Menu

Recenze a porovnání Cool Victory

Již se neprodává Při nákupu v kategorii aktovek

  • Nízká hmotnost
  • Ergonomicky tvarovaná záda
  • Pevné dno
  • Nemá hrudní ani bederní popruh
1 300 Kč Orientační cena
Další barevná provedení

Základní charakteristika

Aktovka značky Cool Victory bude díky velmi nízké hmotnosti vhodná i pro drobné prvňáčky, váží totiž pouhých 950 g. Menším dětem bude vyhovovat také díky rozměrům, na výšku měří 36 cm, na šířku 32 cm a její hloubka je 20 cm. Aktovka má vyztužená ergonomicky tvarovaná záda, která by měla napomáhat správnému vývoji páteře dítěte a pohodlnému nošení. Polstrování zad ale není tak sofistikované, jako u některých jiných značek, a taška proto může být o trochu méně komfortní. Je ovšem z prodyšného materiálu, a tak by se nemělo dítě při nošení příliš potit.

Polstrované jsou také popruhy aktovky, které jsou zároveň i nastavitelné. Povolit je ovšem můžete jen ze spodu, u některých jiných značek je možnost nastavení popruhů i ve vrchní části, což zaručuje dokonalé přizpůsobení potřebám dítěte. Součástí tašky není hrudní ani bederní popruh, pokud máte neposedné dítě, možná více oceníte model, který má alespoň jeden z těchto popruhů. Stejně jako záda a tělo tašky, i její dno je vyztužené a je také opatřené čtyřmi robustními nožkami, které zabrání ušpinění tašky a zvyšují její stabilitu. Pro vaše dítě tak nebude žádný problém tašku postavit na zem a pohodlně v ní najít vše, co potřebuje.

Pro snadné otevírání a zavírání je aktovka opatřená klasickou tvrdou klopnou s jednou přezkou, se kterou si snadno poradí i prvňáček. Nesmíme opomenout ani reflexní prvky, nejvýraznější najdeme na přezce tašky a popruzích. Pokud ale vaše dítě často chodí v místech s automobilovým provozem, neuškodí zvážit aktovku s ještě větším zastoupením reflexních prvků.

Parametr Tento produkt
Ergonomická záda Ano
Pevné dno Ano
Nožičky Ano
Reflexní prvky Ano
Nastavení popruhů seshora Ne
Nastavení popruhů zespodu Ano
Hrudní popruh Ne
Bederní popruh Ne
Vhodné pro dítě do třídy 1. - 2.
Výška (cm) 36
Šířka (cm) 32
Hloubka (cm) 20
Hmotnost (g) 950

Uspořádání

Tašku Cool Victory můžeme označit za klasickou jednokomorovku, není teda rozdělená na několik separovaných částí, jako třeba batoh. Toto řešení bývá pro prvňáčky nejvhodnější, protože po otevření tašky hned vidí všechny věci uvnitř a nemusí se postupně prodírat jednou kapsou po druhé, což pro ně může být zbytečně matoucí. Pro lepší uspořádání jsou ale uvnitř také dvě látkové přepážky, dítě tedy nebude mít všechny pomůcky na jedné hromádce. Objem 14 l bude pro prvňáčka dostatečný, s většími nároky na množství pomůcek ve vyšších ročnících už by ale nemusel stačit.

Z vnější strany aktovky potom najdete přední termokapsu pro uložení svačiny a dvě boční kapsy na zip. Do těchto kapes je možné případně dát i láhev na pití, ale vzhledem k jejich sešikmenému tvaru se do nich vlezou pouze některé lahve. Lepším řešením by byla síťka na láhev, kterou najdete u některých jiných aktovek, ovšem i boční kapsy jsou samozřejmě použitelné.

Parametr Tento produkt
Rozdělení Jedna komora
Termokapsa Ano
Síťka na láhev s pitím Kapsa na zip
Vnitřní kapsička na drobnosti Ne
Karabina na klíče Ne

Závěr

Školní aktovka Cool Victory bude skvělým řešením zejména pro menší děti, které jistě ocení nízkou hmotnost a menší rozměry tašky. Jednokomorové řešení je pro prvňáčky ideální, drobným nedostatkem je chybějící síťka na láhev s pitím, místo které má taška látkové kapsy na zip. Celé tělo aktovky je vyztužené, včetně ergonomicky tvarovaných zad a pevného dna s nožičkami. Taška je proto stabilní a odolá i namočení či zašpinění. Součástí jsou také polstrované popruhy, nenajdete u ní ale hrudní ani bederní popruh, které jsou užitečné hlavně pro děti, které jsou často v pohybu. Nechybí jí ani reflexní prvky, kterých by ovšem mohlo být i více. Celkově vzato jde o příjemné řešení za výhodnou cenu. Samozřejmě jsou i místa, ve kterých jsou některé konkurenční modely lepší, vzhledem k ceně je ale výkon tohoto produktu vynikající.

1 300 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Cool Victory

Cool Victory

1 300 Kč Orientační cena