Menu

Recenze a srovnání Husky Boston 6

v kategorii Rodinné stany

Klady

  • Dvě samostatné ložnice
  • Velká předsíň

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Vysoká cena
10 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Husky patří mezi přední výrobce rodinných i turistických stanů a s touto značkou se můžete vždy spolehnout na kvalitní zpracování. Výjimkou není ani tento model s označením Boston pro 6 osob. Jeho konstrukci podpírají zesílené durawrapové tyče. Samozřejmostí je dvouplášťové provedení a poměrně vysoká odolnost vůči dešti. Nepromokavost tropika v tomto případě dosahuje 3 000 mm a nepromokavost podlážky dokonce 5 000 mm. Na kempování v našich podmínkách to bohatě stačí.

Uvnitř stanu najdete dvě samostatné ložnice a mezi nimi se nachází docela prostorná předsíňka. Takové rozdělení ocení rodiny nebo větší party přátel, kteří sice chtějí bydlet v jednom stanu, na druhou stranu ovšem preferují oddělené spaní. Společné prostory můžete využít k uložení věcí, případně odstranit odnímatelnou podlážku a prostředek stanu využít jako přístřešek v nepříznivém počasí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Husky

Počet vchodů

2

Materiál tyčí

Durawrap

Nepromokavost tropika (mm)

3 000

Nepromokavost podlážky (mm)

5 000

Dva pláště

Ano

Moskytiéra

Ano

Rozměry a hmotnost

Stan má spíše tunelový tvar. Na délku měří celkem 630 centimetrů, takže musíte počítat s větším prostorem pro jeho postavení. Na šířku má 260 cm a v jeho nejvyšším bodě naměříte 210 cm. Uprostřed si tak pohodlně stoupnete a nemusíte se ve stanu nijak přehnaně krčit. Prostor předsíňky také využijete k převlékání nebo si v ní klidně i uvaříte. Obě ložnice jsou samostatné a odepínatelné. Pokud tedy jednu z nich nebudete potřebovat, klidně ji můžete nechat sbalenou a zbylý prostor využít k uložení věcí. Nevýhodou stanu je jeho vysoká hmotnost, s tou ale musíte u větších modelů zkrátka počítat.

Parametr Tento produkt
Počet osob

6

Délka (cm)

630

Šířka (cm)

260

Výška (cm)

210

Hmotnost (kg)

18

Naše hodnocení a závěr

Na stanu Husky Boston 6 se nám líbí především jeho celkové rozložení. Výhodu představují hlavně dvě samostatné ložnice, do každé z nich se vejdou 3 osoby. Ocení ho tak především rodiny s dětmi nebo party přátel, kteří chtějí bydlet pod jednou střechou a spát odděleně. Obývající se tak nebudou v noci navzájem rušit. Společné prostory pak zastupuje prostorná předsíňka, která může sloužit i k uložení věcí. Zejména v létě ocení uživatelé dva vchody, které lze naplno odepnout a stan hezky provětrat. Celkově je stan z kvalitních a pevných materiálů, spolehlivě vydrží i silnější déšť. Musíte se ovšem spokojit s poměrně vysokou pořizovací cenou.

Nevyhovuje-li vám rozložení stanu a raději byste ve více lidech spali všichni v jedné ložnici, pak se podívejte například na recenzi stanu Coleman Cortes Octagon 8.

 

10 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Husky Boston 6
Eliška se v naší redakci zabývá výběrem a hodnocením produktů už více než pět let. Odborné informace čerpá z českých i zahraničních zdrojů a díky vodáckým výletům a hudebním festivalům už si nejeden stan i sama vyzkoušela. Díky tomu vám poradí, zda dát přednost skladnosti či komfortu, nebo na jaké materiály se při výběru stanu zaměřit. Mezi její "letní" témata patří také elektrokola, mobilní vířivky nebo grily.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Husky Boston 6

Husky Boston 6

10 000 Kč Orientační cena