Menu

Recenze a test Hecht 541 SW

60,8 % Celkové hodnocení
  • Nízká cena
  • Nemá některé funkce
4 300 Kč Orientační cena
  • 60,8 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Hecht 541 SW je jako všechny sekačky v testu benzínová. Tělo je vyrobeno z oceli, což by mělo znamenat vysokou hmotnost, přesto sekačka váží jen 24 kg. To je vůbec nejnižší hodnota z testovaných sekaček z června 2017. Pokud potřebuje tedy se sekačkou manipulovat někdo méně fyzicky zdatný, nebo chcete sekačku často převážet, nízká váha bude brzy doceněna. 

Sekačka je vhodná pro plochy do 700 m2, protože má šířku záběru 41 cm, a nasvědčuje tomu i podprůměrný objem nádrže a objem koše. Do sekačky dostanete jen 0,8 l benzínu a sběrný koš pojme maximálně 45 l posečené trávy. Tyto hodnoty ale odpovídají jak šířce záběry tak  i nižší ceně, za kterou sekačku oproti některým konkurentům pořídíte.

Parametr Tento produkt
Výrobce Hecht
Typ pohonu Benzínová
Materiál šasi ocel
Výkon (kW) 2,6
Pro sečné plochy (v m^2) 700
Šířka záběru (mm) 410
Objem nádrže (l) 0,8
Objem koše (l) 45
Hmotnost (kg) 24
Rychlost pojezdu (km/h) 3,45
Vlastní pojezd ANO

Hodnocení funkcí a vybavení

Sekačka Hecht 541 SW neoplývá ani mnoha funkcemi, které by si mohl užívat náročný uživatel. Nemá ovládací panel na rukojeti pro snazší obsluhu a nastavování stroje, nemá možnost mulčování, které by vedlo k přirozenému pohnojení trávníku, a ani nemá boční výhoz, proto sečení bez koše znamená, že vám bude tráva lítat pod nohy. 

Nechybí jí však potřebný základ pro sekačky – má klasický zadní výhoz, lze u ní nastavit výška sekání a disponuje dokonce měkčenou rukojetí, což určitě zpříjemní práci. 

Horší vybavenost je nutné opět dávat do kontextu s cenou, která je (v době psaní této recenze) nejnižší ze všech sekaček v porovnání. Stojí tedy za zvážení, jestli chybějící funkce a vybavení využijete, nebo spíše oceníte lepší cenovou dostupnost sekačky.

Parametr Tento produkt
Ovládací panel na rukojeti NE
Měkčená rukojeť ANO
Mulčování NE
Zadní výhoz ANO
Boční výhoz NE
Nastavení výšky sekání ANO
Elektronické zapalování NE

Hodnocení dalších uživatelů

Jak jsme předpokládali, u této sekačky výrobce Hecht uživatelé oceňují nízkou váhu a skladnost. Zvládnou ji lehce obsluhovat ženy, vleze se do malých aut a převoz je tak pohodlný. Kromě toho se shodují na tom, že je sekačka naprosto ideální na sečení rovných trávníků, zde nemá absolutně žádný problém. Ba naopak poseče trávu velmi nízko a rovnoměrně. Umí tedy vše, co by se v základu sekačka měla zvládnout a ještě stojí příjemné peníze. 

Naše hodnocení a závěr

Sekačka Hecht 541 SW je jedna z nejlevnějších sekaček výrobce Hecht a do porovnání s dražšími konkurenty se dostala proto, že jde o nejprodávanější produkt a tak je zájem také o její recenzi. Její nižší hodnocení tak neznamená že jde o špatný stroj, jen odpovídá ceně a bude vhodná jen pro určité lidi, kterým budou její vybavení a parametry stačit. Sekačku Hecht 541 SW doporučujeme všem, kdo mají menší pozemek, rovnoměrný, bez výmolů a s obyčejnou travinou. Pro takové zahrady je sekačka ideální, navíc ji dovede obsloužit žena či starší osoba bez větších potíží. Příjemná bude určitě i cena, která naprosto odpovídá vybavenosti a schopnostem sekačky. Jste-li náročnější uživatel, který potřebuje sekat větší plochy, chce je občas pohnojit a rozhodně potřebuje větší objem koše či nádrže, doporučujeme se podívat i jinde v našem testu, například na sekačku stejného výrobce Hecht 546 SXW. Počítejte ale také rozhodně s vyšší cenou. 

4 300 Kč Orientační cena
| Datum: | Produkt: Hecht 541 SW | Hodnocení: 60,8 % 100 % 0 %

Další recenze

Již se neprodává

Recenze Hecht 541 SW

Hecht 541 SW

4 300 Kč Orientační cena