Recenze a srovnání Motorola MBP 67 HD Connect

Doporučujeme Při nákupu v kategorii smart chůviček

Datum doporučení: Srpen 2018

  • Nízká pořizovací cena
  • Chybí některé funkce
2 000 Kč Orientační cena

Základní parametry 

Chytrá chůvička Motorola MBP 67 HD Connect je napájena výhradně síťovým kabelem. To neumožňuje použití mimo dosah elektrické zásuvky, například na zahradě. Noční vidění umožňuje infračervená dioda. Díky ní uvidíte spící miminko i v noci, aniž byste museli rozsvěcet. Teplotu v místnosti hlídá a zaznamenává speciální čidlo. Máte tedy vždy přehled o aktuální teplotě v místě, kde spí vaše dítě. V případě, že teplota klesne pod 10 °C, nebo naopak překročí 33 °C, aplikace vás na to upozorní. Vlhkost ani kvalitu ovzduší tato chůvička nesleduje. Stejně tak vás upozorní na zaznamenaný pohyb či zvuk. K utišení děťátka můžete využít přednastavené ukolébavky, které lze zapnout na dálku. Přehrávání hudebních souborů z vlastní knihovny tato chůvička nepodporuje. Chybí ji také noční lampička. Pokud budete chtít na dítě mluvit, umožní vám to funkce obousměrné komunikace. Tu jistě využijete i při komunikaci s druhým rodičem. 

Parametr Tento produkt
Výrobce Motorola
Napájení dětské jednotky Síť
Noční vidění Infračervené světlo
Senzor teploty Ano
Senzor kvality ovzduší Ne
Senzor vlhkosti Ne
Upozornění na vysokou či nízkou teplotu Ano (<10 °C; >33 °C )
Upozornění na zvuk či pohyb Ano
Obousměrná komunikace Ano
Ukolébavky Ano
Přehrávání vlastní hudby Ne
Noční lampička Ne

Hodnocení kamery 

Kamera v dětské jednotce má rozlišení 720p HD. V době psaní recenze (srpen 2018) se jedná o standardní rozlišení, objevuje se však i 1080p Full HD, které má kvalitnější obraz. Aplikace umožňuje vytváření snímků a nahrávání videí, která se ukládají do paměti telefonu. Kameru lze manuálně naklonit a nastavit tak úhel, pod kterým snímá okolí. Digitální zoom umožňuje přiblížení záběru pro lepší zobrazení detailů. To využijete například když se chcete podívat, jestli má děťátko zavřené oči. 

Parametr Tento produkt
Rozlišení kamery 720p HD
Snímání obrazovky Ano
Nahrávání videa Ano
Nastavitelný úhel snímání Ano
Zoom Ano

Kompatibilita a obecné informace

Sledovat záběry z této chůvičky je možné prostřednictvím webového rozhraní v prohlížeči a aplikace pro chytrá zařízení. V případě zařízení s operačním systémem iOS je nutné, aby byl ve verzi 7.0 či novější. U zařízení s operačním systémem Android pak potřebujete verzi 4.2 a novější. Počet sledujících není nijak omezen. Záleží tedy jen na vás, kolika lidem umožníte sledovat vaše dítě. Jistě tuto možnost ocení prarodiče či jiní příbuzní, kteří tak nepřijdou o pokroky, které vaše ratolest dělá. Omezen není ani počet kamer, které lze připojit. Můžete si tedy dokoupit další kamery pro sledování větší oblasti, například celého dětského pokoje, několika postýlek a podobně. Díky duálnímu napětí je tato chůvička vhodná i na cesty. Fungovat bude v sítích s napětím 110 – 240 V. 

Parametr Tento produkt
Kompatibilní verze Android Android 4.2 a novější
Kompatibilní verze iOS iOS 7.0 a novější
Možnost sledování videa pomocí internetového rozhraní Ano
Počet sledujících Neomezeno
Počet kamer Neomezeno
Napětí 110-240 V

Závěr

Chůvička Motorola MBP 67 HD Connect je základní smart přístroj, který je vhodný pro nenáročné uživatele. Síťově napájená kamera s rozlišením 720p přenáší obraz, který se přenáší pomocí Wi-Fi. Je vybavena senzorem teploty a nočním viděním. Nevýhodou je absence noční lampičky či dalších senzorů, monitorujících podmínky v místnosti. Výhodou je naopak nízká pořizovací cena. Designově se jedná o klasický výrobek, který není nijak výrazný. Pokud byste vyžadovali pokročilejší funkce, vyšší rozlišení a nevadí vám investovat více peněz, doporučujeme iBaby Care M7.

2 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Motorola MBP 67 HD Connect

Motorola MBP 67 HD Connect

2 000 Kč Orientační cena