Recenze a porovnání Vango Beta 350XL | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Vango Beta 350XL

v kategorii Rodinné stany

Klady

  • Prostorná předsíň
  • Vysoká nepromokavost

Zápory

  • Laminátové tyče
  • Jeden vchod do ložnice
3 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Model Vango Beta 350XL je rodinný stan určený pro tři výletníky. Stan je dvouplášťový, což už je v dnešní době běžnější varianta, která zajišťuje lepší cirkulaci vzduchu. Horní část tzv. tropiko má vodní sloupec 3 000 mm, díky tomu by měl stan bez potíží obstát i v deštivějším počasí. To samé platí i pro podlážku, tedy podkladovou vrstvu stanu, která má vodní sloupec 10 000 mm. Doporučovaná hodnota je alespoň 5 000 mm, tento stan ji tedy výrazně přesahuje. Kromě dvou plášťů je součástí modelu Beta 350XL také moskytiéra, která jistě přijde vhod při každém jarním či letním výletu a u stanů dnes zpravidla nechybí. Nosné tyče stanu jsou ze sklolaminátu, což je dostupnější varianta.

Odolnějším řešením jsou tyče z duralu, u rodinných stanů ale nebývají příliš běžné a častěji se s nimi setkáte spíše u turistických stanů, jedním z nich je například model Husky Beast 3, který je také určený pro tři osoby.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Vango

Počet vchodů

2

Materiál tyčí

Sklolaminát

Nepromokavost tropika (mm)

3 000

Nepromokavost podlážky (mm)

10 000

Dva pláště

Ano

Moskytiéra

Ano

Rozměry a hmotnost

Stan Vango je s rozměry 435x220x145 cm pro tři osoby více než dostačující, co se vnitřního uspořádání týče, dělí se na ložnici a prostornou předsíň, ve které je dostatek místa pro posezení například při deštivých dnech. Do předsíně vedou dva vchody, do ložnice se dostanete jedním průchodem. Některé stany mívají i do ložnice vchody dva, díky tomu není potřeba například přelézat přes spícího partnera při odchodu nebo příchodu do stanu. Hmotnost 7,1 kg není pro rodinný stan nijak tragická, zdatnější jedinec jej unese i na zádech, obecně se ale u rodiných stanů počítá spíše s převážením autem.

Parametr Tento produkt
Počet osob

3

Délka (cm)

435

Šířka (cm)

220

Výška (cm)

145

Hmotnost (kg)

7,1

Naše hodnocení a závěr

Rodinný stan Vango Beta 350XL je prostorný, dobře odolá dešti i větru a díky velké předsíni s místem na posezení umožňuje komfortní trávení času i v nepříznivém počasí. Stan je určený pro tři osoby a jeho rozměry tomu odpovídají. Hmotnost není nijak tragická, u rodinných modelů bývá poměrně běžná hmotnost i 10-15 kg, v tomto případě tak nemáme modelu co vytknout. Za menší slabinu se dají považovat sklolaminátové tyče, přece jen nejde o nejodolnější variantu na trhu. U rodinných stanů jsou ale běžné a s odolnějšími materiály se setkáte spíše u turistických modelů. Pro rodinný výlet ve třech tak tento model můžeme bez větších výhrad doporučit.

3 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Vango Beta 350XL
Eliška se v naší redakci zabývá výběrem a hodnocením produktů už více než pět let. Odborné informace čerpá z českých i zahraničních zdrojů a díky vodáckým výletům a hudebním festivalům už si nejeden stan i sama vyzkoušela. Díky tomu vám poradí, zda dát přednost skladnosti či komfortu, nebo na jaké materiály se při výběru stanu zaměřit. Mezi její "letní" témata patří také elektrokola, mobilní vířivky nebo grily.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Vango Beta 350XL

Vango Beta 350XL

3 600 Kč Orientační cena