Recenze a porovnání Fieldmann FZR 5114-B

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Benzínové sekačky

Datum doporučení: Duben 2019

Klady:

Nízká cena

Osm stupňů výšky sečení

Velký objem a výkon motoru

Zápory:

Menší sběrný koš

Vysoká hmotnost

6 700 Kč
orientační cena

Základní údaje

Pro nákup benzínové sekačky Fieldmann FZR 5114-B mluví hlavně dobrý poměr mezi kvalitním výkonem a nízkými pořizovacími náklady. Tento model zahradního pomocníka je samozřejmě rotační, na jeden záběr poseká pruh o šířce 51 centimetrů, což je velmi dobrá hodnota, která jej předurčuje k využití na zahradách s rozlohou okolo 900 metrů čtverečních. V pohybu vám pomůže samostatný pojezd a také celkem silný motor s výkonem přes 3 kW a 3 000 otáčkami za minutu (objem je nadstandardních 173 kubických centimetrů). Pohonná jednotka se startuje ručně, stejně jako u drtivé většiny sekaček této kategorie. Slušný je i objem palivové nádrže, do které se dá nalít až 1,2 litru benzínu.

Co se týče atributů sečení, sekačka Fieldmann nabízí rozsah výšky 2,5 až 8 centimetrů na osmi různých výškových stupních, tyto hodnoty jsou velmi přívětivé. Výška sečení se nastavuje centrálně, což je pohodný způsob. Ocenili bychom trochu větší než 62l sběrný koš.

Hmotnost se ve srovnání s konkurenčními modely drží u horní hranice, váží přes 36 kilogramů. To už je poměrně dost a pro některé slabší jedince bude manipulace se sekačkou složitá. Vyšší váha je daná kvalitním zpracování ocelové konstrukce podvozku, takže něco za něco. Hlučnost se šplhá ke stovce decibelů, což ale není u benzínových sekaček výjimečné.

Parametr Tento produkt
Výrobce Fieldmann
Typ sekačky  Rotační
Šířka záběru sečení (cm)  51
Nastavení výšky sečení  Ano (centrálně)
Rozsah výšky sečení (mm)  25-80
Počet poloh sečení  8
Určení pro sečnou plochu (m2)  900
Pojezd  Ano
Maximální rychlost pojezdu (km/h)  Neuvedeno
Výkon motoru  3,2 kW
Otáčky motoru (ot./min)  3000
Objem motoru (ccm)  173
Objem nádrže (l)  1,2
Průměr kol přední/zadní (mm)  178/254
Startování  Ruční
Objem sběrného koše (l)  62
Hmotnost (kg)  36,5
Hlučnost (dB)  98
Materiál šasi  Ocel

Funkce

Pozitivní je, že u sekačky z dílny firmy Fieldmann najdeme všechny námi sledované parametry vybavenosti funkcemi. Potěší zejména mulčování, které se řadí k moderním způsobům hnojení posečené trávy. Najemno nasekaná stébla jsou totiž znovu rovnoměrně rozhazována zpět na travnatou plochu. Nechybí ani další vlastnosti jako boční a zadní výhoz, nebo například přítomnost ovládacích prvků poblíž rukojeti, která je pro lepší manipulaci opatřená ergonomickým a měkčeným tvarováním.

Parametr Tento produkt
Mulčování  Ano
Boční výhoz  Ano
Zadní výhoz  Ano
Měkčená ergonomická rukojeť  Ano
Ovládání u rukojeti  Ano

Naše hodnocení a závěr

Benzínová sekačka s rotačním systémem sečení Fieldmann FZR 5114-B je vhodná pro nenáročné zahrádkáře, kteří chtějí na vybavení ušetřit. Přesto i za nízkou pořizovací cenu nabízí tento model velmi slušný výkon, o který se stará poměrně silný 3,2 kW motor s objemem 173 kubických centimetrů. Potěší také plné funkční vybavení nebo osm různých výšek sečení, které začínají na 25 a končí na 80 milimetrech. Mezi negativy můžeme zmínit vyšší hmotnost přes 36 kilogramů a menší sběrný koš s objemem 62 litrů.

Pokud máte menší zahrádku a hledáte opravdu lehkého pomocníka na sekání, doporučujeme vám vybírat z elektrických sekaček. Slušný výkon za velmi nízkou cenu nabízí například Gardena PowerMax 1200/32.

Další recenze

Kompletní porovnání