Menu

Recenze a porovnání Greenworks GD60LM46SP

91,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Akumulátorové sekačky

Klady

  • Široký záběr
  • S pojezdem
  • Funkce mulčování a boční výhoz

Zápory

  • Bez akumulátoru a nabíječky
  • Kratší výdrž
  • Vyšší hmotnost
11 500 Kč Orientační cena

Základní údaje

Akumulátorová sekačka Greenworks GD60LM46SP je velmi dobrý stroj, který jako jeden z mála v kategorii aku sekaček nabízí i mulčování nebo pojezd. Zároveň ale musíte myslet na to, že pokud už doma nevlastníte patřičné baterie, nákup se vám ještě výrazně prodraží. Jde o model využívající rotační typ sečení, podobně jako všechny námi srovnávané přístroje. Šířka záběru 46 cm není v této kategorii vůbec špatná a převyšuje standard (březen 2020). I díky už zmiňovanému pojezdu, jehož maximální hodnota přesahuje 5 km/h, se tak hodí pro pozemky do plochy 500 m2. Nastavení výšky sečení je celkem široké, ale výrazně nevybočuje. Volit můžete na sedmi stupních výšky od 25 do 80 mm.

Otáčky motoru 2 800 za minutu jsou spíše nižší, kola jsou naopak poměrně velká s průměrem 20 cm vepředu a 25 cm vzadu. O pohon se starají Li-ion akumulátory, jak jsme již ale zmínili, nejsou společně s nabíječkou zahrnuty v ceně. Bohužel ani garantovaná výdrž není úplně ohromující, s tou silnější 4Ah vydržíte sekat maximálně půl hodiny, spíše méně v závislosti na terénu.  Startování je elektrické, potěší i celkem objemný 55l sběrný koš.

Hmotností 28 kg i hlučností přes 80 dB tato sekačka bohužel převyšuje konkurenci v rámci kategorie aku modelů. Vysokou hmotnost způsobuje hlavně ocelový podvozek, což je naopak výhoda ve srovnání s plastovou konstrukcí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Greenworks

Typ sekačky

Rotační

Šířka záběru sečení (cm)

46

Nastavení výšky sečení

Ano (centrálně)

Rozsah výšky sečení (mm)

25-80

Počet výškových poloh sečení

7

Určení pro sečnou plochu (m2)

400-450

Pojezd

Ano

Maximální rychlost pojezdu (km/h)

5,4

Otáčky motoru (ot./min)

2 800

Průměr kol přední/zadní (mm)

200/250

Napětí (V)

60 V / 2 i 4 Ah (Li-ion)

Startování

Elektrické

Objem sběrného koše (l)

55

Hmotnost (kg)

28

Hlučnost (dB)

85

Materiál šasi

Ocel

Funkce

Pokud se zaměříme blíže na specifikaci funkcí této akumulátorové sekačky, musíme jen chválit. V základní nabídce je mulčování i záslepka pro boční výhoz. Pozitivní je také přítomnost měkčené ergonomické rukojeti, u níž najdeme i prvky ovládání,  a také možnost celá řidítka složit.

Parametr Tento produkt
Mulčování

Ano

Boční výhoz

Ano

Měkčená ergonomická rukojeť

Ano

Ovládání u rukojeti

Ano

Naše hodnocení a závěr

Sekačku Greenworks GD60LM46SP považujeme za velmi schopný model aku sekačky, bohužel ale nemá akumulátor ani nabíječku přímo v ceně. Velkou výhodou je poměrně široký záběr a také vlastní pojezd, což u akumulátorových sekaček není moc běžné. Projevuje se to ale negativně v poměrně krátké výdrži baterie. Systém sečení je rotační, výška je centrálně nastavitelná na sedmi stupních od 25 do 80 mm. Otáčky jsou spíše nižší, naopak průměr kol je nadstandardních 20 a 25 cm. Potěší také 55l sběrný koš. Uživatel ale musí počítat s vyšší hmotností 28 kilogramů, což způsobuje hlavně ocelová konstrukce podvozku. Výhodou je však jeho odolnost. Vyšší je i hlučnost. Pozitivně hodnotíme přítomnost funkce mulčování a bočního výhozu v základní výbavě.

Pokud byste si ale radši chtěli koupit aku sekačku, která již v základu má dva akumulátory, podívejte se na recenzi Bosch Rotak 430 LI.

11 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Greenworks GD60LM46SP | Hodnocení: 91,2 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci zejména technicky zaměřeným tématům. V článku vám například vysvětlí, proč jsou vřetenové sekačky lepší pro kvalitu trávníku a jaké mají výhody sekačky rotační. Jeho recenze najdete také například u aku vrtaček či štípačů dřeva.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, prosím mohu se zeptat zda u sekačky Greenworks GD60LM46SP lze úplně vypnout pojezd?
Děkuji!

Tomáš Heller

Dobrý den. Podle návodu je to možné jednoduše uvolněním páky samohybného pohonu.

Daniel Černý, redaktor

Dobrý den,
jaká je u této sekačky minimální rychlost pojezdu? Děkuji.

Jiří Lávička

Dobrý den,
rychlost by se měla závislosti na volbě uživatele pohybovat mezi 1,8 – 5,4 kilometry za hodinu.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Greenworks GD60LM46SP

Greenworks GD60LM46SP

11 500 Kč Orientační cena