Menu

Braun JB 5160 – Recenze, testy a srovnání

78,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Stolní mixéry

Jednotlivá hodnocení

 • 7,2/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,3/10
  Hodnocení mísy
 • 10/10
  Hodnocení ovládání
 • 6,2/10
  Hodnocení funkcí

Klady a zápory

 • Dostupná cena
 • Počet rychlostí
 • Menší objem
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Mixér Braun JB 5160 patřil v době psaní této recenze (říjen 2018) do nižší cenové kategorie, přesto v některých ohledech vykazuje lepší vlastnosti než některé dražší mixéry. Objem mísy 1,6 l patřil tehdy k menším, to ale může vyhovovat dvoučlenné, potažmo tříčlenné domácnosti. Příprava pokrmů nebo nápojů pro více lidí najednou bude snazší s mixérem s větší nádobou. Příkon 1 000 W znamená, že mixér zvládne i tvrdší suroviny. Oproti průměru jde o nižší hodnotu, měla by ale plně dostačovat i vzhledem k tomu, že se mixér musí popasovat „jen“ s 1 600 ml. Počet otáček za minutu, kterých má Braun až 22 000, je ukazatelem, že si právě i s tvrdšími potravinami bez obav poradí. V našem srovnání sice najdete modely i s dvojnásobkem, na druhou stranu se setkáte také s polovičním počtem otáček.

Skleněná mísa, kterou model disponuje, odolá velkým teplotním rozdílům, je odolnější než plast a jako výhodu vidíme i fakt, že sklo nepřebírá chutě, vůně ani barvy, mixovat tak můžete bez obav opravdu cokoliv. Rychlost můžete otočným ovladačem plynule nastavit na jeden z 11 stupňů, zvolit můžete také jeden ze 3 přednastavených programů. V případě volby těchto programů se mixér automaticky vypne, jinak je ale nutné jej vypnout ručně. Pro rychlý maximální účinek mixování máte k dispozici také pulzní spínač, schopnost pracovat na plný výkon doporučujeme ale jen v krátkých intervalech.

Pokud chcete mixér využívat na drcení ledu, což se hodí především na výrobu drinků nebo koktejlů, potom půjde o správnou volbu. Pokud byste rádi v mixéru také šlehali, budete se muset poohlédnout po jiném modelu, těch ale příliš není, asi tři čtvrtě modelů z celého srovnání tuto možnost nenabízí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Příkon (W)

1 000

1 407,69
Počet otáček za minutu

22 000

27 607,69
Objem první nádoby (l)

1,6

1,69
Materiál první nádoby

Sklo

54 % Tritan, 46 % Sklo

Hodnocení dalších uživatelů

Pro úplnost informací je dobré seznámit se i s názorem uživatelů, kteří již daný produkt vyzkoušeli. V případě modelu stolního mixéru značky Braun oceňuje valná většina uživatelů nízkou cenu a skvělý výkon. Jsou také spokojeni s jednoduchým ovládáním i designem. Navíc je tento model skladný, i v malé kuchyni pro něj tak jistě najdete místo.

Naše hodnocení a závěr

Model Braun JB 5160 nabízí 11 rychlostí, což bylo v době hodnocení nadprůměrné, téměř dvojnásobné. Lze využít program smoothie, pulzní spínač, mixér však nefunguje jako šlehač. Pokud rádi připravujete koktejly, bude se vám hodit, že je tento model schopný drtit také led. Mísa o objemu 1,6 l odolá teplotním rozdílům, je totiž z odolného skla. Celkově musíme uznat, že jde o skvělý model za rozumnou cenu, který si najde místo v menší domácnosti, nebo tam, kde jej bude potřeba třeba jen výjimečně. Pokud toužíte po modelu s větším objemem, mohl by se vám líbit například mixér Bosch MMB66G3M.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Braun JB 5160 | Hodnocení: 78,0 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva ráda tráví svůj volný čas v kuchyni, a proto se coby redaktorka zaměřuje na domácí a kuchyňské spotřebiče. Při přípravě srovnání stolních mixérů čerpala informace z českých i zahraničních zdrojů a zohlednila také uživatelské a odborné recenze. Díky tomu vás seznámí s aktuálními trendy na trhu a poradí, jak vybrat ten nejlepší produkt do vaší domácnosti.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Braun JB 5160

Braun JB 5160

2 000 Kč Orientační cena