Recenze a porovnání sekačky Makita DLM 431Z | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Makita DLM 431Z

Doporučujeme Při nákupu v kategorii akumulátorových sekaček

Datum doporučení: Březen 2019

84,7 % Celkové hodnocení
  • Slušný rozsah sečení
  • Třináct stupňů výšky sečení
  • Baterie se dokupují zvlášť
  • Bez pojezdu
  • Malá kola
6 400 Kč Orientační cena

Základní údaje

Sekačka Makita DLM 431Z je akumulátorový typ tohoto zahradního pomocníka s dobrým poměrem výkonu a vynaložených peněz na pořízení. Ovšem pozor, cenu přístroje neberte jako konečnou, protože k němu potřebujete dokoupit ještě vhodné baterii s nabíječkou – v tomto případě se využívají dva akumulátory s napětím 18 V (celkově 4 Ah).

Tento přístroj je vhodný pro zahrady s rozlohou okolo 300-400 m2, pokud je váš pozemek výrazně větší, nákup si rozmyslete​. Přístroj Makita má šířku sečení 43 centimetrů a rozsah výšky sečení od 25 do 75 milimetrů (pomáhají tomu i velká kolečka s průměrem 14 a 19 centimetrů), což jsou dobré hodnoty. Čím ale může potenciální zákazníky ohromit, je počet stupňů nastavení výšky. Ve zmiňovaném rozmezí si totiž můžete centrálním nastavením zvolit hned 13 poloh.

Nejde zde ale počítat s vlastním pojezdem a při váze 18 kilogramů už mohou mít slabší osoby, jako například důchodci, problém při sekání například do prudšího kopce​. Objem sběrného koše je 50 litrů, což je průměr ve srovnání s dalšími sekačkami na trhu. Konstrukce je plastová, to je u tohoto typu produktu standardní, ale musí se počítat s faktem, že životnost není tak dlouhá jako u ocelových šasi.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Makita

Typ sekačky

Rotační

Šířka záběru sečení (cm)

43

Nastavení výšky sečení

Ano (centrálně)

Rozsah výšky sečení (mm)

25-75

Počet výškových poloh sečení

13

Určení pro sečnou plochu (m2)

300-400

Pojezd

Ne

Otáčky motoru (ot./min)

3700

Průměr kol přední/zadní (mm)

140/190

Napětí (V)

2x18 V / 4 Ah (Li-ion)

Startování

Elektrické

Objem sběrného koše (l)

50

Hmotnost (kg)

18

Hlučnost (dB)

94

Materiál šasi

Plast

Funkce

Bohužel si zájemci o funkci mulčování musí u tohoto modelu z dílny Makita nechat zajít chuť. Sekačka jí nedisponuje a nemá ani možnost bočního výhozu. Jako je u lepších zařízení v našem srovnání běžné, k dispozici je zadní výhoz, ovládací prvky jsou blízko rukojeti, která je pro pohodlnější ovládání opatřena ergonomickým měkčeným držadlem.

Parametr Tento produkt
Mulčování

Ne

Boční výhoz

Ne

Zadní výhoz

Ano

Měkčená ergonomická rukojeť

Ano

Ovládání u rukojeti

Ano

Naše hodnocení a závěr

Makita DLM 431Z je akumulátorová rotační sekačka, kterou jsme do našeho srovnání zařadili zejména kvůli dobrému poměru pořizovací ceny a výkonu. U cenovky si ale dejte pozor na fakt, že si musíte navíc přikoupit dvě baterie, v základním balení akumulátory nejsou. Výhodou tohoto modelu je poměrně slušný rozsah výšky sečení od 25 do 75 milimetrů a to s úctyhodným počtem 13 volitelných výškových úrovní nastavovaných centrálně. Tato sekačka váží 18 kilogramů a nemá vlastní pojezd, což už pro slabší jedince může být při manipulaci problém.

Pokud hledáte lehčí akumulátorovou sekačku, ke které si navíc nemusíte zvlášť přiobjednávat vhodné baterie, doporučujeme vám pročíst recenzi na Bosch Rotak 430 LI Ergoflex. Ta navíc potěší i speciálními ergonomickými rukojeťmi ve tvaru řidítek.

6 400 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Makita DLM 431Z | Hodnocení: 84,7 %
Daniel Černý se věnuje srovnávání různých produktů v oblasti zahradních pomocníků již od roku 2018. Dlouhodobě se věnuje sekačkám a vývoji na trhu, sleduje trendy a rozumí všem důležitým parametrům. Poradí vám, na co se zaměřit při výběru sekačky od vhodného typu pohonu vzhledem k charakteristice pozemku, správné volby záběru sečení, motorizace až po funkční vybavenost. Dokáže identifikovat parametry, které jsou stěžejní a také ty, na které nemusíte brát až tak zásadní zřetel. Zaměřuje se také na zahradní traktory, další typy sekaček, křovinořezy a podobnou zahradní techniku.
Jakub Gulec
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Makita DLM 431Z

Makita DLM 431Z

6 400 Kč Orientační cena