Menu

Recenze a porovnání MTD Smart 46 SPBS

Doporučujeme Při nákupu v kategorii benzínových sekaček

Datum doporučení: Duben 2019

  • Velký rozsah sečení
  • Nižší váha
  • Slabší motor
  • Bez měkčené rukojeti
  • Chybí centrální nastavení výšky
7 500 Kč Orientační cena

Základní údaje

Benzínová sekačka MTD Smart 46 SPBS je vhodná pro spíše střední rozlohu travnatých ploch (okolo 700 metrů čtverečních), což naznačuje jak 46cm šířka záběru, tak menší 60l objem sběrného koše a slabší výkon motoru okolo 2 kW. Pohonná jednotka se startuje ručně zatažením za lano, má objem 125 kubických centimetrů a 2 900 otáček za minutu. Objem palivové nádrže je slušný, pojme jeden litr benzínu, a nehrozí tak časté přerušování práce na doplnění. Samozřejmostí u benzínových rotačních sekaček je vlastní pohon, který zde dosahuje rychlosti 3,6 km/h.

I když je konstrukce podvozku ocelová, stejně jako u drtivé většiny modelů v této kategorii, váha není zásadně vysoká. Sekačka váží 32 kilogramů. Co se týče parametrů sekání, nabízí tento produkt opravdu velké rozpětí nastavitelné výšky sečení od 28 do 92 milimetrů. Výšku si můžete navolit na šesti různých stupních, avšak chybí pohodlné centrální nastavení. Výšku musíte navolit samostatně na jednotlivých nápravách zvlášť.

Parametr Tento produkt
Výrobce MTD
Typ sekačky Rotační
Šířka záběru sečení (cm) 46
Nastavení výšky sečení Ano (samostatně)
Rozsah výšky sečení (mm) 28-92
Počet výškových poloh sečení 6
Určení pro sečnou plochu (m2) 700
Pojezd Ano
Maximální rychlost pojezdu (km/h) 3,6
Výkon motoru 2,72 HP/2 kW
Otáčky motoru (ot./min) 2900
Objem motoru (ccm) 125
Objem nádrže (l) 1
Průměr kol přední/zadní (mm) 180/200
Napětí (V) Neuvedeno
Startování Ruční
Objem sběrného koše (l) 60
Hmotnost (kg) 32
Hlučnost (dB) Neuvedeno
Materiál šasi Ocel

Funkce

Ve vybavenosti funkcemi si tento model vede dobře. Má boční i zadní výhoz a disponuje i žádanou funkcí mulčování, díky které přímo při sekání můžete trávník hnojit nejemno nasekanými stébly. Zbytky trávy dodávají posekanému porostu potřebné živiny. Rukojeť sekačky je sice ergonomicky přizpůsobená pro pohodlné držení, ale chybí ji měkčená povrchová úprava. Může se tedy stát, že vás při delší práci na zahradě začnou bolet dlaně. Nemyslíme však, že jde o zásadní problém. Všechny důležité ovládací prvky jsou na dosah od madla.

Parametr Tento produkt
Mulčování Ano
Boční výhoz Ano
Zadní výhoz Ano
Měkčená ergonomická rukojeť Ne
Ovládání u rukojeti Ano

Naše hodnocení a závěr

Rotační benzínová sekačka MTD Smart 46 SPBS je kvůli standardní šířce sečení, slabšímu 2kW motoru a poměrně malému objemu 60l sběrného koše určená pro střední travnaté plochy o výměře přibližně okolo 700 m2. Mezi výhody tohoto stroje patří například opravdu velké rozpětí nastavitelné výšky sečení, deklarované rozmezí začíná na 28 a končí na 92 milimetrech. Bohužel zde ale nenajdeme pohodlné centrální nastavení výšky, ta se musí navolit na každé nápravě zvlášť. Dobrá je taky celkem nízká hmotnost 32 kg, která pomůže při manipulaci, spolehnout se ale nemůžete například na měkčenou rukojeť pro příjemnější úchop.

Pokud hledáte rotační sekačku pro menší plochu a zároveň nelpíte na benzínovém pohonu, zkuste zabrousit do kategorie elektrických strojů. Dobrý výkon předvede například model VeGA GT 3805.

7 500 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze MTD Smart 46 SPBS

MTD Smart 46 SPBS

7 500 Kč Orientační cena