Recenze a test Bosch MMB43G2B | Arecenze
Menu

Recenze a test Bosch MMB43G2B

13. místo
74,7 % Celkové hodnocení
 • Cena
 • Velikost mísy
 • Nízký počet otáček
 • Nízký příkon
2 700 Kč Orientační cena
 • 6,0/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,7/10
  Hodnocení mísy
 • 10/10
  Hodnocení ovládání
 • 6,3/10
  Hodnocení funkcí
 • 74,7 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Mixér Bosch MMB43G2B vyniká především svou nízkou pořizovací cenou a velkou mísou, díky které je vhodný pro větší rodiny. Příkon má 700 W, což byl v době vzniku (únor 2018) podprůměr. Nižší hodnotu oproti průměru testovaných produktů má i počet otáček, který je v tomto případě pouhých 8 000 za minutu, přičemž průměrná hodnota je okolo 25 000 otáček za minutu. Tyto dva parametry ovlivňují kolik toho mixér zvládne. V tomto případě by mixér mohl mít problém s větším množstvím tvrdých surovin, avšak na mixování ovoce a zeleniny jsou tyto hodnoty dostačující a nemusíte se obávat, že by to tento produkt nezvládl.

Tento poměrně tichý stolní mixér vlastní nadprůměrně velkou skleněnou mísu, kterou jistě ocení především rodiny s dětmi. Tento materiál je ekologičtější než plast a hlavní jeho výhodou je, že v sobě neuchovává pachy a zabarvení od pokrmů, které jste dříve mixovali. Rychlost můžete nastavovat plynule otočným knoflíkem, nebo zvolit jeden ze dvou přednastavených programů. Funkce automatického vypnutí u tohoto produktu chybí, ta ale nehraje zásadně důležitou roli, protože mixér rozmixuje potraviny do dvou minut a stát u něho po tu dobu není příliš velká ztráta času.

Pokud chcete mixér využívat na drcení ledu, což se hodí především na výrobu drinků nebo koktejlů, pak se tento produkt může řadit mezi vaše potencionální vítěze, chcete-li však mixér používat zároveň i jako šlehač, budete muset hledat mezi jinými výrobky, protože tento produkt tuto funkci nemá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Bosch

18 % Tefal, 18 % Sencor, 12 % Bosch, 6 % Braun, 6 % KitchenAid, 6 % Philips, 6 % Russell Hobbs, 6 % Eta, 6 % G21, 6 % Rohnson, 6 % Catler, 6 % Tescoma
Příkon (W)

700

1 279,41
Počet otáček za minutu

8 000

26 817,65
Hlučnost (dB)

76

81,11
Objem nádoby (l)

2,3

1,78
Materiál nádoby

Sklo

59 % Sklo, 29 % Tritan, 6 % Plast, 6 % Sklo i tritan
Plynulé nastavení rychlosti

Ano

82 % Ano, 12 % Ne, 6 % Neuvedeno
Počet přednastavených programů

2

4,59
Automatické vypnutí

Ne

47 % Ano, 41 % Ne, 12 % Neuvedeno
Pulzní spínač

Ano

88 % Ano, 12 % Ne
Drcení ledu

Ano

100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Bosch MMB43G2B je mixér především pro vícečlennou rodinnou domácnost. Jeho velká mísa a nízká pořizovací cena láká rodiny s dětmi, kteří chtějí stolní mixér využívat čas od času a nekladou na produkt příliš vysoké nároky. Příkonem ani počtem otáček vás sice neoslní, ale jeho ovládání a funkce jsou dostačující pro výrobu zdravých pokrmů i teplých polévek. Pokud chcete mixér na občasné používání za rozumnou cenu, tento mixér bude dobré řešení. V případě, že hledáte výkonnější produkt, doporučujeme se zaměřit na jiné výrobky, například na mixér od stejného výrobce Bosch MMB66G3M.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Bosch MMB43G2B | Hodnocení: 74,7 %
Veronika Vyskočilová je dlouholetou redaktorkou naší redakce. Ve volném čase se věnuje vaření a pečení, zaměřuje se proto na domácí a kuchyňské pomocníky. Poradí vám, na co bude který stolní mixér vhodný, jaké jsou benefity různých výrobních materiálů a také co ovlivňuje množství otáček. Její jméno najdete také u dalších typů mixérů jako jsou smoothie makery nebo tyčové mixéry. Věnuje se ale také například parním troubám, lednicím a digestořím.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch MMB43G2B

Bosch MMB43G2B

13. místo  v porovnání
2 700 Kč Orientační cena