Recenze a porovnání sekačky MTD Smart 46 SPBS | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání MTD Smart 46 SPBS

74,1 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Velký rozsah sečení
  • Nižší váha

Zápory

  • Slabší motor
  • Bez měkčené rukojeti
  • Chybí centrální nastavení výšky
8 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Benzínová sekačka MTD Smart 46 SPBS je vhodná pro spíše střední rozlohu travnatých ploch (okolo 700 metrů čtverečních), což naznačuje jak 46cm šířka záběru, tak menší 60l objem sběrného koše a slabší výkon motoru okolo 2 kW. Pohonná jednotka se startuje ručně zatažením za lano, má objem 125 kubických centimetrů a 2 900 otáček za minutu. Objem palivové nádrže je slušný, pojme jeden litr benzínu, a nehrozí tak časté přerušování práce na doplnění. Samozřejmostí u benzínových rotačních sekaček je vlastní pohon, který zde dosahuje rychlosti 3,6 km/h.

I když je konstrukce podvozku ocelová, stejně jako u drtivé většiny modelů v této kategorii, váha není zásadně vysoká. Sekačka váží 32 kilogramů. Co se týče parametrů sekání, nabízí tento produkt opravdu velké rozpětí nastavitelné výšky sečení od 28 do 92 milimetrů. Výšku si můžete navolit na šesti různých stupních, avšak chybí pohodlné centrální nastavení. Výšku musíte navolit samostatně na jednotlivých nápravách zvlášť.

Parametr Tento produkt
Výrobce

MTD

Typ sekačky

Rotační

Šířka záběru sečení (cm)

46

Nastavení výšky sečení

Ano (samostatně)

Rozsah výšky sečení (mm)

28-92

Počet výškových poloh sečení

6

Určení pro sečnou plochu (m2)

700

Pojezd

Ano

Maximální rychlost pojezdu (km/h)

3,6

Výkon motoru

2,72 HP/2 kW

Otáčky motoru (ot./min)

2 900

Objem motoru (ccm)

125

Objem nádrže (l)

1

Průměr kol přední/zadní (mm)

180/200

Startování

Ruční

Objem sběrného koše (l)

60

Hmotnost (kg)

32

Materiál šasi

Ocel

Funkce

Ve vybavenosti funkcemi si tento model vede dobře. Má boční i zadní výhoz a disponuje i žádanou funkcí mulčování, díky které přímo při sekání můžete trávník hnojit nejemno nasekanými stébly. Zbytky trávy dodávají posekanému porostu potřebné živiny. Rukojeť sekačky je sice ergonomicky přizpůsobená pro pohodlné držení, ale chybí ji měkčená povrchová úprava. Může se tedy stát, že vás při delší práci na zahradě začnou bolet dlaně. Nemyslíme však, že jde o zásadní problém. Všechny důležité ovládací prvky jsou na dosah od madla.

Parametr Tento produkt
Mulčování

Ano

Boční výhoz

Ano

Měkčená ergonomická rukojeť

Ne

Ovládání u rukojeti

Ano

Naše hodnocení a závěr

Rotační benzínová sekačka MTD Smart 46 SPBS je kvůli standardní šířce sečení, slabšímu 2kW motoru a poměrně malému objemu 60l sběrného koše určená pro střední travnaté plochy o výměře přibližně okolo 700 m2. Mezi výhody tohoto stroje patří například opravdu velké rozpětí nastavitelné výšky sečení, deklarované rozmezí začíná na 28 a končí na 92 milimetrech. Bohužel zde ale nenajdeme pohodlné centrální nastavení výšky, ta se musí navolit na každé nápravě zvlášť. Dobrá je taky celkem nízká hmotnost 32 kg, která pomůže při manipulaci, spolehnout se ale nemůžete například na měkčenou rukojeť pro příjemnější úchop.

Pokud hledáte rotační sekačku pro menší plochu a zároveň nelpíte na benzínovém pohonu, zkuste zabrousit do kategorie elektrických strojů. Dobrý výkon předvede například model VeGA GT 3805.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: MTD Smart 46 SPBS | Hodnocení: 74,1 %
Jakub Gulec se věnuje v naší redakci zejména technicky zaměřeným tématům. V článku vám například vysvětlí, proč jsou vřetenové sekačky lepší pro kvalitu trávníku a jaké mají výhody sekačky rotační. Jeho recenze najdete také například u aku vrtaček či štípačů dřeva.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze MTD Smart 46 SPBS

MTD Smart 46 SPBS

8 000 Kč Orientační cena