Recenze a test sporáku Gorenje K52CLI | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Gorenje K52CLI

9. místo
75,4 % Celkové hodnocení
 • Široká nabídka programů
 • Nabídka funkcí
 • Vyšší cena
 • Méně efektivní systém čištění
13 900 Kč Orientační cena
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 10/10
  Hodnocení programů
 • 10/10
  Hodnocení funkcí desky
 • 7,9/10
  Hodnocení funkcí trouby
 • 75,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Kombinovaný sporák Gorenje zaujme už na první pohled svým retro designem. Horní deska je osazena čtyřmi hořáky a je možné ji přikrýt poklopem. Pod deskou se skrývá trouba s kapacitou 70 l, to je jedna z vyšších hodnot v našem srovnání a sporák tak můžeme doporučit i uživatelům, kteří pečou ve větším objemu. Spotřebou se tento model řadí do energetické třídy A, stejně jako prakticky všechny modely na trhu, a v tomto směru mu tak nemáme co vytknout. V nabídce trouby potom najdete 10 pečicích programů, což byl v době psaní recenze (březen 2020) nadstandard.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Gorenje

23 % Electrolux, 23 % Mora, 15 % Amica, 15 % Beko, 15 % Gorenje, 8 % AEG
Počet hořáků

4

100 % 4
Objem trouby (l)

70

63,15
Poklop

Ano

69 % Ano, 31 % Ne
Energetická třída

A

100 % A
Spotřeba energie při běžném pečení (kWh)

1,03

0,92
Spotřeba energie při horkovzdušném pečení (kWh)

0,8

0,81
Počet programů pečení

10

8,00

Vybavení a funkce

V kategorii vybavení a funkcí si vede model Gorenje velmi dobře. Plynové plotýnky nepostrádají elektrické zapalování ani bezpečnostní pojistku, nemusíte se tak bát nechtěného úniku plynu, ani se pokoušet plamen zažehnout pomocí sirky nebo zapalovače. Kromě horního a spodního ohřevu má trouba sporáku také zadní topné těleso a ventilátor, které se postarají o pravé horkovzdušné pečení. Na předním panelu sporáku potom najdete displej a časovač, ty bývají nejen při pečení velmi užitečnými pomocníky. Co se týče čištění trouby, u tohoto modelu najdete poměrně častou funkci AquaClean, ta uvolňuje nečistoty pomocí páry. O něco efektivnější je funkce katalýzy, se kterou je trouba téměř bezúdržbová, s tou už se ale příliš často nesetkáte. Nejúčinnější je potom čištění pyrolýzou, to se ale u kombinovaných sporáků prakticky neobjevovalo.

Rozměry jsou u většiny kombinovaných sporáků téměř totožné, ani tento se od klasické kombinace 85 x 50 x 60 neliší o více než pár milimetrů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Elektrické zapalování

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Bezpečnostní pojistka

Ano

100 % Ano
Kruhové topné těleso

Ano

77 % Ano, 23 % Ne
Ventilátor

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Gril

Ano

77 % Ano, 23 % Ne
Rozmrazování

Ano

85 % Ano, 15 % Ne
Systém čištění

AquaClean

23 % Žádný, 23 % Černý smalt, 23 % EcoClean, 15 % Katalýza, 8 % SimpleSteam, 8 % AquaClean
Displej

Ano

77 % Ano, 23 % Ne
Časovač

Ano

77 % Ano, 23 % Ne
Výška (cm)

85

85,42
Šířka (cm)

50

50,77
Hloubka (cm)

59,4

59,86
Hmotnost (kg)

44,8

41,15

Naše hodnocení a závěr

Cenově se sporák Gorenje K52CLI řadí do vyšší cenové kategorie. S jeho pořízením získáte designový přístroj, který má standardní spotřebu, velkou kapacitu a nadstandardní nabídku programů. Velmi dobře si vede i v kategorii vybavení a funkcí, nechybí mu displej, časovač, bezpečnostní pojistka ani elektrické zapalování. Výhodou je také možnost horkovzdušného pečení. U produktu v této cenové kategorii bychom ocenili už snad jen účinnější systém čištění, například katalýzu.

Pokud vás sporák Gorenje zaujal svými vlastnostmi, ale retro design není zrovna váš šálek kávy, v našem srovnání si jistě vyberete některý ze sporáků s modernějším vzhledem. Za zvážení stojí například model Electrolux EKK54951OX PlusSteam.

13 900 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Gorenje K52CLI | Hodnocení: 75,4 %
Eliška Srncová působí v naší redakci jako seniorní člen týmu a většinu domácích spotřebičů už za ta léta srovnávání a hodnocení zná jako své boty. K tématům přistupuje komplexně, u kombinovaných sporáků vám tak vysvětlí vše, od typů paliv, přes varianty varných desek až po funkce trouby. Rozhled si získává i zpracováváním dalších témat, jako jsou indukční sporáky, a nebo plynové varné desky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Gorenje K52CLI

Gorenje K52CLI

9. místo  v porovnání
13 900 Kč Orientační cena