Recenze a test AL-KO 4.66 SP-A Classic

Hodnocení:

58,1 %

Klady:

Nižší cena

Zápory:

Malá vybavenost funkcí

6 500 Kč
orientační cena

Celkové
hodnocení
58,1 %

Souhrnné údaje 

Na tělo zahradní benzínové sekačky AL-KO 4.66 SP-A Classic byla užita ocel, která se podepsala na váze dosahující 31,1 kg. To je v rámci našeho testu průměrná hodnota, najdete i mnohem těžší, i mnohem lehčí modely. Je důležité proto promyslet, zda budete potřebovat sekačku často převážet a do jaké míry s ní budete manipulovat; a také kdo s ní bude manipulovat. 

Tato sekačka je téměř ideální na velké sečné plochy, výrobce ji předurčil na plochy až 1 400 m2 velké. Tomu by měla odpovídat hlavně šířka záběru nožů sekajících trávu, 46 cm však nemusí být plně dostačujících, tato šířka záběru je ideální pro plochy do 1 000 m2. Pro takto velké plochy bychom si navíc představovali i větší objem sběrného koše, 65 l se může zdát hodně, ale pro opravdu velké zarostlé plochy to bude znamenat časté vysypávání. Co jim odpovídá spíše a je dostatečné, je 1,5 l velká nádrž na palivo. 

Co se týče výkonu, sekačka nabízí svým uživatelům hodnotu 2 kW, což je lehce podprůměrné číslo ve srovnání s dalšími námi testovanými stroji. Znamená to, že by mohla mít problémy s hustým travnatým porostem nebo těžším terénem, ale na druhou stranu to není nikterak katastrofální číslo a do běžných podmínek zcela jistě postačí.

Parametr Tento produkt
Výrobce AL-KO
Typ pohonu  Benzínová
Materiál šasi  ocel
Výkon (kW)  2
Pro sečné plochy (v m^2)  1 400
Šířka záběru (mm)  460
Objem nádrže (l)  1,5
Objem koše (l)  65
Hmotnost (kg)  31,1
Rychlost pojezdu (km/h)  3,5
Vlastní pojezd  ANO

Hodnocení funkcí a vybavení

AL-KO je sekačka, která nás v kategorii funkcí a vybavení opravdu příliš nenadchla. Disponuje sice tím nejdůležitějším, co považujeme za standard, a to je měkčená rukojeť – tento malý detail při sekání velkých ploch oceníte; zadní výhoz a nastavení výšky sekání. Chybí jí však něco navíc, pro co by byla vhodná pro náročné uživatele. Bez ovládacího panelu, možnosti mulčování a bočního výhozu je to základní sekačka, která však může naprosto vyhovovat nenáročným uživatelům. Pokud chcete jednou za čas přijet na chatu, posekat pozemek a zase odjet, nejspíš tyto věci „navíc“ stejně nevyužijete.

Parametr Tento produkt
Ovládací panel na rukojeti  NE
Měkčená rukojeť  ANO
Mulčování  NE
Zadní výhoz  ANO
Boční výhoz  NE
Nastavení výšky sekání  ANO
Elektronické zapalování  NE

Naše hodnocení a závěr

Pro sekačku AL-KO 4.66 SP-A Classic je typický dobrý základ bez ničeho navíc, co by uspokojilo náročné uživatele. Naopak ti, kteří nechtějí za sekačku příliš utrácet, chtějí jen dobrý model, který zvládne základní funkci – sečení trávy, ocení nenáročnost a jednoduchost, kterou AL-KO nabízí. Pokud se zajímáte o sekačky s vyšším výkonem, podívejte se také na naši další recenzi pro stroj Weibang WB 455 SC 6in1.

Datum:
Produkt: AL-KO 4.66 SP-A Classic
Hodnocení: 58,1 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test