Recenze školního batohu Ars Una | Arecenze
Menu

Recenze a test Ars Una

v kategorii Školní batohy

Klady a zápory

  • Nízká hmotnost
  • Kvalitní zpracování
  • Absence reflexních prvků na popruzích
1 300 Kč Orientační cena

Další barevná provedení

Základní charakteristika

Batohy maďarského výrobce Ars Una se kvalitou často vyrovnají i populárním značkám, jako je Hama nebo Herlitz, dokonce se prý batohy těchto značek vyrábějí ve stejné továrně. S tímto baťůžkem může dítě bez problémů absolvovat celý první stupeň. Má totiž zpevněná ergonomická záda s příjemným prodyšným polstrováním a nastavitelné popruhy. Ty se dají regulovat v horní i spodní části, a tak se snadno přizpůsobí růstu vašeho dítěte.

Kromě zad má batoh Ars Una zpevněné také dno, které najdeme spíše u aktovek. To zvýší stabilitu tašky a díky nožkám ji také ochrání před špínou a vlhkostí. Batohy s pevným dnem se dají postavit na zem jako aktovky a hledání v nich je pro dítě pohodlnější. Díky voděodolnému materiálu batoh odolá také běžnému dešti, pro větší průtrže mračen už by mohlo být vhodné přikoupit pláštěnku.

Batoh potěší nízkou hmotností, váží jen 900 g a vaše dítě tak nebude nosit žádnou zbytečnou váhu navíc. Na výšku měří 44 cm, na šířku 32 cm a hloubka je 21 cm. Pro bezpečnost dítěte je batoh opatřený také reflexními pásky, ty jsou našité na čele a bocích tašky. Bohužel chybí na popruzích tašky, kde by optimálně měly také být.

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

44

Šířka (cm)

32

Hloubka (cm)

21

Hmotnost (g)

900

Ergonomická záda

Ano

Pevné dno

Ano

Nožičky

Ano

Reflexní prvky

Ano

Nastavení popruhů seshora

Ano

Nastavení popruhů zespodu

Ano

Hrudní popruh

Ne

Bederní popruh

Ne

Vhodné pro dítě do třídy

1. - 5.

Uspořádání

Batoh Ars Una je rozdělený do tří hlavních komor na zip. Zadní je nejužší a bude ideální na ukládání učebnic nebo složek se sešity. Střední komora je o něco objemnější, a do přední potom můžete uložit třeba penál nebo box na svačinu. Po stranách tašky jsou pružné látkové kapsy ideální k uložení láhve na pití, střihově odpovídají klasickým bočním síťkám. Drobným plusem by byla termokapsa na svačinu, tu ovšem tento batoh bohužel nemá.

Parametr Tento produkt
Rozdělení

Tři komory

Termokapsa

Ne

Síťka na láhev s pitím

Pružná kapsa

Vnitřní kapsička na drobnosti

Ne

Karabina na klíče

Ne

Závěr

Batoh značky Ars Una potěší zejména kvalitním zpracováním, které se vyrovná i podstatně dražším značkám. Taška je lehká, voděodolná, má zpevněná záda i dno a potěší krásným designem, který se hodí i pro starší děti. Všechny tyto faktory tašce přislibují dlouhou životnost, prakticky bez problémů by dítěti mohla vystačit na celý první stupeň. Jistým nedostatkem je absence reflexních pásků na popruzích tašky, výhodou by byla také termokapsa, kterou u tohoto batohu nenajdete. Batoh můžeme doporučit všem, kteří hledají vysokou kvalitu za dobrou cenu a potěší je nadčasový design, který se může líbit i starším dětem.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Ars Una
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína přebrala stránku školních batohů po původní autorce již před více než rokem. Nastudovala si všechny potřebné parametry z odborných zdrojů, aby vám dokázala poradit, jak školní tašku pro dítě správně vybrat. Zná rozdíly mezi batohem a aktovkou a dokáže určit, proč se mladšímu školákovi hodí spíše aktovka a staršímu naopak batoh. Školním aktovkám založila samostatnou stránku, autorsky dále stojí za některými tématy sportovního náčiní nebo za online jazykovými kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Ars Una

Ars Una

1 300 Kč Orientační cena