Menu

Recenze a porovnání Ars Una batoh Kimmy

Doporučujeme Při nákupu v kategorii batohů

Datum doporučení: Březen 2021

90,3 % Celkové hodnocení
  • Ergonomická záda
  • Pevné dno s nožičkami
  • Poměrně nízká hmotnost
  • Chybí hrudní i bederní popruhy
  • Nemá drobné vybavení
1 300 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Batoh Kimmy od značky Ars Una je pro svůj design spíše dívčím modelem. Překvapí svou nízkou hmotností, která je podle uživatelů asi o 50 g nižší, než udává výrobce. I 900 g je však velmi dobrá hodnota v době srovnání (březen 2021), díky které nebude dítě kromě učení nosit zbytečná kila na zádech. Tento batoh se hodí pro vyšší nebo již starší žáky, protože je zejména se svou výškou 44 cm poměrně vysoký. Ačkoli výrobce udává jeho určení pro děti na celém prvním stupni, především prvňáčkům nebo drobnějším dětem bychom doporučili zvolit menší model, nebo dokonce školní aktovku.

Batoh potěší základními prvky, které by kvalitnímu modelu neměly chybět. Záda batohu jsou ergonomicky tvarovaná, dno je pevné, a dokonce má i nožičky. Dítě se tedy nemusí bát položit batoh například i do louže či bláta, aby se neumazal. Z bezpečnostního hlediska model Kimmy také exceluje, disponuje totiž reflexními prvky jak na zadní straně, tak i na ramenních popruzích. Dítě by tedy s batohem na zádech mělo být dobře vidět i za tmy. Co zde však chybí, jsou bederní či hrudní popruhy, které by zlepšily fixaci batohu na zádech a postaraly se i o lepší rozložení hmotnosti.

Parametr Tento produkt
Výška (cm) 44
Šířka (cm) 32
Hloubka (cm) 21
Hmotnost (g) 900
Ergonomická záda Ano
Pevné dno Ano
Nožičky Ano
Reflexní prvky Ano
Nastavení popruhů seshora Ano
Nastavení popruhů zespodu Ano
Hrudní popruh Ne
Bederní popruh Ne
Vhodné pro dítě do třídy 1. - 5.

Uspořádání

Batoh Kimmy je vhodný spíše pro starší děti na prvním stupni také tím, že je rozdělen na tři kapsy, ačkoli zejména prvňáčci ocení spíše jednu komoru pro přehled. Tři komory už vyžadují určitou organizaci v uspořádání obsahu batohu. Prostor na pití je řešen pružnou kapsou s gumou, která by se měla postarat o to, aby lahev zůstala na místě. Batoh však postrádá drobné vybavení jako karabinu na klíče či vnitřní kapsu na drobnosti. Ty bude muset dítě uložit do třetí komory, jako kapsa na drobnosti je však příliš velká, proto sem například může přijít i svačina. Ještě lepší by byla přítomnost termokapsy, která by zajistila, že svačina vydrží déle čerstvá, nejedná se však o častý doplněk.

Parametr Tento produkt
Rozdělení Tři komory
Termokapsa Ne
Síťka na láhev s pitím Pružná kapsa
Karabina na klíče Ne

Závěr

Batoh Kimmy je vhodný pro školačky na prvním stupni, ačkoli pro drobnější dítě se příliš nehodí, má lehce nadprůměrné rozměry. Je rozdělen na tři kapsy, tudíž jej nedoporučujeme ani prvňáčkům. Nechybí mu však ergonomicky tvarovaná záda, pevné dno s nožičkami či reflexní prvky zepředu i zezadu. Jeho hmotnost dosahuje lehce pod 900 g a polohu batohu je možné upravit nastavením ramenních popruhů shora i zdola.

Za nedostatky batohu považujeme absenci drobného vybavení, jako je například karabina na klíče. Pokud tento šikovný doplněk požadujete, mohl by se vám líbit například model Topgal COCO s hrudním popruhem.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá, Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Ars Una batoh Kimmy | Hodnocení: 90,3 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Ars Una batoh Kimmy

Ars Una batoh Kimmy

1 300 Kč Orientační cena