Menu

Recenze a porovnání AL-KO 5.16 VS-B Plus

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Benzínové sekačky

Datum doporučení: Duben 2019

  • Dobrý záběr sečení
  • Velká kolečka
  • Slušný počet poloh výšky sečení
  • Vyšší cena
  • Malá benzínová nádrž
  • Vysoká minimální výška sečení
11 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Benzínovou sekačku AL-KO 5.16 VS-B Plus můžeme pochválit za poměrně široký záběr sečení, který je 51 centimetrů. Jedná se o důležitý parametr k přiřazení sekačky k určité ploše, kterou je schopná pohodlně posekat. Tento model si poradí dobře s rozlohou travnatých ploch až do 1 000 metrů čtverečních. Má poměrně slušný objem sběrného koše 65 litrů, negativem je celkem malá nádrž na benzín, kam se vejde jen 0,8 litrů, takže vaše sekání občas bude přerušené nutným doplněním pohonných látek. Výkon motoru je průměrný 2,3 kW s objemem 150 kubických centimetrů a 2 900 otáčkami za minutu. Startuje se, stejně jako v drtivé většině případů v této kategorii, ročním startérem.

Jedná se samozřejmě o nejrozšířenější rotační typ sekačky. Výška sečení je centrálně nastavitelná od 30 do 80 milimetrů. Pro někoho může být spodní hodnota problém, protože konkurenční modely sekaček jsou schopné nabídnout i o centimetr nižší výšku. ​Pozitivní je ale počet výškových stupňů – najdeme jich zde hned sedm. Při sečení vám pomůže vlastní pojezd, který je poměrně rychlý (až 4,5 km/h). Dobrou manipulaci zajistí vysoká kolečka i poměrně solidní hmotnost 33,4 kilogramů. V dané kategorii se objevují i o pět kilogramů těžší stroje.

Parametr Tento produkt
Výrobce AL-KO
Typ sekačky Rotační
Šířka záběru sečení (cm) 51
Nastavení výšky sečení Ano (centrálně)
Rozsah výšky sečení (mm) 30-80
Počet výškových poloh sečení 7
Určení pro sečnou plochu (m2) 900-1000
Pojezd Ano
Maximální rychlost pojezdu (km/h) 4,5
Výkon motoru 2,3 kW
Otáčky motoru (ot./min) 2900
Objem motoru (ccm) 150
Objem nádrže (l) 0,8
Průměr kol přední/zadní (mm) 200/280
Startování Ruční
Objem sběrného koše (l) 65
Hmotnost (kg) 33,4
Hlučnost (dB) Neuvedeno
Materiál šasi Ocel

Funkce

V oblasti funkčního vybavení si není na co stěžovat. Z námi sledovaných funkcí nabízí sekačka AL-KO vše – boční i zadní výhoz a navíc i mulčování, což je systém jemného nasekání stébel trávy a jejich zpětné vyhazování na posekaný trávník, čímž se zelený porost hnojí. Užitečná je také ergonomická měkčená rukojeť, díky které je práce na zahradě příjemnější, navíc u ní najdete také veškeré důležité ovládací prvky.

Parametr Tento produkt
Mulčování Ano
Boční výhoz Ano
Zadní výhoz Ano
Měkčená ergonomická rukojeť Ano
Ovládání u rukojeti Ano

Naše hodnocení a závěr

Při hodnocení benzínové rotační sekačky AL-KO 5.16 VS-B Plus musíme vypíchnout poměrně slušný záběr sečení, protože 51 centimetrů už předurčuje tento model k sekání velkých ploch. Limituje jej ale malý objem benzínové nádrže. Orientačně můžeme říct, že se sekačka dá pohodlně využít na pozemku s přibližnou rozlohou okolo 1 000 m2. Objem sběrného koše je slušný, pojme 65 litrů. Co od nákupu může zájemce odradit, je poměrně vysoká cena a také vysoká minimální výška sečení. Zde je totiž 3 cm, přitom někdo vyžaduje i nižší trávník. U konkurenčních modelů najdeme i o 1 cm nižší výšku.

​Pokud hledáte vhodný přístroj právě pro sekání nižší trávy, zkuste se podívat na recenzi benzínové sekačky Weibang WB 455 SC 6in1, která zvládne i 20 milimetrů.

11 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze AL-KO 5.16 VS-B Plus

AL-KO 5.16 VS-B Plus

11 000 Kč Orientační cena