Menu

Stihl FS 120 – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Benzínové křovinořezy

Klady

  • Efektivní práce
  • Snadné startování
  • Antivibrační systém

Zápory

  • Pro někoho cena
  • Popruh není otočný
8 500 Kč Orientační cena

Stihl FS120 patří mezi benzínové křovinořezy, které jsou obecně považovány za nejvýkonnější a nejuniverzálnější varianty. Tento model je přitom hodnocen jako jeden z nejlepších, které máte aktuálně k dispozici, a to nejen díky svému výkonu.

Základní charakteristiky

Křovinořez Stihl FS 120 má výkon 1,3 kW, což jej předurčuje k použití především na středně velkých plochách. Uplatnění přitom může nalézt i v náročnějších podmínkách. Dané zařízení má ruční palivové čerpadlo a elektrické zapalování, díky čemuž se velmi snadno startuje, což potvrzují i samotní uživatelé. Výkonný motor navíc velmi dobře spaluje palivo a snižuje tak emise výfukových plynů, což je šetrné k životnímu prostředí i k vašemu zdraví.

Zařízení se také snadno ovládá, a to díky přítomnosti multifunkční ergonomické rukojeti ve tvaru řídítek, u níž lze navíc poměrně jednoduše nastavit výšku. Na praktickém ovládání se podílí i dvouramenný nosný popruh s měkkým polstrováním, stejně jako antivibrační systém, který disponuje speciálními tlumiči. Stihl FS 120 váží 6,4 kg, což sice není právě málo, nicméně mezi benzínovými křovinořezy se stále jedná spíše o lehčí model.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Stihl

Výkon (kW)

1,3

Objem motoru (ccm)

30,8

Specifikace pohonné jednotky

Benzínový dvoutakt

Objem nádrže (l)

0,64

Startování

Elektrické

Hmotnost (kg)

6,4

Držadlo

Řídítka

Materiál hřídele

Kov

Popruh

Ano

Hladina vibrací na levé rukojeti

4,9/6,3

Hladina vibrací na pravé rukojeti

4,2/5

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Stihl FS 120 je mezi uživateli jedním z nejlépe hodnocených křovinořezů současnosti. Kvitována je jeho výkonnost a efektivita práce, přítomnost spolehlivého antivibračního systému nebo snadné startování, neboť se nahodí na první dobrou. Navíc není těžký a dle zkušeností se ani nenamotává tráva při sekání, což je rovněž praktické. Ačkoli mnozí uživatelé kladně hodnotí i pořizovací cenu, pro některé jedince už se ovšem přeci jen jedná o dražší zařízení.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Stihl FS 120 je stejně jako další benzínové vyžínače velmi výkonným zařízením, které navíc snadno startuje a komfortně se s ním pracuje. Na tom se podílí takové vybavení jako spolehlivý antivibrační systém se speciálními tlumiči. Jedná se přitom o vhodné řešení i do náročnějších podmínek. Při nákupu ovšem budete muset počítat s vyšší cenou. Další zápory už jsou spíše kosmetické – přítomný popruh kupříkladu není otočný.

Porovnání s alternativami

V současné době si můžete pořídit několik desítek křovinořezů od německé značky Stihl. Vhodnou alternativou k recenzovanému produktu může být např. Stihl FS 235, což je rovněž benzínový vyžínač, který je o něco výkonnější, ale také dražší a těžší. Značka Stihl se ovšem zaměřuje rovněž na akumulátorové křovinořezy. Ve stejné cenové kategorii si přitom můžete kupříkladu pořídit velmi kvalitní model Stihl FSA 90. Ten se ovšem prodává bez akumulátoru a nabíječky.

Závěrečné shrnutí

Pokud hledáte vysoce kvalitní křovinořez, Stihl FS120 aktuálně představuje zřejmě nejlepší možné řešení. Jedná se o výkonné zařízení, které se snadno startuje a komfortně se s ním pracuje, na čemž se podílí antivibrační systém, ale třeba také absence namotávání trávy při sekání. Hodí se ovšem spíše na středně velké a větší plochy. Pokud hledáte zařízení na údržbu menších prostor, jedná se pravděpodobně až o zbytečně drahé zařízení.

8 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Stihl FS 120 | Hodnocení: Velmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor

Petr pracuje jako externí copywriter a redaktor již 14 let, takže má se psaním článků opravdu bohaté zkušenosti. Na Arecenzích se věnuje zejména outdoorovým a sportovním tématům. Ve volném čase se věnuje literatuře, historii, psychologii, kinematografii, sportu a zdravému životnímu stylu.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Stihl FS 120

Stihl FS 120

8 500 Kč Orientační cena