Recenze a porovnání Stiga Combi 50 S AE 80V 5Ah

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Akumulátorové sekačky

Datum doporučení: Duben 2019

Klady:

Slušná šířka záběru

Ocelová konstrukce šasi

Mulčování a vlastní pojezd

Zápory:

Vysoká cena

Vysoká hmotnost a hlučnost

18 000 Kč
orientační cena

Základní údaje

Sekačka Stiga Combi 50 S AE je poháněná akumulátorem s napětím 80 V. V kategorii bateriových rotačních sekaček má opravdu široký záběr sečení 48 centimetrů. Když k tomu připočítáme i velký sběrný koš s objemem 70 litrů, zjistíme, že stroj dokáže posekat zahradu nebo travnatou plochu o rozloze přibližně 500 metrů čtverečních. V tom sekačce pomáhá i vlastní pojezd s variabilním ovládáním rychlosti. Pozitivní je, že balení obsahuje baterii i nabíječku.

Rozsah ​výšky sečení je standardní od 25 do 65 milimetrů, nastavuje se centrálně a na výběr je z pěti výškových úrovní, což je poměrně běžná hodnota.

Uživatele potěší i kvalitní zpracování konstrukce těla sekačky, která je z oceli. To je mezi akumulátorovými modely spíš výjimka. Zapříčiňuje ale nadprůměrnou hmotnost 31 kilogramů. Sekačka je navíc také poměrně hlučná, intenzita zvuku přes 90 dB se vyrovná i zahradním pomocníkům vybaveným benzínovým motorem.

Parametr Tento produkt
Výrobce Stiga
Typ sekačky  Rotační
Šířka záběru sečení (cm)  48
Nastavení výšky sečení  Ano (centrálně)
Rozsah výšky sečení (mm)  25-65
Počet poloh sečení  5
Určení pro sečnou plochu (m2)  500-550
Pojezd  Ano
Maximální rychlost pojezdu (km/h)  Variabilní
Otáčky motoru (ot./min)  Neuvedeno
Průměr kol přední/zadní (mm)  Neuvedeno
Napětí (V)  80V / 5Ah (Li-ion)
Startování  Elektrické
Objem sběrného koše (l)  70
Hmotnost (kg)  31
Hlučnost (dB)  94
Materiál šasi  Ocel

Funkce

Tato sekačka má opravdu slušné vybavení funkcemi. Z námi hodnocených zde najdete poměrně běžný boční i zadní výhoz, navíc ale dokáže stroj také mulčovat. To znamená, že jej můžete přepnout do módu, kdy najemno seká stébla trávy a vyhazuje je zpět na čerstvě posekaný trávník, čímž dochází ke hnojení. U takto pokročilého výrobku samozřejmě nechybí ani ovládací panel u rukojeti, která je navíc provedená v měkčeném a ergonomicky tvarovaném stylu.

Parametr Tento produkt
Mulčování  Ano
Boční výhoz  Ano
Zadní výhoz  Ano
Měkčená ergonomická rukojeť  Ano
Ovládání u rukojeti  Ano

Naše hodnocení a závěr

V případě akumulátorové sekačky Stiga Combi 50 S AE 80V 5Ah se jedná o velmi kvalitní stroj za poměrně vysokou cenu. Při zakoupení ale dostanete přístroj s širokým 48cm záběrem, odolnou ocelovou konstrukcí, vlastním pojezdem, což nebývá standardem v této kategorii sekaček. Dokáže posekat bez problémů zahradu o výměře okolo 500 m2, k tomu mu dopomáhá i velký 70l sběrný koš. Nastavení výšky je centrální a můžete si zvolit na pěti stupních od 25 do 65 milimetrů. Nevýhodou je již zmiňovaná vysoká cena, a také vysoká váha související s ocelovým tělem modelu, který je navíc poměrně hlučný. Jde však o velmi vybavenou sekačku, která zvládne i mulčování.

Pokud chcete při nákupu sekačky hlavně ušetřit​ a zároveň vám nevadí tahat za sebou elektrický kabel, podívejte se do cenově příznivé kategorie elektricky poháněných sekaček. Dobrým poměrem ceny a výkonu se pyšní například sekačka Gardena PowerMax 1200/32.

Další recenze

Kompletní porovnání