Menu

Recenze a test Riwall PRO RPM 4635

66,6 % Celkové hodnocení
  • Objem sběrného koše
  • Šířka záběru žacích nožů
  • Nízký objem nádrže na palivo
6 000 Kč Orientační cena
  • 66,6 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Zahradní sekačka Riwall PRO RPM 4635 patří do kategorie levnějších sekaček, v našem srovnání je pak jednou z těch nejlevnějších, které jsme se v červnu 2017 rozhodli podrobit hodnocení. Stejně jako všechny sekačky v porovnání je i tato sekačka benzínová. Materiál pláště je z oceli, což je také typické pro většinu hodnocených modelů. Ocelové konstrukci odpovídá váha, která je však v tomto případě nad průměrem všech hodnocených strojů. Stroj těžký 34,5 kg nebude ideální na časté stěhování, to je potřeba předem vzít v úvahu. 

V úvahu je potřeba vzít také to, na jak velkou plochu sekačku chcete využít. Tato konkrétně zvládne dle výrobce až 800 m2, čemuž odpovídá zejména 46 cm velká šířka záběru. I objem koše je tomu v podstatě odpovídající, 60 l je pěkný průměr. S čím může být potíž je objem nádrže 1 l. Je podprůměrná hodnota mezi všemi hodnocenými sekačkami, proto je možné, že bude potřeba i během práce sekačce palivo dodat. 

Zmínit musíme také výkon, který je podprůměrný. Dosahuje 2,6 kW, to není sice pořád tak zlé, ale může se naskytnout problém s neschopností posekat vysokou trávu. Pozor také na rychlost pojezdu, ta činí 4,5 km/h, takto rychlé sekačky mohou horší pro starší osoby a pro osoby, které mají problém s chůzí. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Riwall

Typ pohonu

Benzínová

Materiál šasi

ocel

Výkon (kW)

2,6

Pro sečné plochy (v m^2)

800

Šířka záběru (mm)

460

Objem nádrže (l)

1

Objem koše (l)

60

Hmotnost (kg)

34,5

Rychlost pojezdu (km/h)

4,5

Vlastní pojezd

ANO

Hodnocení funkcí a vybavení

Ohledně funkcí sekačka Riwall zklamala u dvou parametrů, které sice nejsou standardem všech sekaček, rozhodně mohou být pro někoho ale důležité. Zaprvé se jedná o ovládací panel, který sekačka postrádá. S ním se lépe ovládají funkce sekačky, bez něj se musí vše nastavovat ručně. Zadruhé jde o boční výhoz, sekačce ale stále zůstává standardní zadní výhoz. Kromě toho sekačce nechybí nic, má měkčenou rukojeť pro příjemnější dlouhodobou práci, lze nastavit různou výšku sekání, dokonce nabízí možnost mulčování. Ta je založená na tom, že sekačka poseče trávu na jemno a tu pak rozhodí po zahradě. Tím docílíte přirozeného hnojení. 

Parametr Tento produkt
Ovládací panel na rukojeti

NE

Měkčená rukojeť

ANO

Mulčování

ANO

Zadní výhoz

ANO

Boční výhoz

NE

Nastavení výšky sekání

ANO

Elektronické zapalování

NE

Hodnocení dalších uživatelů

Sekačku Riwall mělo možnost vyzkoušet pár desítek dlouhodobých i krátkodobých uživatelů a jejich zkušenosti jsou takové, že sekačka je sice opravdu těžká, zvládne práci ale velmi dobře. Opakují se také zmínky o tom, že plastové části sekačky nepůsobí kvalitně, v několika případech se i rozlomily. Otázkou zůstává, zda je to chyba materiálu nebo nešikovné manipulace.

Naše hodnocení a závěr

Pokud hledáte průměrný stroj pro sekání zahrady, sekačku Riwall PRO RPM 4635 určitě doporučujeme. Možná si s ní neporadí starší lidé a lidé méně fyzicky zdatní, to především kvůli váze, to ale ani v případě, že ji nebudou nikam přenášet nebude problém. Sekačka má vlastní pojezd, tím se snižuje náročnost vynaložení práce při sekání. Oceňujeme šířku záběru a velký koš, objem nádrže by ale mohl být větší. Kromě toho sekačka ztratila bohužel body i v rámci funkcí, chybí jí boční výhoz a ovládací panel. Pokud byste chtěli sekačku, která alespoň ovládací panel má a je ve stejné cenové relaci, doporučujeme například Hecht 546 SXW 5in1.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Riwall PRO RPM 4635 | Hodnocení: 66,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Riwall PRO RPM 4635

Riwall PRO RPM 4635

6 000 Kč Orientační cena