Menu

Recenze a srovnání Silvercrest SECM 12 C7 Silvercrest SECM 12 C7

Velmi dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Zmrzlinovače

Klady

  • Skvělá cena
  • Jednoduchá manipulace
  • Skladný
  • Velký objem

Zápory

  • Dostupný jen z Lidlu
  • Zmrzlina občas přimrzá
600 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Zmrzlinovač Silvercrest SECM 12 C7, který spadá pod privátní značku společnosti Lidl, je zařízení s dobrým poměrem ceny a výkonu. Jedná se o zmrzlinovač s chladicí nádobou, při jeho použití je tedy třeba brát v úvahu nutnost předchlazení nádoby v mrazáku před přípravou zmrzliny.

Silvercrest SECM 12 C7 se vyznačuje nadprůměrným objemem 1,65 litru a kompaktními rozměry, které nepřesahují 25 cm. Díky přijatelným rozměrům je snadno přenosný a skladovatelný. Snadno rozložitelné části lze jednoduše rozebrat a vyčistit, přičemž celý spotřebič je z hliníku a plastu.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

U uživatelů se tento výrobník zmrzliny těší dobrému ocenění. Hodí se totiž i do větší domácnosti o čtyřech a více osobách. Kromě toho je ceněn také pro své jednoduché ovládání. Někteří uživatelé ovšem uvádí, že měli při přípravě zmrzliny problémy s její strukturou.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Silvercrest SECM 12 C7 vyniká především kvalitou a velice přijatelnou cenou. Patří totiž mezi cenově nejdostupnější zmrzlinovače na trhu. U svých uživatelů se však těší oblíbenosti. Díky objemu 1,65 litru se řadí k modelům s kapacitou obvyklou pro zmrzlinovače s kompresorem. Přesto v porovnání s těmito výrazně těžšími a většími zařízeními vyniká svými rozměry nepřesahujícími 25 cm a hmotností 2,4 kg.

Na rozdíl od jiných zařízení tohoto typu je dostupný pouze přes obchodní síť Lidl, což může některé potenciální uživatele omezovat. Někteří recenzenti také uvedli, že jim zmrzlina několikrát při procesu přípravy přimrzala ke stěnám nádoby. Tento problém však může souviset s nesprávným postupem při přípravě, proto doporučujeme pečlivě se seznámit s manuálem zařízení.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte zmrzlinovač bez nutnosti skladování chladicí nádoby v mrazáku, můžete se podívat na alternativy, jimiž jsou zmrzlinovače s kompresorem. V našem srovnání si dobře vedou Tescoma GrandChef či Primo PR406IM. Ty mají zároveň hodinový chladicí režim po přípravě zmrzliny, aby se zmrzlina nerozpustila a obecně jsou mnohem efektivnější. Musíte ale počítat s jejich vyšší cenou, hmotností a rozměry.

Závěrečné shrnutí

Silvercrest SECM 12 C7 je výrobník zmrzliny s chladicí nádobou, který disponuje dobrou kvalitou a uživatelsky přijatelnou cenou. Zároveň má oproti zařízením stejného typu nadprůměrný objem 1,65 litru. S rozměry do 25 cm a hmotností 2,4 kg jej snadno přesunete i uskladníte.

Při výběru tohoto zmrzlinovače je důležité brát v potaz jeho dostupnost pouze z obchodu Lidl a to, že v procesu přípravy hraje hlavní roli chladicí nádoba. Na tu musíte mít vyhrazené místo v mrazáku, protože bez předchlazené nádoby zmrzlinu nepřipravíte. Pokud na ni místo nemáte, můžete zvážit alternativu ve formě zmrzlinovačů s kompresorem, jako jsou například Tescoma GrandChef a Primo PR406IM, které jsou ale zároveň finančně náročnější, těžší a větší.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Silvercrest

Typ

S chladicí nádobou

Materiál

Hliník, plast

Objem (l)

1,65

Hmotnost (kg)

2,4

Samochladicí

Ne

Výška (cm)

24,1

Šířka (cm)

20,3

Hloubka (cm)

23

Mytí v myčce

Pouze části uvedené v manuálu

Doba přípravy (min)

40

600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Silvercrest SECM 12 C7 | Hodnocení: Velmi dobré
Klára Jelínková
Redaktorka
Klára si v průběhu let některé zmrzlinovače vyzkoušela, stala se jejich fanouškem a díky pečlivé rešerši vám poradí s jejich výběrem a používáním. Provede vás aktuálními trendy ve světě zmrzlinovačů, vysvětlí rozdíly mezi zmrzlinovači s kompresorem a chladicí nádobou a proč je důležité dbát na správnou výšku samotné nádoby.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Silvercrest SECM 12 C7

Silvercrest SECM 12 C7

600 Kč Orientační cena