Recenze a porovnání Motorola FOCUS86T | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Motorola FOCUS86T

Klady a zápory

  • Nahrávání videa na SD kartu
  • Nelze přehrávat vlastní hudbu
3 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

​Motorola FOCUS86T je chytrá video chůvička, díky které můžete mít svoje dítko pod dozorem odkudkoli. Je napájena síťovým kabelem, je ji tedy možné provozovat pouze v dosahu elektrické energie. Díky nočnímu vidění můžete svou ratolest pozorovat i ve tmě bez nutnosti rozsvěcet světlo a rušit tak bezstarostný spánek dítěte.

Chůvička je vybavena senzorem teploty, který informace přenáší do aplikace, kde můžete hodnoty průběžně sledovat. Pokud se teplota dostane mimo určenou hranici, dostanete upozornění právě prostřednictvím aplikace. Senzory vlhkosti a kvality ovzduší tato chůvička nemá. Kromě změny teploty vás aplikace upozorní na zaznamenaný pohyb či zvuk. Pokud se tedy vaše děťátko probudí, budete o tom ihned vědět. Citlivost těchto senzorů lze nastavit v aplikaci. Utišit děťátko na dálku vám umožní dvě funkce, a to obousměrná komunikace a přednastavené ukolébavky. Můžete si zvolit jednu z pěti přednastavených melodií a spustit je na dálku. Obousměrná komunikace se hodí také ke komunikaci se sledující osobou, například druhým rodičem. Možnost přehrávání vlastní hudby této chůvičce chybí, stejně tak noční lampička.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Motorola

Napájení dětské jednotky

Síť

Noční vidění

Infračervené světlo

Senzor teploty

Ano

Senzor kvality ovzduší

Ne

Senzor vlhkosti

Ne

Upozornění na vysokou či nízkou teplotu

Ano

Upozornění na zvuk či pohyb

Ano

Obousměrná komunikace

Ano

Ukolébavky

Ano

Přehrávání vlastní hudby

Ne

Noční lampička

Ne

Hodnocení kamery

Integrovaná kamera má rozlišení Full HD 1080p, což bylo v době psaní recenze (listopad 2018) to nejvyšší dostupné na trhu. Samozřejmostí je možnost snímání obrazovky a nahrávání videa. Výhodou je nahrávání videa na SD kartu (je součástí balení). Můžete si každý den stáhnout záznam a neztratit tak památku na zvláštní momenty vašeho děťátka. Úhel, pod kterým kamera prostor snímá, lze nastavit manuálně, stejně tak natočení kamery. Šestinásobný digitální zoom umožňuje přiblížení obrazu a sledování i těch nejmenších detailů. Kameru lze připevnit na stojan či přímo na zeď.

Parametr Tento produkt
Rozlišení kamery

1080p Full HD

Snímání obrazovky

Ano

Nahrávání videa

Ano

Pozorovací úhel

80°

Nastavitelný úhel snímání

Ano

Otočná kamera

Ano

Zoom

Ano

Kompatibilita a obecné informace

Přenos z této chůvičky lze sledovat prostřednictvím aplikace Motorola Hubble na chytrém telefonu, tabletu či počítači. Uživatelé systému Android budou potřebovat verzi 4.2 a novější. Pro majitele Apple zařízení je potřeba minimálně verze iOS 7. Připojit se lze také prostřednictvím internetového rozhraní webového prohlížeče. Sledovat záběry z chůvičky může neomezený počet uživatelů. Můžete tak poskytnout přístup například prarodičům či přátelům, aby jim neunikl ani jeden krůček. Maximální počet kamer které lze připojit k jednomu účtu je 10. Můžete tedy sledovat například děti ve více místnostech nebo mít přehled o větším prostoru. Díky variabilnímu napětí 110 až 240 V je možné tuto chůvičku používat i v zahraničí.

Zvláštností této chůvičky je Smart Tag – chytrý přívěsek, který dokáže sledovat pohyb a upozornit vás na něj prostřednictvím aplikace. Lze jej umístit na dveře či okna, předměty nebo jej mohou nosit lidé a mazlíčci u sebe. Dozvíte se například, že vaše dítě dorazilo ze školy domů, nebo že se otevřely dveře od dětského pokoje.

Parametr Tento produkt
Kompatibilní verze Android

4.2 a novější

Kompatibilní verze iOS

7.0 a novější

Možnost sledování videa pomocí internetového rozhraní

Ano

Počet sledujících

Neomezeno

Počet kamer

10

Napětí

110-240 V

Závěr

Chytrá chůvička Motorola FOCUS86T je vhodná pro všechny, kdo chtějí mít své dítě pod kontrolou odkudkoli. Výhodou je měření teploty, zaznamenávání videa na SD kartu, upozornění na pohyb či zvuk a přítomnost chytrého přívěsku. Díky tomu můžete mít přehled o pohybu osob či například otevírání dveří a oken. Nevýhodou jsou chybějící senzory vlhkosti a kvality vzduchu a nemožnost přehrávání vlastní hudby. Pokud na těchto funkcích trváte, doporučujeme iBaby Care M7. Musíte ale počítat s téměř dvojnásobnou investicí.

3 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Motorola FOCUS86T
Kateřina se věnuje dětským chůvičkám a dalšímu dětskému zboží nejen z pohledu redaktora, ale také jako dvojnásobná máma. Dokáže díky reálným zkušenostem s produkty snadno odhalit nejdůležitějsí parametry a najít největší výhody, ale i zápory jednotlivých modelů. Chápe, jak je správná a důsledná péče o nejmenší děti pro rodiče důležitá a pečlivě srovnává ty nejlepší produkty, které rodičům každodenní starosti usnadní.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Motorola FOCUS86T

Motorola FOCUS86T

3 600 Kč Orientační cena