Recenze nejlepších šlehačů mléka | Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze nejlepších šlehačů mléka z testu 2023

Aktualizováno:
Červen 2023

Nedovedete si představit den bez chutné kávy s mlékem? V případě že nevlastníte automatický kávovar se šlehací tryskou, může být příprava jemné pěny poněkud problematická. Právě pro takové případy se však prodávají i samostatné šlehače mléka, jež se o dokonalý krém postarají.

Vzhledem k tomu, že žijeme ve 21. století, můžeme obvykle volit ze dvou základních druhů pomocníků – manuálních a automatických. Hlavním rozdílem mezi nimi je úsilí, jež musíte při práci vynaložit.

Chcete si šlehač mléka koupit, ale nevíte, podle čeho se při výběru řídit? Odpověď by vám měl dát tento článek, v němž jsme se rozhodli shrnout nejdůležitější aspekty, které mohou ovlivnit vaši volbu a následně i spokojenost.


Nejlepší šlehače mléka dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Vzhled Název Hodnocení Orientační cena Aktuální cena
1.
Recenze Silvercrest SMAS 500 C3
Silvercrest SMAS 500 C3 93 %
Počet recenzí: 39
600 Kč Zobrazit nabídky
2.
Recenze Silvercrest SMA 500 E1
Silvercrest SMA 500 E1 91 %
Počet recenzí: 179
800 Kč Zobrazit nabídky
3.
Recenze Sencor SMF 1010BK
Sencor SMF 1010BK 94 %
Počet recenzí: 11
430 Kč Zobrazit nabídky
4.
Recenze Rohnson R-500
Rohnson R-500 90 %
Počet recenzí: 78
400 Kč Zobrazit nabídky
5.
Recenze Lauben Milk Frother 550BC
Lauben Milk Frother 550BC 93 %
Počet recenzí: 77
2 200 Kč Zobrazit nabídky
6.
Recenze Tescoma šlehač na mléčnou pěnu President
Tescoma šlehač na mléčnou pěnu President 85 %
Počet recenzí: 31
400 Kč Zobrazit nabídky
7.
Recenze Philco PHMF 1050
Philco PHMF 1050 89 %
Počet recenzí: 31
900 Kč Zobrazit nabídky
8.
Recenze Rohnson R-447
Rohnson R-447 85 %
Počet recenzí: 9
900 Kč Zobrazit nabídky
9.
Recenze Severin SM 3590
Severin SM 3590 100 %
Počet recenzí: 6
600 Kč Zobrazit nabídky
10.
Recenze Clatronic MS 3089
Clatronic MS 3089 75 %
Počet recenzí: 33
270 Kč Zobrazit nabídky

Zobrazit další produkty


Jak vybrat šlehač mléka

V prvé řadě zvážíme, jaký typ pohonu vlastně vybrat. V případě elektrických přístrojů se rozhodně vyplatí brát v potaz i způsob použitého napájení. V neposlední řadě se zmíníme o příkonu, potřebném k tomu, aby bylo šlehání dostatečně efektivní.

Při nákupu rozhodně zohledněte i objem nádoby, jež by měl odpovídat počtu osob v domácnosti. Neméně důležitý je i použitý materiál a jeho odolnost. Pro vlastní pohodlí potom doporučujeme i volbu takového provedení, jež se snadno udržuje, případně jej lze čistit v myčce.

Poslední podkapitola je věnována cenovému rozmezí jednotlivých zařízení. Společně s vymezením základních cenových kategorií naleznete i zevrubný popis toho, co můžete za své peníze očekávat.

Druh pohonu

V současné době se můžete setkat se třemi základními typy pěničů mléka. Méně nákladné jsou ruční mechanické či elektrické přístroje. V obou případech musíte vyžít vlastních rukou.

Vrchol produkce představují automatická zařízení, která se o všechno postarají sama. Na vás je pouze stisknutí tlačítka.

Ruční mechanické pěniče

Nejlevnější kategorií jsou ruční mechanické přístroje. Ty vůbec nevyužívají služeb elektrické energie, takže se o všechno musíte postarat silou svých svalů. Funguje na principu nádoby s klikou, jejímž otáčením napěňujete mléko. Zapomenout samozřejmě musíte na jakýkoliv ohřev mléka a ani samotné napěňování nebude ideální.

Ruční elektrické pěniče

Střední cesta, kterou je sice nutné stále ovládat manuálně, vyvinout ovšem musíte jen minimální úsilí. V zásadě se jedná o ruční mixér s metličkou, který postačuje ponořit do mléka. Velkou výhodou je nízké hmotnost, takže se jedná o ideální volbu na cesty. Kvalita pěny ovšem ani v tomto případě není nejlepší.

Automatické pěniče

Nejvyšší třídou jsou plně automatické napěňovače. Ty bývají využívány i v kavárnách a nabízejí nejlepší výsledek za nejvyšší cenu. Obsluha je velice jednoduchá, jelikož stačí pouze nalít mléko do připravené nádoby a stisknout tlačítko. Stroj se o všechno postará sám.

Napájení

V případě automatických a elektrických ručních zařízení se můžete setkat se dvěma základními způsoby zapojení:

  • Klasické do zásuvky
  • Baterie s dobíjecím akumulátorem

Výsledek bude vždy stejný. Volte tedy spíše s ohledem na to, kde plánujete výrobek používat. Jestliže jej chcete jako doplněk do kuchyně, plně vám dostačuje klasický se zástrčkou. Pokud však často cestujete a nechcete se spoléhat na to, že zásuvky budou vždy po ruce, určitě baterie oceníte. Stejně tak v případě zahradních party, kdy se vám rozhodně nebude chtít neustále chodit do kuchyně.

Výkon

Výkon udává, jak rychle elektrické zařízení zvládne mléko našlehat. V případě pěničů mléka bývá obyčejně takřka shodný s příkonem, jež zase určuje, kolik peněz za elektřinu zaplatíte. Průměrně se tento parametr pohybuje okolo hodnoty 500 W, což plně dostačuje k rychlému a kvalitnímu provozu.

Pozor ovšem na velmi levné modely s nízkým výkonem. Rozhodně se od nich nedočkáte kvalitní pěny, případně mohou naprosto selhat při použití mléka plnotučného.

Objem nádoby

Ještě předtím, než se vydáte do obchodu, spočítejte počet osob v domácnosti a případné návštěvy. Tento údaj je totiž klíčový pro výběr správného objemu nádoby. Rozhodně by měl plně odpovídat množství šlehaného mléka. V současné době výrobci nabízejí produkty s objemem od 0,2 do 1 litru.

Ačkoliv se na první pohled zdá, že čím větší objem je, tím lépe, nemusí to být úplně pravda. Objemnější stroje totiž ke svému chodu vyžadují větší množství energie, kterou samozřejmě musíte zaplatit. Pokud tedy víte, že jen výjimečně budete napěňovat více než 0,5 l mléka, proč pořizovat přístroj s litrovou nádobou?

Materiál a údržba

Ačkoliv se může mnohým druh použitého materiálu zdát jako nepodstatný detail, opak je pravdou. Jeho kvalita totiž podstatnou měrou ovlivňuje jednak výdrž přístroje, jednak obtížnost údržby.

V současné době se obvykle využívá služeb plastu nebo oceli. Plast bývá ceněn pro svou nízkou hmotnost a stálost barev a tvaru. Častým používáním se ovšem opotřebovává a časem dochází k jeho deformaci. Proto je vhodnější využít ocelových nádob, jež jsou sice dražší, ale mnohem odolnější.

V případě že nedáte dopustit na mytí nádobí v myčce, při výběru to zohledněte. Některé modely je možné rozebrat a klíčové součástky do myčky uložit. Jestliže je ovšem váš šlehač nerozebíratelný, rozhodně jej musíte omývat standardně pod proudem vody.

Dodatečné funkce a příslušenství

S rostoucí cenou se zpravidla rozšiřuje i výbava jednotlivých zařízení. Základem by měl být ohřev mléka, který zásadně usnadní přípravu kávy. K dispozici navíc bývá celá řada dalších funkcí:

  • Termostat – pro zajištění stálé teploty
  • Vnitřní vyznačení maximální hladiny mléka – přehlednější nalévání mléka
  • Průhledné víčko – snadná kontrola nádoby
  • Protiskluzová úprava rukojeti a dna – snížení rizika upuštění přístroje
  • LED displej – pro volbu programu šlehaní o dražších výrobků

Součástí balení obvykle bývá i škrabka na pěnu, případně několik druhů míchacích nástavců. Ještě před nákupem si rozhodně obsah krabice pečlivě zkontrolujte, někdy se totiž za lákavou cenou skrývá nutnost vše ostatní dokoupit za mnohem vyšší peníze.

Cena

Pořízení šlehače sice nepatří mezi nejnákladnější záležitosti, i tak se vyplatí při nákupu dobře přemýšlet. Čím více práce za vás odvede stroj, tím více samozřejmě za jeho pořízení zaplatíte. V případě nejvyšších cenovek už ovšem pár stovek nehraje roli, protože základní parametry bývají velmi podobné. Rozhodně doporučujeme nákup modelů ověřených značek, jež nabízejí mnohem delší životnost než produkty zcela neznámých výrobců.

Cena do 300 Kč

Za cenovku pod 300 korun pořídíte ruční mechanické pěniče a ty nejlevnější elektrické mixéry. Počítejte ovšem s tím, že elektrické přístroje nebudou šlehat zrovna ideálně, rozloučit se musíte i s ohřevem. Vždy se zaměřte na příkon tak, abyste nebyli zklamáni, pokud si zařízení neporadí s plnotučným mlékem.

Cena od 300 Kč do 1 500 Kč

Do této kategorie spadají výkonnější ruční elektrické šlehače a levnější automatické napěňovače. Standardně nabízejí nádobu do 0,5 litru a odpovídající příkon. Tělo bývá plastové a někdy se můžete potýkat s poněkud obtížnějším čištěním. Svou práci si ovšem i tak odvedou na jedničku.

Cena nad 1 500 Kč

Ty nejdražší automatické stroje se prodávají za cenovku přesahující 1 500 Kč. Vybírat můžete z široké škály objemů nádob a celý pěnič bývá proveden z nerezové oceli. Samozřejmostí bývá přítomnost různých funkcí, včetně možnosti zvolit si množství a způsob šlehaní podle potřeby prostřednictvím LED displeje. Třešničkou na dortu je široká škála příslušenství v balení.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.4 z 21 hlasů