částku do kvalitního spotřebiče oplývajícího řadou funkcí a vychytávek.

Skrze svůj úctyhodný objem v chladicí i mrazicí části se hodí pro pro pěti až šesti členné rodiny a do domácností, kde se pravidelně nakupuje a skladuje velké množství potravin. Objem chladicí části činí 389 litrů, v mrazicí části pak 225 litrů, přičemž obě tyto hodnoty patří v našem srovnání k těm nejvyšším (v době psaní recenze, duben 2023).

Vzhledem k nadstandardnímu objemu vás jistě potěší poměrně příznivá spotřeba elektrické energie, která dosahuje průměru 347 kWh za rok, což je v přepočtu přibližně 2 013 Kč za rok. Americká lednice se tak řadí do energetické třídy E, která v našem srovnání patří k těm nejlepším a v rámci těchto modelů lednic je současně také nejběžnější. Tento model má na rozdíl od menších amerických lednic nižší náklady na roční provoz, a to leckdy až o 300 Kč/rok. Co se hlučnosti týče, spadá lednice do třídy C, která je sice běžná, ovšem s hodnotou 36 dB patří tento model v našem srovnání k těm nejtišším.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Samsung

31 % Hisense, 31 % Samsung, 8 % Concept, 8 % Gorenje, 8 % LG, 8 % Whirlpool, 8 % Philco
Objem chladicí části

389

334,69
Objem mrazicí části

225

185,92
Umístění mrazáku

Vlevo

38 % Dole (dveře), 38 % Vlevo, 23 % Dole (šuplík)
Energetická třída

E

69 % F, 31 % E
Spotřeba (kWh za 1 rok)

347

363,38
Roční náklady na provoz v Kč 5,8 Kč/1kWh (2021)

2 013

2 107,55
Hlučnost (dB)

36

39,92
Třída hlučnosti

C

62 % C, 38 % D
Výška (cm)

178

180,73
Šířka (cm)

91,2

86,18
Hloubka (cm)

71,6

69,68
Hmotnost (kg)

117

107,67

Hodnocení mražení a akumulace

Akumulační doba této americké lednice činí jen 5 hodin, což je čas, po který se o vložené potraviny nemusíte starat v případě výpadku proudu. Tato hodnota je s ohledem na konkurenci spíše podprůměrná. Běžného průměru dosahuje lednička ve třídě mražení, která zde dosahuje počtu čtyř hvězdiček ****, vyvine tudíž teplotu až -24 °C, což je ideální také pro dlouhodobé skladování potravin.

Mrazák této lednice pak ve srovnání s konkurencí dosahuje přímo vynikajícího výkonu, který oceníte především při velkých nákupech. Za 24 hodin dokáže zmrazit až 15 kilogramů potravin, což je druhá nejlepší hodnota v našem srovnání (duben 2023). Nechybí zde ani funkce Extra rychlé mrazení, která zajistí prudké a dočasné snížení teploty pro co nejrychlejšímu ochlazení nově vložených potravin. Samozřejmostí je oddělená regulace teploty pro ledničku a mrazák, což je dnes u amerických lednic běžné.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Akumulační doba (hod)

5

12,15
Třída mražení

**** (-24 °C)

92 % **** (-24 °C), 8 % ** (-12 °C) a **** (-24 °C)
Výkon mražení (kg/24 hod)

15

11,15
Klimatická třída

SN-T (+10 až 43 °C)

69 % SN-T (+10 až 43 °C), 15 % N-ST (+16 až +38 °C), 8 % SN (+10 až +32 °C), 8 % N-T (+16 až +43 °C)
Nenámrazový systém

Ano

100 % Ano
Extra rychlé chlazení

Ano

69 % Ano, 31 % Ne
Extra rychlé mrazení

Ano

100 % Ano
Výrobník ledu

Ano

54 % Ne, 31 % Ano, 15 % Manuální
Výdej pitné vody

Ano

62 % Ne, 38 % Ano
Připojení k vodovodu

Ano

69 % Ne, 31 % Ano
Nádržka na vodu

Ne

92 % Ne, 8 % Ano
Oddělená regulace teploty

Ano

100 % Ano

Ovládání a hodnocení vybavení a funkcí

Vzhledem k vysoké pořizovací ceně se můžete těšit na adekvátní nabídku funkcí a technologických vymožeností, kterými tato americká lednice zastiňuje drtivou většinu konkurence. Jedná se totiž o prémiový model s Wi-fi a velkou obrazovkou na přední straně, která slouží jako Family Hub a nabízí řadu aplikací a vychytávek. Umí propojit všechna chytrá zařízení v domácnosti, která pak budete moci ovládat dotykově přes obrazovku na lednici nebo hlasem, čímž se obrazovka stane ovládacím centrem chytré domácnosti.

Zajímavá je funkce View Inside, která společně s vestavěnými kamerami umožňuje přes obrazovku na lednici nebo aplikaci v chytrém telefonu sledovat, jaké potraviny jsou právě v ledničce – automaticky přitom hlídá datum expirace a upozorňuje na potraviny, které se uvnitř nacházejí delší dobu, čímž předchází plýtvání a vyhazování jídla. Další unikátní funkcí, kterou konkurence nenabízí, je vyhledávání receptů podle toho, co máte zrovna v ledničce uskladněno.

Milovníky multimediální zábavy poté potěší SmartView zrcadlení televize či smartphonu na obrazovku lednice, takže můžete v kuchyni při vaření sledovat sociální sítě a televizi nebo přijímat příchozí hovory pouze pomocí hlasu. Velké rodiny pak jistě potěší také funkce Family Board, se kterou na domovskou obrazovku snadno připnete rodinné fotografie z dovolené či videa z výletů nebo zanecháte vzkazy pro jednotlivé členy rodiny.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ventilátor

Ano

85 % Ano, 15 % Neuvedeno
Nulová zóna

Ne

85 % Ne, 15 % Neuvedeno
Zóna s regulovatelnou vlhkostí

Ne

54 % Ne, 23 % Ano, 23 % Neuvedeno
Antibakteriální úprava

Ano

46 % Ne, 46 % Ano, 8 % Neuvedeno
Minibar

Ne

92 % Ne, 8 % Ano
Nastavitelná výška poliček

Ne

62 % Ano, 23 % Ne, 15 % Neuvedeno
Varovný signál při vyšší teplotě

Ano

38 % Ne, 38 % Ano, 23 % Neuvedeno
Alarm otevřených dveří

Ano

62 % Ano, 38 % Ne
Displej

Ano

100 % Ano
Dětský zámek

Ano

62 % Ne, 38 % Ano
Mobilní aplikace

Ano

62 % Ne, 23 % Ano, 15 % Neuvedeno
Invertorový kompresor

Ano

77 % Ano, 15 % Ne, 8 % Neuvedeno
Prodloužená záruka na kompresor

20 let

38 % 10 let, 23 % Ne, 23 % 20 let, 8 % 15 let, 8 % Neuvedeno

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (duben 2023) je z uživatelských hodnocení patrná vysoká míra spokojenost. Většina uživatelů si kromě velkolepého objemu v chladicí i mrazicí části pochvaluje moderní technologie a shodují se, že díky chytrým funkcím a možnostem využití přední velké obrazovky je lednička doslova středem domácnosti.

Někteří jako výhodu vnímají funkci pro vyhledávání vhodných receptů podle toho, co se v lednici zrovna nachází. Pro jiné je předností zase hlasové ovládání, či označování data vypršení trvanlivosti u vložených potravin. V recenzích si uživatelé dále chválí funkci pro vytváření nákupních seznamů a také fakt, že chladnička díky obrazovce a Wi-fi připojení umí nahradit i televizi, nebo rádio. Negativní ohlasy od uživatelů ani odborníků tato americká lednička v době psaní recenze nesklízí.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi největší přednosti této americké lednice patří velká obrazovka na přední straně, která může sloužit v podstatě jako nástěnka, případně vám umožní ovládat nejen lednici, ale i ostatní chytré spotřebiče v domácnosti. Můžete skrze ni také přijímat hovory, sledovat televizi nebo surfovat po internetu, což z této lednice dělá v době psaní této recenze (duben 2023) jediný model svého druhu. Výhodou je i velkolepý celkový objem 614 litrů, což v našem srovnání patří k těm nejvyšším hodnotám.

Jako nevýhodu zde můžeme kromě vysoké ceny vnímat fakt, že se v lednici nenachází nulová zóna ani přihrádka s regulovatelnou vlhkostí. Na druhou stranu ale lednička skrze svou technologickou výbavu automaticky udržuje konstantní teplotu i vlhkost, čímž prodlužuje čerstvost a trvanlivost potravin.

Porovnání s alternativami

Jelikož je americká lednička Samsung RS6HA8891SL jediná svého druhu (duben 2023), nelze k ní doporučit vhodné alternativy, které by zahrnovaly obrazovku a nabízely podobné funkce. Pokud však netrváte na technologiích do chytré domácnosti, ale přesto byste nějakou vychytávku ocenili, prohlédněte si například americkou lednici LG GMX844MCKV, která je současně výrazně levnější. Obrazovku sice nenabízí, za to disponuje minibarem, který je snadno přístupný ze přední strany.

Závěrečné shrnutí a naše hodnocení

Americká lednice Samsung RS6HA8891SL s mrazákem umístěným vlevo představuje řešení pro náročné uživatele, kteří hledají spotřebič do chytré domácnosti a současně ocení velkolepý objem. Kromě Wi-fi, nejrůznějších vychytávek a obrazovky sloužící jako ovládací panel se zde dočkáte standardní výbavy v podobě výrobníku ledu, ledové tříště a dávkovače vody. Lednička zároveň sklízí kladné uživatelské recenze, což je do jisté míry zárukou spokojenosti.

81 000 Kč Orientační cena
Autor: Iva Koňaříková | Datum: | Produkt: Samsung RS6HA8891SL | Hodnocení: 92,0 %
Iva Koňaříková se coby redaktorka ráda věnuje tématům do hloubky a své zkušenosti zúročuje také ve srovnání amerických lednic. Díky tomu, že si v rámci dané kategorie udržuje aktuální přehled, vás může seznámit s novinkami na trhu a poradí, do jakých vychytávek či konkrétních modelů se vyplatí investovat. Mimo americké lednice spadají do jejího repertoáru také klasické kombinované lednice a mnoho dalších témat.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Samsung RS6HA8891SL

Samsung RS6HA8891SL

81 000 Kč Orientační cena