Menu

Recenze a srovnání High Peak Tessin 4

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Rodinné stany

Datum doporučení: Červenec 2018

  • Poměr ceny a výkonu
  • Prostorný
  • Laminátové tyče
  • Vyšší hmotnost
3 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Stan High Peak Tessin 4 je modelem nižší cenové třídy s určením pro rodinné účely. To znamená, že stany jsou určené pro maximální komfort a dostatek prostoru pro své osazenstvo. S tím jde ruku v ruce také větší hmotnost a rozměry stanu, které dělají stany nepraktickými pro manipulaci a nošení na zádech nebo v rukách. Stan disponuje dvěma vchody, což znamená výhodu v dostupnosti z více stran. Nechybí mu ani moskytiéra, což je síť sloužící jako ochrana proti vniknutí hmyzu. Tyče jsou vyrobeny z laminátu, což znamená vyšší hmotnost a náchylnost k poškození. Na druhou stranu je s tímto materiálem spojena také nižší pořizovací cena, takže případná výměna není žádnou katastrofou.

Nepromokavost tropika vyjadřuje odolnost jedné z vrstev pláště proti průniku vody. Pro ochranu před běžnou bouřkou v tuzemsku je potřeba odolnost zhruba 1500 mm. Stan High Peak Tessin 4 disponuje nepromokavostí 2000 mm, což ho řadí spíše mezi průměrně odolné kousky, nicméně do běžných podmínek by měl být dostačující.

Parametr Tento produkt
Výrobce High Peak
Počet vchodů 2
Materiál tyčí Laminát
Nepromokavost tropika (mm) 2 000
Nepromokavost podlážky (mm) -
Dva pláště Ano
Moskytiéra Ano

Rozměry a hmotnost

Stan je výrobcem určený pro 4 osoby. Tato kapacita se promítá do rozměrů stanu, které jsou determinovány výškou 170 cm, délkou 365 cm a šířkou 250 cm. Díky těmto hodnotám by dvě osoby neměly mít větší problémy s nedostačujícím prostorem uvnitř. Hmotnost stanu pak čítá 7,2 kg, což řadí stan spíše mezi těžší kousky.

Parametr Tento produkt
Počet osob 4
Délka (cm) 365
Šířka (cm) 250
Výška (cm) 170
Hmotnost (kg) 7,2

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení uživatelé stanu si pochvalují především jeho obecně kvalitní materiál a dostatečnou prostornost při dodržení doporučeného počtu osob. Jako jedinou slabinu naopak spatřují majitelé High Peak Tessin 4 méně kvalitní tyče.

Naše hodnocení a závěr

Celkově hodnotíme stan High Peak Tessin 4 velmi kladně. Zachovává totiž vzácnou kombinaci přijatelné ceny a velmi dobré využitelnosti. Jeho hlavními přednostmi je poměr ceny ku výkonu, celková vybavenost funkcemi a velmi dobré rozměrové vlastnosti. Jako slabinu spatřujeme méně kvalitní materiál tyčí a relativně vysokou hmotnost.

3 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze High Peak Tessin 4

High Peak Tessin 4

3 000 Kč Orientační cena