Recenze a porovnání sekačky Makita DLM 431Z | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Makita DLM 431Z

84,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Akumulátorové sekačky

Klady

  • Slušný rozsah sečení
  • Třináct stupňů výšky sečení

Zápory

  • Baterie se dokupují zvlášť
  • Bez pojezdu
  • Malá kola
7 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Sekačka Makita DLM 431Z je akumulátorový typ tohoto zahradního pomocníka s dobrým poměrem výkonu a vynaložených peněz na pořízení. Ovšem pozor,Přístroj Makita cenu přístroje neberte jako konečnou, protože k němu potřebujete dokoupit ještě vhodné baterii s nabíječkou – v tomto případě se využívají dva akumulátory s napětím 18 V (celkově 4 Ah).

Tento přístroj je vhodný pro zahrady s rozlohou okolo 300-400 m2, pokud je váš pozemek výrazně větší, nákup si rozmyslete​.  má šířku sečení 43 centimetrů a rozsah výšky sečení od 25 do 75 milimetrů (pomáhají tomu i velká kolečka s průměrem 14 a 19 centimetrů), což jsou dobré hodnoty. Čím ale může potenciální zákazníky ohromit, je počet stupňů nastavení výšky. Ve zmiňovaném rozmezí si totiž můžete centrálním nastavením zvolit hned 13 poloh.

Nejde zde ale počítat s vlastním pojezdem a při váze 18 kilogramů už mohou mít slabší osoby, jako například důchodci, problém při sekání například do prudšího kopce​. Objem sběrného koše je 50 litrů, což je průměr ve srovnání s dalšími sekačkami na trhu. Konstrukce je plastová, to je u tohoto typu produktu standardní, ale musí se počítat s faktem, že životnost není tak dlouhá jako u ocelových šasi.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Makita

Typ sekačky

Rotační

Šířka záběru sečení (cm)

43

Nastavení výšky sečení

Ano (centrálně)

Rozsah výšky sečení (mm)

25-75

Počet výškových poloh sečení

13

Určení pro sečnou plochu (m2)

300-400

Pojezd

Ne

Maximální rychlost pojezdu (km/h)

Nerelevantní

Otáčky motoru (ot./min)

3 700

Průměr kol přední/zadní (mm)

140/190

Napětí (V)

2x18 V / 4 Ah (Li-ion)

Startování

Elektrické

Objem sběrného koše (l)

50

Hmotnost (kg)

18

Hlučnost (dB)

94

Materiál šasi

Plast

Funkce

Bohužel si zájemci o funkci mulčování musí u tohoto modelu z dílny Makita nechat zajít chuť. Sekačka jí nedisponuje a nemá ani možnost bočního výhozu. Jako je u lepších zařízení v našem srovnání běžné, k dispozici je zadní výhoz, ovládací prvky jsou blízko rukojeti, která je pro pohodlnější ovládání opatřena ergonomickým měkčeným držadlem.

Parametr Tento produkt
Mulčování

Ne

Boční výhoz

Ne

Měkčená ergonomická rukojeť

Ano

Ovládání u rukojeti

Ano

Naše hodnocení a závěr

Makita DLM 431Z je akumulátorová rotační sekačka, kterou jsme do našeho srovnání zařadili zejména kvůli dobrému poměru pořizovací ceny a výkonu. U cenovky si ale dejte pozor na fakt, že si musíte navíc přikoupit dvě baterie, v základním balení akumulátory nejsou. Výhodou tohoto modelu je poměrně slušný rozsah výšky sečení od 25 do 75 milimetrů a to s úctyhodným počtem 13 volitelných výškových úrovní nastavovaných centrálně. Tato sekačka váží 18 kilogramů a nemá vlastní pojezd, což už pro slabší jedince může být při manipulaci problém.

Pokud hledáte lehčí akumulátorovou sekačku, ke které si navíc nemusíte zvlášť přiobjednávat vhodné baterie, doporučujeme vám pročíst recenzi na Bosch Rotak 430 LI Ergoflex. Ta navíc potěší i speciálními ergonomickými rukojeťmi ve tvaru řidítek.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Makita DLM 431Z | Hodnocení: 84,7 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci zejména technicky zaměřeným tématům. V článku vám například vysvětlí, proč jsou vřetenové sekačky lepší pro kvalitu trávníku a jaké mají výhody sekačky rotační. Jeho recenze najdete také například u aku vrtaček či štípačů dřeva.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Makita DLM 431Z

Makita DLM 431Z

7 000 Kč Orientační cena