Menu

Recenze a porovnání Greenworks GD60LM46SP

Doporučujeme Při nákupu v kategorii akumulátorových sekaček

Datum doporučení: Březen 2020

91,2 % Celkové hodnocení
  • Široký záběr
  • S pojezdem
  • Funkce mulčování a boční výhoz
  • Bez akumulátoru a nabíječky
  • Kratší výdrž
  • Vyšší hmotnost
11 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Akumulátorová sekačka Greenworks GD60LM46SP je velmi dobrý stroj, který jako jeden z mála v kategorii aku sekaček nabízí i mulčování nebo pojezd. Zároveň ale musíte myslet na to, že pokud už doma nevlastníte patřičné baterie, nákup se vám ještě výrazně prodraží. Jde o model využívající rotační typ sečení, podobně jako všechny námi srovnávané přístroje. Šířka záběru 46 cm není v této kategorii vůbec špatná a převyšuje standard (březen 2020). I díky už zmiňovanému pojezdu, jehož maximální hodnota přesahuje 5 km/h, se tak hodí pro pozemky do plochy 500 m2. Nastavení výšky sečení je celkem široké, ale výrazně nevybočuje. Volit můžete na sedmi stupních výšky od 25 do 80 mm.

Otáčky motoru 2 800 za minutu jsou spíše nižší, kola jsou naopak poměrně velká s průměrem 20 cm vepředu a 25 cm vzadu. O pohon se starají Li-ion akumulátory, jak jsme již ale zmínili, nejsou společně s nabíječkou zahrnuty v ceně. Bohužel ani garantovaná výdrž není úplně ohromující, s tou silnější 4Ah vydržíte sekat maximálně půl hodiny, spíše méně v závislosti na terénu.  Startování je elektrické, potěší i celkem objemný 55l sběrný koš.

Hmotností 28 kg i hlučností přes 80 dB tato sekačka bohužel převyšuje konkurenci v rámci kategorie aku modelů. Vysokou hmotnost způsobuje hlavně ocelový podvozek, což je naopak výhoda ve srovnání s plastovou konstrukcí.

Parametr Tento produkt
Výrobce Greenworks
Typ sekačky Rotační
Šířka záběru sečení (cm) 46
Nastavení výšky sečení Ano (centrálně)
Rozsah výšky sečení (mm) 25-80
Počet výškových poloh sečení 7
Určení pro sečnou plochu (m2) 400-450
Pojezd Ano
Maximální rychlost pojezdu (km/h) 5,4
Otáčky motoru (ot./min) 2800
Průměr kol přední/zadní (mm) 200/250
Napětí (V) 60 V / 2 i 4 Ah (Li-ion)
Startování Elektrické
Objem sběrného koše (l) 55
Hmotnost (kg) 28
Hlučnost (dB) 85
Materiál šasi Ocel

Funkce

Pokud se zaměříme blíže na specifikaci funkcí této akumulátorové sekačky, musíme jen chválit. V základní nabídce je mulčování i záslepka pro boční výhoz. Pozitivní je také přítomnost měkčené ergonomické rukojeti, u níž najdeme i prvky ovládání,  a také možnost celá řidítka složit.

Parametr Tento produkt
Mulčování Ano
Boční výhoz Ano
Zadní výhoz Ano
Měkčená ergonomická rukojeť Ano
Ovládání u rukojeti Ano

Naše hodnocení a závěr

Sekačku Greenworks GD60LM46SP považujeme za velmi schopný model aku sekačky, bohužel ale nemá akumulátor ani nabíječku přímo v ceně. Velkou výhodou je poměrně široký záběr a také vlastní pojezd, což u akumulátorových sekaček není moc běžné. Projevuje se to ale negativně v poměrně krátké výdrži baterie. Systém sečení je rotační, výška je centrálně nastavitelná na sedmi stupních od 25 do 80 mm. Otáčky jsou spíše nižší, naopak průměr kol je nadstandardních 20 a 25 cm. Potěší také 55l sběrný koš. Uživatel ale musí počítat s vyšší hmotností 28 kilogramů, což způsobuje hlavně ocelová konstrukce podvozku. Výhodou je však jeho odolnost. Vyšší je i hlučnost. Pozitivně hodnotíme přítomnost funkce mulčování a bočního výhozu v základní výbavě.

Pokud byste si ale radši chtěli koupit aku sekačku, která již v základu má dva akumulátory, podívejte se na recenzi Bosch Rotak 430 LI.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: Greenworks GD60LM46SP | Hodnocení: 91,2 %
Daniel Černý se věnuje srovnávání různých produktů v oblasti zahradních pomocníků již od roku 2018. Dlouhodobě se věnuje sekačkám a vývoji na trhu, sleduje trendy a rozumí všem důležitým parametrům. Poradí vám, na co se zaměřit při výběru sekačky od vhodného typu pohonu vzhledem k charakteristice pozemku, správné volby záběru sečení, motorizace až po funkční vybavenost. Dokáže identifikovat parametry, které jsou stěžejní a také ty, na které nemusíte brát až tak zásadní zřetel. Zaměřuje se také na zahradní traktory, další typy sekaček, křovinořezy a podobnou zahradní techniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, prosím mohu se zeptat zda u sekačky Greenworks GD60LM46SP lze úplně vypnout pojezd?
Děkuji!

Tomáš Heller

Dobrý den. Podle návodu je to možné jednoduše uvolněním páky samohybného pohonu.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Greenworks GD60LM46SP

Greenworks GD60LM46SP

11 000 Kč Orientační cena