Menu

Recenze a srovnání Vango Beta 350XL

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Rodinné stany

Datum doporučení: Duben 2019

  • Prostorná předsíň
  • Vysoká nepromokavost
  • Laminátové tyče
  • Jeden vchod do ložnice
3 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Model Vango Beta 350XL je rodinný stan určený pro tři výletníky. Stan je dvouplášťový, což už je v dnešní době běžnější varianta, která zajišťuje lepší cirkulaci vzduchu. Horní část tzv. tropiko má vodní sloupec 3 000 mm, díky tomu by měl stan bez potíží obstát i v deštivějším počasí. To samé platí i pro podlážku, tedy podkladovou vrstvu stanu, která má vodní sloupec 10 000 mm. Doporučovaná hodnota je alespoň 5 000 mm, tento stan ji tedy výrazně přesahuje. Kromě dvou plášťů je součástí modelu Beta 350XL také moskytiéra, která jistě přijde vhod při každém jarním či letním výletu a u stanů dnes zpravidla nechybí. Nosné tyče stanu jsou ze sklolaminátu, což je dostupnější varianta.

Odolnějším řešením jsou tyče z duralu, u rodinných stanů ale nebývají příliš běžné a častěji se s nimi setkáte spíše u turistických stanů, jedním z nich je například model Husky Beast 3, který je také určený pro tři osoby.

Parametr Tento produkt
Výrobce Vango
Počet vchodů 2
Materiál tyčí Sklolaminát
Nepromokavost tropika (mm) 3 000
Nepromokavost podlážky (mm) 10 000
Dva pláště Ano
Moskytiéra Ano

Rozměry a hmotnost

Stan Vango je s rozměry 435x220x145 cm pro tři osoby více než dostačující, co se vnitřního uspořádání týče, dělí se na ložnici a prostornou předsíň, ve které je dostatek místa pro posezení například při deštivých dnech. Do předsíně vedou dva vchody, do ložnice se dostanete jedním průchodem. Některé stany mívají i do ložnice vchody dva, díky tomu není potřeba například přelézat přes spícího partnera při odchodu nebo příchodu do stanu. Hmotnost 7,1 kg není pro rodinný stan nijak tragická, zdatnější jedinec jej unese i na zádech, obecně se ale u rodiných stanů počítá spíše s převážením autem.

Parametr Tento produkt
Počet osob 3
Délka (cm) 435
Šířka (cm) 220
Výška (cm) 145
Hmotnost (kg) 7,1

Naše hodnocení a závěr

Rodinný stan Vango Beta 350XL je prostorný, dobře odolá dešti i větru a díky velké předsíni s místem na posezení umožňuje komfortní trávení času i v nepříznivém počasí. Stan je určený pro tři osoby a jeho rozměry tomu odpovídají. Hmotnost není nijak tragická, u rodinných modelů bývá poměrně běžná hmotnost i 10-15 kg, v tomto případě tak nemáme modelu co vytknout. Za menší slabinu se dají považovat sklolaminátové tyče, přece jen nejde o nejodolnější variantu na trhu. U rodinných stanů jsou ale běžné a s odolnějšími materiály se setkáte spíše u turistických modelů. Pro rodinný výlet ve třech tak tento model můžeme bez větších výhrad doporučit.

3 700 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Vango Beta 350XL

Vango Beta 350XL

3 700 Kč Orientační cena