Menu

Recenze a porovnání Greenworks GD60LM46SP

Doporučujeme Při nákupu v kategorii akumulátorových sekaček

Datum doporučení: Březen 2020

  • Široký záběr
  • S pojezdem
  • Funkce mulčování a boční výhoz
  • Bez akumulátoru a nabíječky
  • Kratší výdrž
  • Vyšší hmotnost
11 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Akumulátorová sekačka Greenworks GD60LM46SP je velmi dobrý stroj, který jako jeden z mála v kategorii aku sekaček nabízí i mulčování nebo pojezd. Zároveň ale musíte myslet na to, že pokud už doma nevlastníte patřičné baterie, nákup se vám ještě výrazně prodraží. Jde o model využívající rotační typ sečení, podobně jako všechny námi srovnávané přístroje. Šířka záběru 46 cm není v této kategorii vůbec špatná a převyšuje standard (březen 2020). I díky už zmiňovanému pojezdu, jehož maximální hodnota přesahuje 5 km/h, se tak hodí pro pozemky do plochy 500 m2. Nastavení výšky sečení je celkem široké, ale výrazně nevybočuje. Volit můžete na sedmi stupních výšky od 25 do 80 mm.

Otáčky motoru 2 800 za minutu jsou spíše nižší, kola jsou naopak poměrně velká s průměrem 20 cm vepředu a 25 cm vzadu. O pohon se starají Li-ion akumulátory, jak jsme již ale zmínili, nejsou společně s nabíječkou zahrnuty v ceně. Bohužel ani garantovaná výdrž není úplně ohromující, s tou silnější 4Ah vydržíte sekat maximálně půl hodiny, spíše méně v závislosti na terénu.  Startování je elektrické, potěší i celkem objemný 55l sběrný koš.

Hmotností 28 kg i hlučností přes 80 dB tato sekačka bohužel převyšuje konkurenci v rámci kategorie aku modelů. Vysokou hmotnost způsobuje hlavně ocelový podvozek, což je naopak výhoda ve srovnání s plastovou konstrukcí.

Parametr Tento produkt
Výrobce Greenworks
Typ sekačky Rotační
Šířka záběru sečení (cm) 46
Nastavení výšky sečení Ano (centrálně)
Rozsah výšky sečení (mm) 25-80
Počet výškových poloh sečení 7
Určení pro sečnou plochu (m2) 400-450
Pojezd Ano
Maximální rychlost pojezdu (km/h) 5,4
Otáčky motoru (ot./min) 2800
Průměr kol přední/zadní (mm) 200/250
Napětí (V) 60 V / 2 i 4 Ah (Li-ion)
Startování Elektrické
Objem sběrného koše (l) 55
Hmotnost (kg) 28
Hlučnost (dB) 85
Materiál šasi Ocel

Funkce

Pokud se zaměříme blíže na specifikaci funkcí této akumulátorové sekačky, musíme jen chválit. V základní nabídce je mulčování i záslepka pro boční výhoz. Pozitivní je také přítomnost měkčené ergonomické rukojeti, u níž najdeme i prvky ovládání,  a také možnost celá řidítka složit.

Parametr Tento produkt
Mulčování Ano
Boční výhoz Ano
Zadní výhoz Ano
Měkčená ergonomická rukojeť Ano
Ovládání u rukojeti Ano

Naše hodnocení a závěr

Sekačku Greenworks GD60LM46SP považujeme za velmi schopný model aku sekačky, bohužel ale nemá akumulátor ani nabíječku přímo v ceně. Velkou výhodou je poměrně široký záběr a také vlastní pojezd, což u akumulátorových sekaček není moc běžné. Projevuje se to ale negativně v poměrně krátké výdrži baterie. Systém sečení je rotační, výška je centrálně nastavitelná na sedmi stupních od 25 do 80 mm. Otáčky jsou spíše nižší, naopak průměr kol je nadstandardních 20 a 25 cm. Potěší také 55l sběrný koš. Uživatel ale musí počítat s vyšší hmotností 28 kilogramů, což způsobuje hlavně ocelová konstrukce podvozku. Výhodou je však jeho odolnost. Vyšší je i hlučnost. Pozitivně hodnotíme přítomnost funkce mulčování a bočního výhozu v základní výbavě.

Pokud byste si ale radši chtěli koupit aku sekačku, která již v základu má dva akumulátory, podívejte se na recenzi Bosch Rotak 430 LI.

11 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Greenworks GD60LM46SP

Greenworks GD60LM46SP

11 000 Kč Orientační cena