Recenze a test Braun JB 3060 | Arecenze
Menu

Recenze a test Braun JB 3060

14. místo
80,2 % Celkové hodnocení
 • Nízká cena
 • Skleněná mísa
 • Nižší příkon
1 500 Kč Orientační cena
 • 7,0/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,0/10
  Hodnocení mísy
 • 10/10
  Hodnocení ovládání
 • 6,9/10
  Hodnocení funkcí
 • 80,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Mixér značky Braun patří k průměrným modelům, zároveň šlo ale v době psaní této recenze (říjen 2018) o jeden z nejlevnějších, a tedy nejdostupnějších modelů. V případě příkonu 800 W byste měli být pořád schopni rozmixovat i tvrdší potraviny bez větší námahy, ovšem tehdejší průměr byl 1 200 W a pokud víte, že budete často mixovat ořechy a jiné tvrdé suroviny, raději bychom vám doporučili zainvestovat do výkonnějšího modelu. Co se týče počtu otáček za minutu, 18 000 není žádná sláva, na druhou stranu najdete mezi námi hodnocenými modely i takové, které mají jen 10 000 otáček. Rychlost lze nastavit otočným kolečkem na jeden z 5 stupňů. Tento mixér ale nemá žádné speciální programy například na smoothie nebo ořechová mléka.

Objem mísy na mixování je 1,75 litru, což není úplně málo, ale většina hodnocených produktů se pyšnila vyšším číslem. Proto bychom jej doporučili na zpracování menšího počtu surovin, nebo do menší domácnosti. Velmi kladně hodnotíme sklo coby materiál mixovací nádoby. Je ekologické, nepřebírá pachy ani chutně, při mixování červené řepy se nemusíte bát, že by se mísa obarvila. Sklo je navíc zpravidla odolnější proti poškrábání a je také hygieničtější. K výhodám patří pulzní spínač, který na krátkou dobu dodá procesu mixování maximální výkon. Pokud se těšíte na přípravu nápojů, nejspíš využijete i funkci drcení ledu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Braun

15 % Tefal, 15 % G21, 15 % Sencor, 10 % Bosch, 10 % Philips, 5 % Braun, 5 % KitchenAid, 5 % Russell Hobbs, 5 % Eta, 5 % Rohnson, 5 % Catler, 5 % Tescoma
Příkon (W)

800

1 281,50
Počet otáček za minutu

18 000

26 895,00
Objem nádoby (l)

1,75

1,86
Materiál nádoby

Sklo

55 % Sklo, 35 % Tritan, 5 % Plast, 5 % Sklo i tritan
Plynulé nastavení rychlosti

Ano

80 % Ano, 10 % Ne, 10 % Neuvedeno
Počet přednastavených programů

0

4,20
Automatické vypnutí

Ne

45 % Ano, 45 % Ne, 10 % Neuvedeno
Pulzní spínač

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Drcení ledu

Ano

100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

O své zkušenosti s modelem Braun JB 3060 se podělilo necelých sto uživatelů. Velké oblíbenosti se mixér těší zejména pro svoji nízkou pořizovací cenu, při které mixuje stále obstojně a zvládá i tvrdší suroviny. Protože má skleněnou nádobu, stěžují si někteří uživatelé na vyšší hmotnost.

Naše hodnocení a závěr

Braun JB 3060 z nízké cenové kategorie pravděpodobně nenadchne náročné uživatele. Nezvládne šlehat, což ostatně zvládne jen málo který stolní mixér, nabízí jen 5 rychlostních stupňů a co se výkonu týče, nemusí tak efektivně a rychle rozmixovat veškeré suroviny, pokud mu ale dáte dostatek času, poradí si s ořechy i ledem, na jehož drcení má speciální funkci. Oproti některých kouskům s vyšší cenovkou toho tento model od výrobce Braun nabízí opravdu dostatek. Na místě je také zdůraznit, že má tento mixér skleněnou nádobu. Tou nedisponovala ani polovina modelů v našem srovnání. Pokud hledáte mixér na chatu, jako dárek nebo prostě jen nechcete do takového zařízení příliš investovat, budete s ním spokojeni. Pokud však hledáte výkonnější model, měli byste zvážit koupi jiného modelu, například mixéru Tefal BL 962 B38.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková, Michaela Černá | Datum: | Produkt: Braun JB 3060 | Hodnocení: 80,2 %
Iveta Polášková patří k redaktorům, které nejvíce baví shánění nových informací a přepis do formy, která bude srozumitelná úplně každému. Je alergická na reklamní vychvalování a místo něj se snaží poctivě referovat o výhodách i nevýhodách jednotlivých produktů. Ráda prozradí, v čem spočívají benefity různých materiálů nebo jaký příkon není dostatečný pro mixování tvrdé ledové tříště. Mimo stolní mixéry se zajímá i o jiná "kuchyňská" témata, například o pomalé hrnce nebo moka konvičky.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Braun JB 3060

Braun JB 3060

14. místo  v porovnání
1 500 Kč Orientační cena