Menu

Recenze a test Fieldmann FZR 4616-B

67,0 % Celkové hodnocení
  • Šířka záběru
  • Nízký výkon
  • Absence ovládacího panelu
6 500 Kč Orientační cena
  • 67,0 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Benzínová sekačka Fieldmann FZR 4616-B nabízí kvalitní konstrukci z bytelné ocele vážící 32 kg. To ještě není nejvyšší hodnotou ze všech srovnávaných sekaček, je průměrná, i tak váha představuje určitý diskomfort při častějším stěhování. Jistou překážkou k pohodlnému využívání sekačky je dále malý objem koše na sběr posekané trávy, 55 l může nasvědčovat tomu, že koš bude potřeba několikrát během práce vysypat. Obzvláště tehdy, plánujete-li sekat plochy velké 1000 m2, pro ty je sekačka předurčena i výrobcem. Takto velké ploše naopak bude ale stačit objem nádrže na palivo 1,5 l, postačující by měla být i šířka záběru nožů, které trávu sekají, ta je 46 cm. 

Sekačka má výkon 2,5 kW, to je podprůměrná hodnota v rámci celého porovnání, který vznikal v červnu 2017. Dokonce jde o nejnižší hodnotu, to může představovat problém při sečení vysoké trávy s určitými druhy plevele. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Fieldmann

Typ pohonu

Benzínová

Materiál šasi

ocel

Výkon (kW)

2,5

Pro sečné plochy (v m^2)

1 000

Šířka záběru (mm)

460

Objem nádrže (l)

1,5

Objem koše (l)

55

Hmotnost (kg)

32

Rychlost pojezdu (km/h)

3

Vlastní pojezd

ANO

Hodnocení funkcí a vybavení

Sekačka značky Fieldmann má jedinou nevýhodu v rámci funkcí, a to absenci ovládacího panelu. Díky němu se dají pohodlně upravovat možnosti sekání přímo na rukojeti. Ve srovnání jím disponovala však jen polovina strojů, nelze to brát ani jako samozřejmost. Oproti tomu je tato sekačka schopna vyhazovat posekanou trávu bočním výhozem a má i schopnost mulčování, takže trávu na jemno nasekanou zpět rozhodí po zahradě, tím docílíte přirozeného pohnojení. Obě tyto možnosti najdete u většiny sekaček z testu. 

Co lze považovat za určitý standard, to je možnost zadního výhozu a nastavitelnost výšky sekání. Tím disponují všechny hodnocené sekačky, všechny také mají měkčenou rukojeť, detail, který při delší práci oceníte, nebudou vás totiž tolik bolet ruce.

Parametr Tento produkt
Ovládací panel na rukojeti

NE

Měkčená rukojeť

ANO

Mulčování

ANO

Zadní výhoz

ANO

Boční výhoz

ANO

Nastavení výšky sekání

ANO

Elektronické zapalování

NE

Naše hodnocení a závěr

Sekačka Fieldmann FZR 4616-B má bytelnou konstrukci a váží 32 kg, na to pamatujte, pokud plánujete sekačku často převážet například na chatu. Upozornit musíme na malý objem koše, který bude nutné častěji vysypat, a to hlavně ve chvíli, kdy se rozhodnete sekat velké plochy. Objem nádrže i šířka záběru jsou u této sekačky dostačující. Pozor také na výkon, ten je velmi nízký a tak hrozí, že sekačka nezvládne posekat vysokou trávu a nedovede kvalitně posekat nakloněnou rovinu. Sekačka poslouží dobře na větších zahradách rodinných domků. Doporučujeme zvážit i konkurenční modely sekaček, například VeGA 46 HWXV disponuje podobnými parametry, má však znatelně větší objem zásobníku na trávu.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Fieldmann FZR 4616-B | Hodnocení: 67,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Fieldmann FZR 4616-B

Fieldmann FZR 4616-B

6 500 Kč Orientační cena