Menu

Recenze a porovnání Greenworks G40LM35

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Akumulátorové sekačky

Datum doporučení: Březen 2019

  • Nízká cena
  • Tichý provoz
  • Funkce mulčování i boční výhoz
  • Baterie se dokupuje zvlášť
  • Užší záběr sečení
3 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Akumulátorová rotační sekačka Greenworks G40LM35 se pyšní velmi nízkou pořízovací cenou v rámci kategorie bateriově poháněných sekaček. Jde opravdu levné zařízení, avšak je nutné mít na paměti, že k němu musíte přikoupit adekvátní baterii (40 V, 2 i 4 Ah), protože v základním balíčku ji nenajdete.

Šířka záběru sekačky je 35 centimetrů a vzhledem k akumulátorovému pohonu je vhodná na sekání malých zahrad s rozlohou maximálně do 300 m2, čemuž je přizpůsoben i menší 40l sběrný koš. Přístroj má široký rozsah nastavení výšky od 20 do 80 milimetrů, centrálně si jde zvolit pět výškových poloh. Výška koleček je vpředu 15 a vzadu 18 centimetrů.

Hmotnost zařízení je poměrně příjemná, a to 15 kilogramů, což je hodnota vhodná i pro situace, kdy se sekačkou zachází slabší jedinci či starší lidé. Stejně jako u drtivé většiny akumulátorových sekaček, ani zde totiž nenajdeme vlastní pojezd, i proto se každý kilogram počítá. Za nízkou váhu může zejména plastová konstrukce a podvozek, daný materiál ale může ve srovnání s ocelovým zaostávat v délce životnosti. Velkou výhodou je nízká provozní hlučnost, stroj vydává při sečení zvuk o intenzitě 67 dB.

Parametr Tento produkt
Výrobce Greenworks
Typ sekačky Rotační
Šířka záběru sečení (cm) 35
Nastavení výšky sečení Ano (centrálně)
Rozsah výšky sečení (mm) 20-80
Počet výškových poloh sečení 5
Určení pro sečnou plochu (m2) 250
Pojezd Ne
Otáčky motoru (ot./min) 3500
Průměr kol přední/zadní (mm) 150/180
Napětí (V) 40 V / 2 i 4 Ah
Startování Elektrické
Objem sběrného koše (l) 40
Hmotnost (kg) 15
Hlučnost (dB) 67
Materiál šasi Plast

Funkce

Co se týče funkcí, přístroj od společnosti Greenworks příjemně překvapí. Má totiž všechny námi sledované vychytávky. Největším překvapením je boční výhoz a hlavně funkce mulčování, která se u elektrických a akumulátorových sekaček objevuje jen velmi zřídka. Proces mulčování znamená, že se jemně posekaná tráva rozhazuje zpět na sečenou plochu tak, aby došlo k jejímu prohnojení. Dále nechybí ani zadní výhoz a měkčená ergonomická rukojeť, u které také najdeme většinu důležitých ovládacích prvků.

Parametr Tento produkt
Mulčování Ano
Boční výhoz Ano
Zadní výhoz Ano
Měkčená ergonomická rukojeť Ano
Ovládání u rukojeti Ano

Naše hodnocení a závěr

Největší předností akumulátorové rotační sekačky Greenworks G40LM35 je její nízká pořizovací cena, avšak musíte počítat s následnou investicí kvůli nutnosti nákupu vhodného akumulátoru. V balení jej totiž nenajdete. Sekačka má poměrně malý záběr sečení (35 cm) a proto je vhodná spíše pro malé zahrady do 300 m2, tomu odpovídá i malý 40l sběrný koš. Pozitivní je velký rozsah výšky sečení od 20 do 80 mm, konkrétní výšku si pak navolíte centrálně, na výběr máte z pěti stupňů. Výhodou je také celkem nízká hmotnost (15 kg), což pomůže v manipulaci v horším terénu nebo při sečení do kopce, a také nízká hlučnost. V provozu vydává model hluk s intenzitou pouze 67 dB.

Jestliže se chystáte sekat plochy s větší rozlohou, například okolo 800 m2, akumulátorová sekačka nepřipadá příliš v úvahu. Místo ní byste se měli zaměřit na benzínové typy, za velmi dostupnou cenu si můžete pořídit například sekačku VeGA 424SDX.

3 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Již se neprodává

Recenze Greenworks G40LM35

Greenworks G40LM35

3 000 Kč Orientační cena