Recenze Sony SRS-XP500 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Sony SRS-XP500

Velmi dobré Celkové hodnocení

Dlouhá výdrž na baterii v kategorii Partyboxy

Klady

  • Bohatý zvuk
  • Vodorovný i svislý
  • Funkce rychlého nabíjení
  • Zajímavý čistý design

Zápory

  • Méně uživatelských recenzí
  • Chybí slot na SD kartu
  • Chybí některé parametry
7 000 Kč Orientační cena

Charakteristika

Partybox Sony SRS-XP500 zaujme svou špičkovou kvalitou zvuku a úctyhodnou výdrží v provozu na baterii. Společně s jeho zvýšenou odolností proti prachu a stříkající vodě je z něj ideální společník pro soukromé párty u přátel či kterékoliv venkovní akce, při kterých vás nepřekvapí ani lehký deštík.

Základní parametry

Partybox od Sony se může pochlubit svou multifunkčností. Byl totiž navržen tak, aby své využití našel ať už odpočíváte doma v obývacím pokoji, nebo pořádáte párty na zahradě. Kombinuje v sobě přední výškový reproduktor a basový reproduktor, což umožní produkci špičkového zvuku, rázných a hlubokých basů i čistých vokálů, a to i při opravdu hlasitém poslechu. Funkcí MEGA BASS navíc můžete dále basy zdůrazňovat a přizpůsobit si tak poslech svým preferencím. Kromě atraktivního čistého designu partybox nabídne i zvýšenou ochranu proti prachu a postříkání vodou IPX4, tudíž při venkovní akci zvládne i pár dešťových kapek.

Možnosti připojení

Party reproduktor od Sony nabízí možnosti drátového i bezdrátového připojení skrze USB nebo Bluetooth. Čím se však od leckteré konkurence vymyká je možnost ovládání prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu, pomocí které lze optimalizovat nastavení zvuku, ovládat hudbu, vybírat světelné vzory pro vizuální show. Navíc je skrze USB porty možné nabíjet další zařízení (telefon, tablet apod.) přímo z reproduktoru.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Přestože lze v době psaní této recenze (únor 2023) dohledat k partyboxu od Sony méně recenzí a hodnocení než k jeho konkurentům, nelze říci, že by s ním byli uživatelé nespokojeni. Naopak. Na portále heureka.cz sklízí krásný 85% průměr všech uživatelských hodnocení, kdy si uživatelé nejčastěji pochvalují extrémní výdrž baterie až 20 hodin a možnost opětovného rychlého dobití na dalších 80 minut provozu.

Pár negativních ohlasů se týká povětšinou toho, že je partybox poměrně těžký a velký, což ztěžuje transport. Na druhou stranu uživatelé potvrzují, že právě díky robustnosti dosahuje reproduktor skvělé kvality zvuku.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi největší přednosti partyboxu od Sony jednoznačně patří jeho dlouhá výdrž v provozu na baterii. Bez připojení k elektrické síti se při jeho používání obejdete až 20 hodin, takže vás reproduktor nezklame ani na akcích, které se protáhnou do rána. Výhodou je i rychlé nabíjení, kdy za 10 minut připojení k síti doplníte baterii na 80 minut provozu. Oproti konkurenci zaujme možností ovládání přes aplikaci, kde je možné nastavit nejen úroveň a kvalitu zvuku, ale i barvu a efekty osvětlení.

Nevýhodou může v tomto případě být absence slotu pro SD kartu, což zamezuje přehrávání hudby z paměťových karet. Chybějící slot už však u moderních partyboxů není nic výjimečného. Nejde zároveň o zrovna nejlehčí model, což může ztěžovat transport zejména drobným ženám.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li alternativu k Sony SRS-XP500, pak určitě doporučujeme zvážit partybox JBL PartyBox 310. Vyniká svou kvalitou zvuku, která je příznačná snad pro všechny výrobky JBL, a stejně tak se pyšní i mobilní aplikací k dálkovému ovládání. Nadto ovšem nabídne zabudovaný karaoke režim a možnost přidávání zvukových efektů do show, čímž můžete party ještě více rozproudit.

Závěrečné shrnutí

Sony SRS-XP500 je partyboxem, který ve své cenové kategorii vyniká úctyhodnou výdrží provozu na baterie. Nabídne až 20 hodin ozvučení bez připojení k elektrické síti, takže nezkazí ani párty, která se protáhne do rána. Současně ovšem potěší tím, že díky funkci rychlého nabíjení získáte už po 10 minutách připojení k nabíječce dostatek energie pro 80 minut poslechu. Kromě atraktivních vizuálních efektů pak nabídne také zvýšenou odolnost proti skříkající vodě pro ozvučení nejrůznějších venkovních akcí.

Parametr Tento produkt
Značka / výrobce

Sony

Bluetooth

Ano

USB

Ano

Slot na SD kartu

Ne

Připojení mikrofonu

Ano

Osvětlení či vizuální efekty

Ano

Odolnost

IPX4

Výdrž baterie (h)

20

Rozměry (v × š × h cm)

57,2 × 27,5 × 29,5

Hmotnost (kg)

11,2

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sony SRS-XP500 | Hodnocení: Velmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka již řadu zkušeností se srovnáváním produktů, které zúručuje také u tématu partyboxů. Při své práci využívá výsledky uživatelských i odborných recenzí, na základě kterých pro vás vybírá ty nejlepší produkty. Zohledňuje přitom potřeby různých cílových skupin, a tak dokáže nabídnout adekvátní řešení pro náročné i nenáročné uživatele, laiky i hudební nadšence.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sony SRS-XP500

Sony SRS-XP500

7 000 Kč Orientační cena