Menu

Recenze a srovnání Motorola Focus 68HD

Klady

  • Možnost sledovat video v prohlížeči
  • Noční vidění
  • Senzor teploty

Zápory

  • Nemá noční světýlko
  • Napájení pouze ze sítě
  • Výrobce neudává rozměry
1 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Motorola Focus 68HD patří mezi chytré chůvičky nižší cenové relace. Jedná se tedy o základní model bez pokročilých funkcí. Napájení je možné pouze ze sítě, chůvičku lze proto používat pouze v dosahu elektrické zásuvky. Využívat můžete přístroj jak ve dne, tak i v noci, noční vidění zajišťuje infračervená dioda. Chůvička zaznamenává nejen zvuk a pohyb, ale také teplou. Na její změnu vás, stejně jako na pohyb či zvuk, upozorní aplikace. Senzory vlhkosti a kvality ovzduší chůvička nemá. Jedná se ale o velmi neobvyklé funkce, které najdete pouze u přístrojů vyšší cenové třídy.  Děťátko budete moci pomocí chůvičky nejen sledovat, ale také utišit. Pomocí aplikace lze pustit ukolébavky či pohádky, nebo na dítě skrz chůvičku mluvit. Stejně jako většině chytrých chůviček, i této chybí noční lampička. Ta je obvyklá u klasických chůviček, slouží jako noční světýlko pro miminko, ale využívají ji i rodiče při kontrolách po tmě.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Motorola

Napájení dětské jednotky

Síť

Noční vidění

Infračervené světlo

Senzor teploty

Ano

Senzor kvality ovzduší

Ne

Senzor vlhkosti

Ne

Upozornění na vysokou či nízkou teplotu

Ano

Upozornění na zvuk či pohyb

Ano

Obousměrná komunikace

Ano

Ukolébavky

Ano

Noční lampička

Ne

Hodnocení kamery

Kamera přenáší obraz v rozlišení 720p HD, což je poměrně běžná varianta. Umožňuje nahrávání a ukládání videa, stejně jako pořizování snímků. Kameru je možné ručně nastavovat a měnit tak úhel, pod kterým prostředí zabírá. Obraz si můžete přibližovat pomocí digitálnímu zoomu. Můžete mít tak detailní pohled na to, co se v postýlce vašeho dítěte právě odehrává.

Parametr Tento produkt
Rozlišení kamery

720p HD

Snímání obrazovky

Ano

Nahrávání videa

Ano

Otočná kamera

Ano-manuálně

Zoom

Ano

Kompatibilita a obecné informace

Sledovat záběry z chůvičky je možné buď prostřednictvím aplikace pro mobilní zařízení, nebo přes internetové rozhraní v prohlížeči. Aplikace je dostupná pro zařízení s iOS ve verzi 9.0 a novější, a také s Androidem 4.4 a novějším. Stačí se přihlásit uživatelským účtem a heslem. Takto může záběry sledovat neomezené množství uživatelů. Všichni se ale musí přihlásit ke stejnému účtu. Lze tak například sdílet cenné záběry s prarodiči či přáteli. K aplikaci lze připojit také vícero kamer. Toho lze využít při hlídání více dětí, nebo pokud chcete zabrat například větší část dětského pokojíčku. 

Parametr Tento produkt
Kompatibilní verze Android

4.4 a novější

Kompatibilní verze iOS

9.0 a novější

Možnost sledování videa pomocí internetového rozhraní

Ano

Počet sledujících

Neomezeno

Počet kamer

Neomezeno

Napětí

230 V

Závěr

Motorola Focus 68HD je základní chytrá chůvička, která uspokojí požadavky nenáročných zákazníků. Přenáší obraz v kvalitě HD 720p, který je možný přiblížit digitálním zoomem. Video lze také nahrát, případně pořídit snímek obrazovky. To vše pomocí aplikace pro Android nebo iOS, případně přes webové rozhraní. Aplikace vás upozorní při změně teploty, při pohybu a pokud zaznamená zvuk. Chůvičku lze díky infračervenému světlu používat i v noci. Děťátko lze také utěšit pomocí ukolébavek, nebo na něj skrz chůvičku mluvit.

Jestliže od chůvičky očekáváte pokročilejší funkce včetně hlídání kvality ovzduší, mohla by vás zaujmout chůvička iBaby Care M7.

1 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Motorola Focus 68HD
Kateřina se věnuje dětským chůvičkám a dalšímu dětskému zboží nejen z pohledu redaktora, ale také jako dvojnásobná máma. Dokáže díky reálným zkušenostem s produkty snadno odhalit nejdůležitějsí parametry a najít největší výhody, ale i zápory jednotlivých modelů. Chápe, jak je správná a důsledná péče o nejmenší děti pro rodiče důležitá a pečlivě srovnává ty nejlepší produkty, které rodičům každodenní starosti usnadní.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Motorola Focus 68HD

Motorola Focus 68HD

1 400 Kč Orientační cena