Menu

Recenze a test AL-KO 4.66 SP-A Classic

58,1 % Celkové hodnocení
  • Nižší cena
  • Malá vybavenost funkcí
6 500 Kč Orientační cena
  • 58,1 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Na tělo zahradní benzínové sekačky AL-KO 4.66 SP-A Classic byla užita ocel, která se podepsala na váze dosahující 31,1 kg. To je v rámci našeho testu průměrná hodnota, najdete i mnohem těžší, i mnohem lehčí modely. Je důležité proto promyslet, zda budete potřebovat sekačku často převážet a do jaké míry s ní budete manipulovat; a také kdo s ní bude manipulovat. 

Tato sekačka je téměř ideální na velké sečné plochy, výrobce ji předurčil na plochy až 1 400 m2 velké. Tomu by měla odpovídat hlavně šířka záběru nožů sekajících trávu, 46 cm však nemusí být plně dostačujících, tato šířka záběru je ideální pro plochy do 1 000 m2. Pro takto velké plochy bychom si navíc představovali i větší objem sběrného koše, 65 l se může zdát hodně, ale pro opravdu velké zarostlé plochy to bude znamenat časté vysypávání. Co jim odpovídá spíše a je dostatečné, je 1,5 l velká nádrž na palivo. 

Co se týče výkonu, sekačka nabízí svým uživatelům hodnotu 2 kW, což je lehce podprůměrné číslo ve srovnání s dalšími námi testovanými stroji. Znamená to, že by mohla mít problémy s hustým travnatým porostem nebo těžším terénem, ale na druhou stranu to není nikterak katastrofální číslo a do běžných podmínek zcela jistě postačí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

AL-KO

Typ pohonu

Benzínová

Materiál šasi

ocel

Výkon (kW)

2

Pro sečné plochy (v m^2)

1 400

Šířka záběru (mm)

460

Objem nádrže (l)

1,5

Objem koše (l)

65

Hmotnost (kg)

31,1

Rychlost pojezdu (km/h)

3,5

Vlastní pojezd

ANO

Hodnocení funkcí a vybavení

AL-KO je sekačka, která nás v kategorii funkcí a vybavení opravdu příliš nenadchla. Disponuje sice tím nejdůležitějším, co považujeme za standard, a to je měkčená rukojeť – tento malý detail při sekání velkých ploch oceníte; zadní výhoz a nastavení výšky sekání. Chybí jí však něco navíc, pro co by byla vhodná pro náročné uživatele. Bez ovládacího panelu, možnosti mulčování a bočního výhozu je to základní sekačka, která však může naprosto vyhovovat nenáročným uživatelům. Pokud chcete jednou za čas přijet na chatu, posekat pozemek a zase odjet, nejspíš tyto věci „navíc“ stejně nevyužijete.

Parametr Tento produkt
Ovládací panel na rukojeti

NE

Měkčená rukojeť

ANO

Mulčování

NE

Zadní výhoz

ANO

Boční výhoz

NE

Nastavení výšky sekání

ANO

Elektronické zapalování

NE

Naše hodnocení a závěr

Pro sekačku AL-KO 4.66 SP-A Classic je typický dobrý základ bez ničeho navíc, co by uspokojilo náročné uživatele. Naopak ti, kteří nechtějí za sekačku příliš utrácet, chtějí jen dobrý model, který zvládne základní funkci – sečení trávy, ocení nenáročnost a jednoduchost, kterou AL-KO nabízí. Pokud se zajímáte o sekačky s vyšším výkonem, podívejte se také na naši další recenzi pro stroj Weibang WB 455 SC 6in1.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: AL-KO 4.66 SP-A Classic | Hodnocení: 58,1 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze AL-KO 4.66 SP-A Classic

AL-KO 4.66 SP-A Classic

6 500 Kč Orientační cena