Recenze a srovnání Motorola FOCUS86T

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii smart chůviček

Datum doporučení: Listopad 2018

Klady:

Nahrávání videa na SD kartu

Zápory:

Nelze přehrávat vlastní hudbu

3 600 Kč
orientační cena

Základní parametry 

​Motorola FOCUS86T je chytrá video chůvička, díky které můžete mít svoje dítko pod dozorem odkudkoli. Je napájena síťovým kabelem, je ji tedy možné provozovat pouze v dosahu elektrické energie. Díky nočnímu vidění můžete svou ratolest pozorovat i ve tmě bez nutnosti rozsvěcet světlo a rušit tak bezstarostný spánek dítěte.

Chůvička je vybavena senzorem teploty, který informace přenáší do aplikace, kde můžete hodnoty průběžně sledovat. Pokud se teplota dostane mimo určenou hranici, dostanete upozornění právě prostřednictvím aplikace. Senzory vlhkosti a kvality ovzduší tato chůvička nemá. Kromě změny teploty vás aplikace upozorní na zaznamenaný pohyb či zvuk. Pokud se tedy vaše děťátko probudí, budete o tom ihned vědět. Citlivost těchto senzorů lze nastavit v aplikaci. Utišit děťátko na dálku vám umožní dvě funkce, a to obousměrná komunikace a přednastavené ukolébavky. Můžete si zvolit jednu z pěti přednastavených melodií a spustit je na dálku. Obousměrná komunikace se hodí také ke komunikaci se sledující osobou, například druhým rodičem. Možnost přehrávání vlastní hudby této chůvičce chybí, stejně tak noční lampička. 

Parametr Tento produkt
Výrobce Motorola
Napájení dětské jednotky  Síť
Noční vidění  Infračervené světlo
Senzor teploty  Ano
Senzor kvality ovzduší  Ne
Senzor vlhkosti  Ne
Upozornění na vysokou či nízkou teplotu Ano
Upozornění na zvuk či pohyb  Ano
Obousměrná komunikace  Ano
Ukolébavky  Ano
Přehrávání vlastní hudby Ne
Noční lampička  Ne

Hodnocení kamery 

Integrovaná kamera má rozlišení Full HD 1080p, což bylo v době psaní recenze (listopad 2018) to nejvyšší dostupné na trhu. Samozřejmostí je možnost snímání obrazovky a nahrávání videa. Výhodou je nahrávání videa na SD kartu (je součástí balení). Můžete si každý den stáhnout záznam a neztratit tak památku na zvláštní momenty vašeho děťátka. Úhel, pod kterým kamera prostor snímá, lze nastavit manuálně, stejně tak natočení kamery. Šestinásobný digitální zoom umožňuje přiblížení obrazu a sledování i těch nejmenších detailů. Kameru lze připevnit na stojan či přímo na zeď. 

Parametr Tento produkt
Rozlišení kamery  1080p Full HD
Snímání obrazovky  Ano
Nahrávání videa  Ano
Pozorovací úhel  80°
Nastavitelný úhel snímání  Ano
Otočná kamera  Ano
Zoom  Ano

Kompatibilita a obecné informace

Přenos z této chůvičky lze sledovat prostřednictvím aplikace Motorola Hubble na chytrém telefonu, tabletu či počítači. Uživatelé systému Android budou potřebovat verzi 4.2 a novější. Pro majitele Apple zařízení je potřeba minimálně verze iOS 7. Připojit se lze také prostřednictvím internetového rozhraní webového prohlížeče. Sledovat záběry z chůvičky může neomezený počet uživatelů. Můžete tak poskytnout přístup například prarodičům či přátelům, aby jim neunikl ani jeden krůček. Maximální počet kamer které lze připojit k jednomu účtu je 10. Můžete tedy sledovat například děti ve více místnostech nebo mít přehled o větším prostoru. Díky variabilnímu napětí 110 až 240 V je možné tuto chůvičku používat i v zahraničí. 

Zvláštností této chůvičky je Smart Tag – chytrý přívěsek, který dokáže sledovat pohyb a upozornit vás na něj prostřednictvím aplikace. Lze jej umístit na dveře či okna, předměty nebo jej mohou nosit lidé a mazlíčci u sebe. Dozvíte se například, že vaše dítě dorazilo ze školy domů, nebo že se otevřely dveře od dětského pokoje. 

Parametr Tento produkt
Kompatibilní verze Android  Android 4.2 a novější
Kompatibilní verze iOS  iOS 7.0 a novější
Možnost sledování videa pomocí internetového rozhraní  Ano
Počet sledujících  Neomezeno
Počet kamer  10
Napětí   110-240 V

Závěr

Chytrá chůvička Motorola FOCUS86T je vhodná pro všechny, kdo chtějí mít své dítě pod kontrolou odkudkoli. Výhodou je měření teploty, zaznamenávání videa na SD kartu, upozornění na pohyb či zvuk a přítomnost chytrého přívěsku. Díky tomu můžete mít přehled o pohybu osob či například otevírání dveří a oken. Nevýhodou jsou chybějící senzory vlhkosti a kvality vzduchu a nemožnost přehrávání vlastní hudby. Pokud na těchto funkcích trváte, doporučujeme iBaby Care M7. Musíte ale počítat s téměř dvojnásobnou investicí.

Další recenze

Kompletní porovnání