Recenze a test DOLMAR PM46SBC | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test DOLMAR PM46SBC

75,3 % Celkové hodnocení
  • Vybavenost funkcemi
  • Nižší výkon
9 000 Kč Orientační cena
  • 75,3 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

​Tělo zahradní sekačky DOLMAR PM46SBC je vyrobeno z oceli. Ocelová konstrukce je typická zejména vysokou pevností a odolností. Hmotnost sekačky má zásadní vliv na obtížnost manipulace, v případě tohoto modelu je víceméně průměrná. S váhou 31,2 kilogramu by měli běžně fyzicky vybavení jedinci nakládat bez problémů.

Sekačka je určena podle výrobce pro plochy do 1000 m2. Tomu odpovídá šířka záběru, která se rovná 46 centimetrů. Oba tyto parametry lze považovat na trhu sekaček za průměrné a dostačující pro běžné využití na zahradách klasických velikostí. Sběrný koš vám nabídne 60 litrů kapacity, která by měla být při využití na plochy podle doporučených rozměrů také vyhovující a měla by tak odpadnout nutnost častého vyprazdňování v provozu.

V případě parametrů motoru stojí za zmínku především výkon 1,9 kW, ten sice řadí sekačku v tomto ohledu mezi podprůměr, nicméně v reálných podmínkách DOLMAR PM46SBC na nedostatek výkonu příliš netrpí a projevuje se jako dostatečující.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Dolmar

Typ pohonu

Benzínová

Materiál šasi

ocel

Výkon (kW)

1,9

Pro sečné plochy (v m^2)

1 000

Šířka záběru (mm)

460

Objem koše (l)

60

Hmotnost (kg)

31,2

Rychlost pojezdu (km/h)

3,6

Vlastní pojezd

ANO

Hodnocení funkcí a vybavení

Vybavení funkcemi lze u sekačky DOLMAR PM46SBC jistě považovat za její silnou stránku. Nechybí jí ovládací panel na rukojeti, který umožňuje pohodlné ovládání bez nutného ohýbání se dolů k zařízení, měkčená rukojeť nebo třeba mulčování, které umožňuje hnojení trávníku pomocí rozhození posečené trávy zpět do prostoru. Počítat můžete také s bočním výhozem a nastavením sekání výšky trávy, díky čemuž lze sekačku využít pro variabilní účely. Z námi vybraných funkcí tak absentuje pouze elektronické zapalování, kterým však nedisponovala z námi vybraných modelů (k březnu 2018) ani jedna sekačka.

Parametr Tento produkt
Ovládací panel na rukojeti

ANO

Měkčená rukojeť

ANO

Mulčování

ANO

Zadní výhoz

ANO

Boční výhoz

ANO

Nastavení výšky sekání

ANO

Elektronické zapalování

NE

Naše hodnocení a závěr

Sekačka DOLMAR PM46SBC je kvalitním kouskem, který se může řadit do širší špičky produktů na trhu. Je dostačující pro zahrady běžných velikostí a na těchto plochách může posloužit nadstandardně. Její největší doménou je vybavení funkcemi, ze kterých postrádá pouze elektronické zapalování, naopak za relativní slabinu lze považovat poněkud nižší papírový výkon. Pokud hledáte sekačku z vyšším výkonem, můžeme vám doporučit například VeGA 545 SXHE 7in1.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: DOLMAR PM46SBC | Hodnocení: 75,3 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze DOLMAR PM46SBC

DOLMAR PM46SBC

9 000 Kč Orientační cena