Recenze a srovnání ARLO Baby

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii smart chůviček

Datum doporučení: Srpen 2018

Klady:

Senzor kvality ovzduší

Noční lampička měnící barvy

Bateriový provoz

Zápory:

Nelze přehrávat vlastní hudbu

5 900 Kč
orientační cena

Základní parametry 

Chytrá dětská chůvička je video chůvička, kterou lze napájet jak přímo ze sítě, tak pomocí integrované baterie. To vám umožňuje použití přístroje i mimo dosah elektrické zásuvky, například na zahradě či v jiné místnosti. Podmínkou však je, že bude chůvička stále v dosahu Wi-Fi. Samozřejmostí je noční vidění, které umožňuje sledovat záběry i ve tmě, a to až na na vzdálenost 4,5 metrů. Nemusíte tedy v pokoji rozsvěcet a budit tak spící dítě.

Tato chůvička je vybavena všemi dostupnými senzory. Sleduje a zaznamenává teplotu a vlhkost vzduchu, ale také jeho kvalitu. Všechny hodnoty jsou zobrazeny v aplikaci. Můžete si tedy být jisti, že vaše ratolest je v dobrých podmínkách. Pokud se některá z hodnot změní, aplikace vás na to upozorní. Stejně tak budete vědět o zaznamenaném pohybu či zvuku. Citlivost na hluk či pohyb lze nastavit také v aplikaci. Utišit děťátko na dálku vám pomůže hned několik funkcí. Barevná noční lampička, jejíž barvu lze měnit. Chůvička umožňuje kromě přednastavených ukolébavek nahrát také vlastní hlas a pouštět ho děťátku. Není ale možné přehrávat vlastní hudbu. Další užitečnou funkcí je možnost obousměrné komunikace, která vám umožní mluvit na dítě skrz kameru. Tuto funkci jistě využijete také ke komunikaci například s druhým rodičem nebo další sledující osobou. 

Parametr Tento produkt
Výrobce Arlo
Napájení dětské jednotky  síť a baterie
Noční vidění  LED diody
Senzor teploty  ano
Senzor kvality ovzduší  ano
Senzor vlhkosti  ano
Upozornění na vysokou či nízkou teplotu ano
Upozornění na zvuk či pohyb  ano
Obousměrná komunikace  ano
Ukolébavky  ano
Přehrávání vlastní hudby ne
Noční lampička  ano

Hodnocení kamery 

Rozlišení integrované kamery je 1080p Full HD, což je v době psaní recenze (srpen 2018) nejvyšší dostupné rozlišení. Obraz je díky tomu ostrý a kvalitní. Aplikace také umožňuje snímání obrazovky a nahrávání videí. Lze nastavit automatické nahrávání v případě, že se dítě hýbe. Videa se ukládají do cloudu, kde jsou k dispozici 7 dní. Můžete si je tak stáhnout či sdílet. Za poplatek lze tuto dobu uložení prodloužit. Ojedinělá funkce je nastavení zorného úhlu v rozpětí od 90° do 130°. Naklonění či otočené kamery lze provést manuálně. Digitální zoom vám umožní přiblížit obraz až osmkrát. 

Parametr Tento produkt
Rozlišení kamery  1080p Full HD
Snímání obrazovky  ano
Nahrávání videa  ano
Pozorovací úhel  90 - 130 °
Nastavitelný úhel snímání  ano
Otočná kamera  ano
Zoom  ano

Kompatibilita a obecné informace

Aplikaci potřebnou pro sledování videa si můžete stáhnout do zařízení s různými operačními systémy. V případě iOS je nutná verze 9.0 či novější, u Androidu verze 4.1 a novější. Dále lze aplikaci stáhnout do zařízení s OS Fire. Existuje také možnost připojit se ke kameře prostřednictvím internetového prohlížeče. Ke sledování videa se může připojit neomezené množství osob. Můžete tak umožnit přístup například prarodičům, či přátelům, aby jim neunikl žádný pokrok vašeho děťátka. Do aplikace lze také připojit neomezený počet kamer, sledovat jich lze najednou ale pouze 5. Na první pohled tato chůvička zaujme svým designem. Díky připevňovacím ouškům a tlapičkám zapadne kamera do dětského pokoje a nebude nijak rušit. Zvířecí motivy jsou vyměnitelné. Zajíčka můžete vyměnit za pejska či kočičku.

Parametr Tento produkt
Kompatibilní verze Android  Android 4.1 a novější
Kompatibilní verze iOS  iOS 9.0 a novější
Další kompatibilní systémy  Fire
Možnost sledování videa pomocí internetového rozhraní  ano
Počet sledujících  neomezeno
Počet kamer  neomezeno
Velikost (v*š*h) 111*68*65
Hmotnost (g) 330

Závěr

Chytrá chůvička Arlo baby je vhodná zejména pro náročnější uživatele, kteří chtějí mít absolutní přehled o tom, co se poblíž jejich dítěte děje. Díky Full HD rozlišení bude obraz ostrý a kvalitní. Chůvička je vybavena jak základními funkcemi, jako je obousměrná komunikace či upozornění na pohyb, tak pokročilými. Příkladem je sledování kvality ovzduší či noční lampička měnící barvu. Výhodou je také možnost bateriového napájení, které umožní používat chůvičku i mimo dosah zásuvky. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena a chybějící možnost přehrávání vlastních hudebních souborů. Pokud jsou pro vás pokročilé funkce zbytečné a vystačíte si s levnějším základním modelem, doporučujeme Motorola MBP 67 HD Connect.