Recenze a porovnání High Peak Tessin 4 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání High Peak Tessin 4

80,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Rodinné stany

Klady

  • Poměr ceny a výkonu
  • Prostorný

Zápory

  • Laminátové tyče
  • Předsíňka bez podlahy
3 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Stan High Peak Tessin 4 je modelem nižší cenové třídy s určením pro rodinné účely. To znamená, že stany jsou určené pro maximální komfort a dostatek prostoru pro své osazenstvo. S tím jde ruku v ruce také větší hmotnost a rozměry stanu, které jej pak dělají nepraktickým pro manipulaci a nošení na zádech nebo v rukách. Stan disponuje dvěma vchody, což znamená výhodu v dostupnosti z více stran. Nechybí mu ani moskytiéra, což je síť sloužící jako ochrana proti vniknutí hmyzu. Tyče jsou vyrobeny z laminátu, což znamená vyšší hmotnost a náchylnost k poškození. Na druhou stranu je s tímto materiálem spojena také nižší pořizovací cena, takže případná výměna není žádnou katastrofou.

Nepromokavost tropika vyjadřuje odolnost jedné z vrstev pláště proti průniku vody. Pro ochranu před běžnou bouřkou v tuzemsku je potřeba odolnost zhruba 1500 mm. Stan High Peak Tessin 4 disponuje nepromokavostí 2000 mm, což ho řadí spíše mezi průměrně odolné kousky, nicméně do běžných podmínek by měl být dostačující.

Parametr Tento produkt
Výrobce

High Peak

Počet vchodů

2

Materiál tyčí

Laminát

Nepromokavost tropika (mm)

2 000

Dva pláště

Ano

Moskytiéra

Ano

Rozměry a hmotnost

Stan je výrobcem určený pro 4 osoby. Tato kapacita se promítá do rozměrů stanu, které jsou determinovány výškou 170 cm, délkou 365 cm a šířkou 250 cm. Dle hodnot se bude nejpohodlněji ve stanu ležet dvěma osobám. Pokud se k tomu přidají dvě děti, stále by měl být prostor dostačující, čtyři dospělí muži už by se ovšem v ložnici stanu nemuseli cítit příliš komfortně. Hmotnost stanu pak čítá 6,4 kg, což řadí stan spíše mezi těžší kousky. Není to tak rozhodně na delší přenášení, budetel-li ovšem stan převážet v autě, neměla by vám větší hmotnost dělat problémy.

Parametr Tento produkt
Počet osob

4

Délka (cm)

365

Šířka (cm)

250

Výška (cm)

170

Hmotnost (kg)

6,4

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení uživatelé stanu si pochvalují především jeho obecně kvalitní materiál a dostatečnou prostornost při dodržení doporučeného počtu osob. Někteří dokonce tvrdí, že se dovnitř vejde více než udávané 4 osoby. Podle mnohých přijde vhod především prostorná předsíňka, kam lze umístit menší posezení nebo ji využít jako úložný prostor pro věci. Jako jedinou slabinu naopak spatřují majitelé High Peak Tessin 4 méně kvalitní tyče.

Hlavní výhody a nevýhody

High Peak Tessin 4 patří mezi poměrně univerzální rodinné stany. Je docela skladný a jeho hmotnost také není nijak závratně vysoká, takže i občasné přenášení by nemělo dělat problémy. Oceňujeme především prostornou předsíňku, kam můžete schovat své věci, a zároveň slouží jako místo ke schování před deštěm. Myslete ale na to, že předsíň nemá podlahu, takže se během silného deště mohou odložené batohy promočit. Jako určité negativum vidíme také laminátové tyče, které bývají doménou spíše levnějších modelů.

Naše hodnocení a závěr

Celkově hodnotíme stan High Peak Tessin 4 velmi kladně. Zachovává totiž vzácnou kombinaci přijatelné ceny a velmi dobré využitelnosti. Jeho hlavními přednostmi je poměr ceny ku výkonu, celková vybavenost funkcemi a velmi dobré rozměrové vlastnosti. Jako slabinu spatřujeme méně kvalitní materiál tyčí, pokud ale stan využijete párkrát do roka, bohatě si s nimi vystačíte. Pokud plánujete stan často přenášet a hledáte model spíše pro turistické účely, pak si přečtěte recenzi Husky Bizon 4.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: High Peak Tessin 4 | Hodnocení: 80,7 %
Eliška se v naší redakci zabývá výběrem a hodnocením produktů už více než pět let. Odborné informace čerpá z českých i zahraničních zdrojů a díky vodáckým výletům a hudebním festivalům už si nejeden stan i sama vyzkoušela. Díky tomu vám poradí, zda dát přednost skladnosti či komfortu, nebo na jaké materiály se při výběru stanu zaměřit. Mezi její "letní" témata patří také elektrokola, mobilní vířivky nebo grily.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze High Peak Tessin 4

High Peak Tessin 4

3 000 Kč Orientační cena