Menu

Recenze a porovnání Greenworks G40LM35

Klady

  • Nízká cena
  • Tichý provoz
  • Funkce mulčování i boční výhoz

Zápory

  • Baterie se dokupuje zvlášť
  • Užší záběr sečení
3 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Akumulátorová rotační sekačka Greenworks G40LM35 se pyšní velmi nízkou pořízovací cenou v rámci kategorie bateriově poháněných sekaček. Jde opravdu levné zařízení, avšak je nutné mít na paměti, že k němu musíte přikoupit adekvátní baterii (40 V, 2 i 4 Ah), protože v základním balíčku ji nenajdete.

Šířka záběru sekačky je 35 centimetrů a vzhledem k akumulátorovému pohonu je vhodná na sekání malých zahrad s rozlohou maximálně do 300 m2, čemuž je přizpůsoben i menší 40l sběrný koš. Přístroj má široký rozsah nastavení výšky od 20 do 80 milimetrů, centrálně si jde zvolit pět výškových poloh. Výška koleček je vpředu 15 a vzadu 18 centimetrů.

Hmotnost zařízení je poměrně příjemná, a to 15 kilogramů, což je hodnota vhodná i pro situace, kdy se sekačkou zachází slabší jedinci či starší lidé. Stejně jako u drtivé většiny akumulátorových sekaček, ani zde totiž nenajdeme vlastní pojezd, i proto se každý kilogram počítá. Za nízkou váhu může zejména plastová konstrukce a podvozek, daný materiál ale může ve srovnání s ocelovým zaostávat v délce životnosti. Velkou výhodou je nízká provozní hlučnost, stroj vydává při sečení zvuk o intenzitě 67 dB.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Greenworks

Typ sekačky

Rotační

Šířka záběru sečení (cm)

35

Nastavení výšky sečení

Ano (centrálně)

Rozsah výšky sečení (mm)

20-80

Počet výškových poloh sečení

5

Určení pro sečnou plochu (m2)

250

Pojezd

Ne

Otáčky motoru (ot./min)

3 500

Průměr kol přední/zadní (mm)

150/180

Napětí (V)

40 V / 2 i 4 Ah

Startování

Elektrické

Objem sběrného koše (l)

40

Hmotnost (kg)

15

Hlučnost (dB)

67

Materiál šasi

Plast

Funkce

Co se týče funkcí, přístroj od společnosti Greenworks příjemně překvapí. Má totiž všechny námi sledované vychytávky. Největším překvapením je boční výhoz a hlavně funkce mulčování, která se u elektrických a akumulátorových sekaček objevuje jen velmi zřídka. Proces mulčování znamená, že se jemně posekaná tráva rozhazuje zpět na sečenou plochu tak, aby došlo k jejímu prohnojení. Dále nechybí ani zadní výhoz a měkčená ergonomická rukojeť, u které také najdeme většinu důležitých ovládacích prvků.

Parametr Tento produkt
Mulčování

Ano

Boční výhoz

Ano

Měkčená ergonomická rukojeť

Ano

Ovládání u rukojeti

Ano

Naše hodnocení a závěr

Největší předností akumulátorové rotační sekačky Greenworks G40LM35 je její nízká pořizovací cena, avšak musíte počítat s následnou investicí kvůli nutnosti nákupu vhodného akumulátoru. V balení jej totiž nenajdete. Sekačka má poměrně malý záběr sečení (35 cm) a proto je vhodná spíše pro malé zahrady do 300 m2, tomu odpovídá i malý 40l sběrný koš. Pozitivní je velký rozsah výšky sečení od 20 do 80 mm, konkrétní výšku si pak navolíte centrálně, na výběr máte z pěti stupňů. Výhodou je také celkem nízká hmotnost (15 kg), což pomůže v manipulaci v horším terénu nebo při sečení do kopce, a také nízká hlučnost. V provozu vydává model hluk s intenzitou pouze 67 dB.

Jestliže se chystáte sekat plochy s větší rozlohou, například okolo 800 m2, akumulátorová sekačka nepřipadá příliš v úvahu. Místo ní byste se měli zaměřit na benzínové typy, za velmi dostupnou cenu si můžete pořídit například sekačku VeGA 424SDX.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Greenworks G40LM35
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci zejména technicky zaměřeným tématům. V článku vám například vysvětlí, proč jsou vřetenové sekačky lepší pro kvalitu trávníku a jaké mají výhody sekačky rotační. Jeho recenze najdete také například u aku vrtaček či štípačů dřeva.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Greenworks G40LM35

Greenworks G40LM35

3 000 Kč Orientační cena