Menu

Recenze a srovnání ARLO Baby

Doporučujeme Při nákupu v kategorii smart chůviček

Datum doporučení: Srpen 2018

93,6 % Celkové hodnocení
  • Senzor kvality ovzduší
  • Noční lampička měnící barvy
  • Bateriový provoz
  • Nelze přehrávat vlastní hudbu
6 200 Kč Orientační cena

Základní parametry

Chytrá dětská chůvička je video chůvička, kterou lze napájet jak přímo ze sítě, tak pomocí integrované baterie. To vám umožňuje použití přístroje i mimo dosah elektrické zásuvky, například na zahradě či v jiné místnosti. Podmínkou však je, že bude chůvička stále v dosahu Wi-Fi. Samozřejmostí je noční vidění, které umožňuje sledovat záběry i ve tmě, a to až na na vzdálenost 4,5 metrů. Nemusíte tedy v pokoji rozsvěcet a budit tak spící dítě.

Tato chůvička je vybavena všemi dostupnými senzory. Sleduje a zaznamenává teplotu a vlhkost vzduchu, ale také jeho kvalitu. Všechny hodnoty jsou zobrazeny v aplikaci. Můžete si tedy být jisti, že vaše ratolest je v dobrých podmínkách. Pokud se některá z hodnot změní, aplikace vás na to upozorní. Stejně tak budete vědět o zaznamenaném pohybu či zvuku. Citlivost na hluk či pohyb lze nastavit také v aplikaci. Utišit děťátko na dálku vám pomůže hned několik funkcí. Barevná noční lampička, jejíž barvu lze měnit. Chůvička umožňuje kromě přednastavených ukolébavek nahrát také vlastní hlas a pouštět ho děťátku. Není ale možné přehrávat vlastní hudbu. Další užitečnou funkcí je možnost obousměrné komunikace, která vám umožní mluvit na dítě skrz kameru. Tuto funkci jistě využijete také ke komunikaci například s druhým rodičem nebo další sledující osobou.

Parametr Tento produkt
Výrobce Arlo
Napájení dětské jednotky Síť a baterie
Noční vidění LED diody
Senzor teploty Ano
Senzor kvality ovzduší Ano
Senzor vlhkosti Ano
Upozornění na vysokou či nízkou teplotu Ano
Upozornění na zvuk či pohyb Ano
Obousměrná komunikace Ano
Ukolébavky Ano
Přehrávání vlastní hudby Ne
Noční lampička Ano

Hodnocení kamery

Rozlišení integrované kamery je 1080p Full HD, což je v době psaní recenze (srpen 2018) nejvyšší dostupné rozlišení. Obraz je díky tomu ostrý a kvalitní. Aplikace také umožňuje snímání obrazovky a nahrávání videí. Lze nastavit automatické nahrávání v případě, že se dítě hýbe. Videa se ukládají do cloudu, kde jsou k dispozici 7 dní. Můžete si je tak stáhnout či sdílet. Za poplatek lze tuto dobu uložení prodloužit. Ojedinělá funkce je nastavení zorného úhlu v rozpětí od 90° do 130°. Naklonění či otočené kamery lze provést manuálně. Digitální zoom vám umožní přiblížit obraz až osmkrát.

Parametr Tento produkt
Rozlišení kamery 1080p Full HD
Snímání obrazovky Ano
Nahrávání videa Ano
Pozorovací úhel 90 - 130 °
Nastavitelný úhel snímání Ano
Otočná kamera Ano
Zoom Ano

Kompatibilita a obecné informace

Aplikaci potřebnou pro sledování videa si můžete stáhnout do zařízení s různými operačními systémy. V případě iOS je nutná verze 9.0 či novější, u Androidu verze 4.1 a novější. Dále lze aplikaci stáhnout do zařízení s OS Fire. Existuje také možnost připojit se ke kameře prostřednictvím internetového prohlížeče. Ke sledování videa se může připojit neomezené množství osob. Můžete tak umožnit přístup například prarodičům, či přátelům, aby jim neunikl žádný pokrok vašeho děťátka. Do aplikace lze také připojit neomezený počet kamer, sledovat jich lze najednou ale pouze 5. Na první pohled tato chůvička zaujme svým designem. Díky připevňovacím ouškům a tlapičkám zapadne kamera do dětského pokoje a nebude nijak rušit. Zvířecí motivy jsou vyměnitelné. Zajíčka můžete vyměnit za pejska či kočičku.

Parametr Tento produkt
Kompatibilní verze Android 4.1 a novější
Kompatibilní verze iOS 9.0 a novější
Další kompatibilní systémy Fire
Možnost sledování videa pomocí internetového rozhraní Ano
Počet sledujících Neomezeno
Počet kamer Neomezeno
Velikost (v*š*h) (mm) 111*68*65
Hmotnost (g) 330

Závěr

Chytrá chůvička Arlo baby je vhodná zejména pro náročnější uživatele, kteří chtějí mít absolutní přehled o tom, co se poblíž jejich dítěte děje. Díky Full HD rozlišení bude obraz ostrý a kvalitní. Chůvička je vybavena jak základními funkcemi, jako je obousměrná komunikace či upozornění na pohyb, tak pokročilými. Příkladem je sledování kvality ovzduší či noční lampička měnící barvu. Výhodou je také možnost bateriového napájení, které umožní používat chůvičku i mimo dosah zásuvky. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena a chybějící možnost přehrávání vlastních hudebních souborů. Pokud jsou pro vás pokročilé funkce zbytečné a vystačíte si s levnějším základním modelem, doporučujeme Motorola MBP 67 HD Connect.

6 200 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: ARLO Baby | Hodnocení: 93,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ARLO Baby

ARLO Baby

6 200 Kč Orientační cena