Menu

Recenze a porovnání Stiga Combi 50 S AE 80V 5Ah

Doporučujeme Při nákupu v kategorii akumulátorových sekaček

Datum doporučení: Duben 2019

  • Slušná šířka záběru
  • Ocelová konstrukce šasi
  • Mulčování a vlastní pojezd
  • Vysoká cena
  • Vysoká hmotnost a hlučnost
19 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Sekačka Stiga Combi 50 S AE je poháněná akumulátorem s napětím 80 V. V kategorii bateriových rotačních sekaček má opravdu široký záběr sečení 48 centimetrů. Když k tomu připočítáme i velký sběrný koš s objemem 70 litrů, zjistíme, že stroj dokáže posekat zahradu nebo travnatou plochu o rozloze přibližně 500 metrů čtverečních. V tom sekačce pomáhá i vlastní pojezd s variabilním ovládáním rychlosti. Pozitivní je, že balení obsahuje baterii i nabíječku.

Rozsah ​výšky sečení je standardní od 25 do 65 milimetrů, nastavuje se centrálně a na výběr je z pěti výškových úrovní, což je poměrně běžná hodnota.

Uživatele potěší i kvalitní zpracování konstrukce těla sekačky, která je z oceli. To je mezi akumulátorovými modely spíš výjimka. Zapříčiňuje ale nadprůměrnou hmotnost 31 kilogramů. Sekačka je navíc také poměrně hlučná, intenzita zvuku přes 90 dB se vyrovná i zahradním pomocníkům vybaveným benzínovým motorem.

 

Parametr Tento produkt
Výrobce Stiga
Typ sekačky Rotační
Šířka záběru sečení (cm) 48
Nastavení výšky sečení Ano (centrálně)
Rozsah výšky sečení (mm) 25-65
Počet výškových poloh sečení 5
Určení pro sečnou plochu (m2) 500-550
Pojezd Ano
Maximální rychlost pojezdu (km/h) Variabilní
Výkon motoru Neuvedeno
Otáčky motoru (ot./min) Neuvedeno
Objem motoru (ccm) Neuvedeno
Objem nádrže (l) Neuvedeno
Průměr kol přední/zadní (mm) Neuvedeno
Napětí (V) 80V / 5Ah (Li-ion)
Startování Elektrické
Objem sběrného koše (l) 70
Hmotnost (kg) 31
Hlučnost (dB) 94
Materiál šasi Ocel

Funkce

Tato sekačka má opravdu slušné vybavení funkcemi. Z námi hodnocených zde najdete poměrně běžný boční i zadní výhoz, navíc ale dokáže stroj také mulčovat. To znamená, že jej můžete přepnout do módu, kdy najemno seká stébla trávy a vyhazuje je zpět na čerstvě posekaný trávník, čímž dochází ke hnojení. U takto pokročilého výrobku samozřejmě nechybí ani ovládací panel u rukojeti, která je navíc provedená v měkčeném a ergonomicky tvarovaném stylu.

Parametr Tento produkt
Mulčování Ano
Boční výhoz Ano
Zadní výhoz Ano
Měkčená ergonomická rukojeť Ano
Ovládání u rukojeti Ano

Naše hodnocení a závěr

V případě akumulátorové sekačky Stiga Combi 50 S AE 80V 5Ah se jedná o velmi kvalitní stroj za poměrně vysokou cenu. Při zakoupení ale dostanete přístroj s širokým 48cm záběrem, odolnou ocelovou konstrukcí, vlastním pojezdem, což nebývá standardem v této kategorii sekaček. Dokáže posekat bez problémů zahradu o výměře okolo 500 m2, k tomu mu dopomáhá i velký 70l sběrný koš. Nastavení výšky je centrální a můžete si zvolit na pěti stupních od 25 do 65 milimetrů. Nevýhodou je již zmiňovaná vysoká cena, a také vysoká váha související s ocelovým tělem modelu, který je navíc poměrně hlučný. Jde však o velmi vybavenou sekačku, která zvládne i mulčování.

Pokud chcete při nákupu sekačky hlavně ušetřit​ a zároveň vám nevadí tahat za sebou elektrický kabel, podívejte se do cenově příznivé kategorie elektricky poháněných sekaček. Dobrým poměrem ceny a výkonu se pyšní například sekačka Gardena PowerMax 1200/32.

19 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: Stiga Combi 50 S AE 80V 5Ah

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Stiga Combi 50 S AE 80V 5Ah

Stiga Combi 50 S AE 80V 5Ah

19 000 Kč Orientační cena